• MUZYKA LUDOWA - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

muzyka ludowa

  • Zespół Tańca Ludowego AWF Poznań

    Zespół Tańca Ludowego AWF Poznań podtrzymuje zanikający folklor i tradycje ludowe różnych regionów Polski. Zespół Tańca Ludowego AWF Poznań prezentuje tańce narodowe i ludowe, przyśpiewki i muzykę ludową, stroje, instrumenty, gwarę oraz brzmienie kapeli w poszczególnych regionach naszego kraju.

    Poza atrakcyjnością samego tańca, muzyki i śpiewu, wielu wrażeń artystycznych dostarcza różnorodność strojów charakterystycznych dla poszczególnych regionów.

    W czasie swojej działalności Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF, prócz wielu występów na terenie całego kraju, odbył szereg podróży zagranicznych. Zespół gościł między innymi w Holandii, Belgii, Francji, Turcji, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, Egipcie, Portugalii, Algierii, na Ukrainie oraz na Wyspach Kanaryjskich, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody.

  • Światowy Przegląd Folkloru Integracje

    Światowy Przegląd Folkloru „Integracje“ to międzynarodowy festiwal folklorystyczny, który odbywa się w sierpniu w Poznaniu. Światowy Przegląd Folkloru „Integracje“ odbywa się regularnie w sierpniu już od 2001 roku. Ambicją organizatorów jest zaprezentowanie szerokiej publiczności folkloru z rozmaitych stron świata, pokazanie, poprzez wspólną zabawę, że kultura ludowa jest atrakcyjna. Co roku zaproszonych zostaje pięć zespołów zagranicznych. Ideą ŚPF „Integracje“ jest umożliwienie kontaktu z kulturą ludową jak największej liczbie widzów, dlatego uczestnicy koncertują w całej Wielkopolsce. Koncerty festiwalowe, poprzedzone przemarszami, odbywają się zazwyczaj w czterech miastach, każdego dnia w innym. Światowy Przegląd Folkloru „Integracje“ to koncerty festiwalowe i przemarsze ulicami miasta, a także Międzynarodowy Turniej Sportów Tradycyjnych, Ekumeniczna Msza Święta, wieczory narodowe w Studenckim Klubie Trops, nauka tańca wielkopolskiego kierowana do mieszkańców Poznania oraz konkurs fotograficzny.