pożarna
-
Ochotnicza Straż Pożarna Węgierska Górka
Pierwsze zebranie Zarządu Straży Fabrycznej odbyło się 24.01.1907 r. Jednostka liczyła w tym czasie 27 strażaków. 19 lipiec 2000 r., kiedy to z powodu przekształceń własnościowych w Odlewni Żeliwa, powstaje Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce, podlegająca bezpośrednio władzom gminy. Powstał nowy Zarząd, którego prezesem został Stanisław Duraj, a naczelnikiem Mieczysław Zawada. W dniu zebrania jednostka liczyła 20 członków założycieli. Przy wsparciu władz gminy zakupiono budynek po ZOSP i sprzęt bojowy przekazując go nowej jednostce. W 2003 r. Rada Gminy przekazała działkę pod budowę nowej strażnicy. 3 maja 2005 r. poświęcono teren pod budowę i położono kamień węgielny. Budowę w stanie surowym skończono 29 listopada 2006 r. Budowę strażnicy wspierało wielu członków Społecznego Komitetu Budowy Remizy na czele z prezesem OSP w Węgierskiej Górce Stanisławem Durajem. 8 września 2007r. jednostka OSP Węgierska Górka obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia, podczas uroczystości odbyło się otwarcie oraz poświęcenie nowo wybudowanej strażnicy. Końcem 2012r. jednostka wzbogaciła się o fabrycznie nowy samochód Mercedes - Benz Atego 1329. Zapraszamy do częstego odwiedzania portalu, na którym chcemy pokazać mieszkańcom naszej gminy oraz wszystkim sympatykom to z czym spotykamy się na co dzień.
-
OSP Komańcza - Ochotnicza Straż Pożarna w Komańczy
Oficjalna Strona internetowa Ochotniczej Straży Pożarnej w Komańczy. Jednostka OSP znajduje się na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Strona jest ciągle aktualizowana, przez co zyskuje coraz to więcej czytelników. Na jej łamach publikowane są materiały informujące jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych typu: pożar, powódź czy inne klęski żywiołowe. Ponadto opublikowane są informacje o jednostce, aktualny zarząd czy też zdjęcia z akcji/interwencji, wydarzeń związanych z jednostką, itp.
-
Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku Jasielskim - Strona oficjalna
Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, malowniczej miejscowości w województwie podkarpackim, należącej do powiatu jasielskiego. Najświeższe aktualności, galerie zdjęć, historia powstania oraz inne ciekawe informacje. Strona znajduje się w fazie rozwoju, dlatego wiele jeszcze może się zmienić, prosimy o wysyłanie własnych sugestii na maila podanego w dziale Kontakt. Serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony!
-
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów
Zarząd główny - serwis informujący o działaniach NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Organizacja związkowa z tradycjami sięgającymi okresu 1918-1939 oraz działań organizacyjnych w 1981 oraz od 1989. Proces zawiązywania się struktur organizacyjnych niezależnego związku funkcjonariuszy wyprzedził i wpłynął na taki a nie inny kształt ustawy o Policji. Powołanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy MO nastąpiło w dniach 9/10.01.1990 r. w Kiekrzu, natomiast rejestracja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów miała miejsce 11 maja 1990 roku w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie. W maju 2010 roku Związek obchodził 20 - lecie działalności. Centralne uroczystości odbyły się w Krakowie.
-
Szczecin Firefighter Challenge - międzynarodowe zawody strażaków
Szczecin Firefighter Challenge - międzynarodowe zawody strażaków w Szczecinie. W zawodach udział mogą wziąć strażacy z a. Jednostek Państwowej Straży Pożarnej,b. Zakładowych Straży Pożarnych,c. Zakładowych Służb Ratowniczych,d. Wojskowych Straży Pożarnych,e. Ochotniczych Straży Pożarnych,f. Ochotniczych i Zawodowych Straży pożarnych z zagranicy. Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest przedstawienie przed startem ważnych kserokopii badań lekarskich (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) i ważnej legitymacji służbowej (z aktualną pieczątką). 2. Umundurowanie.
1) w zawodach mogą wziąć udział strażacy umundurowani w ubrania bojowe NOMEX, hełmy, buty i rękawice - spełniające normy obowiązujące w Unii Europejskiej,
2) w przypadku zawodników spoza Unii Europejskiej ww. umundurowanie musi spełniać normy obowiązujące w ich kraju,
3) aparaty powietrzne i maski zostaną zapewnione przez Organizatora,
4) w przypadku stwierdzenia niespełnienia powyższych wymagań, zawodnik może być zdyskwalifikowany nawet po ukończeniu konkurencji,
5) ostateczną decyzję podejmuje sędzia główny zawodów.