• ROZWÓJ DZIECKA - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

rozwój dziecka

 • Wirtualne Centrum Integracji Sensorycznej

  Integracja Sensoryczna to w Polsce dość popularna metoda terapii choć stosowana jest od stosunkowo niedługiego czasu. W przypadku Integracji Sensorycznej niezmiernie ważny jest sprzęt używany w trakcie sesji. Niemniej istotną rolę pełnią Pomoce do SI (od angielskiego Sensory Integration) Pomocami mogą być zarówno zabawki jakie codziennie spotykamy w domach jak również specjalnie produkowane przedmioty np.: kołderki obciążeniowe, kamizelki obciążeniowe, duszki do stymulacji czucia głębokiego, wszelkie pomoce dotykowe typu rękawice czy różnego typu maty. Sklep z pomocami do Integracji Sensorycznej został przygotowany z myślą o terapeutach oraz rodzicach dzieci z zaburzeniami tego typu. Oferowane przez Wirtualne Centrum Integracji Sensorycznej zabawki dla dorosłych będą źródłem inspiracji przy doborze ćwiczeń a maluchom sprawią ogromną radość. Zapraszamy!

 • Wspieranie rozwoju dziecka

  Strona poświęcona jest działaniom mającym na celu wspieranie rozwoju dziecka od dnia jego narodzin, aż do momentu podjęcia i kontynuowania przez niego nauki w szkole.Portal skierowany jest do rodziców, dziadków, opiekunów, terapeutów oraz wszystkich tych, którym na sercu leży prawidłowy i harmonijny rozwój dziecka. W poszczególnych zakładkach znajdą Państwo informacje dotyczące prawidłowego rozwoju dziecka. Omówione zostaną najważniejsze sfery rozwojowe takie jak mowa i komunikacja, sprawność motoryczna i manualna, percepcja słuchowa, spostrzeganie wzrokowe czy rozwój zachowań społecznych i emocji. Przekażemy Państwu również wskazówki jak prawidłowo prowadzić terapię i dbać o rozwój dziecka, czego wystrzegać się i jakie sygnały powinny być dla Was niepokojące. Zakładka „Sprawdź swoje dziecko”- pomoże Wam ocenić czy Wasze dziecko rozwija się prawidłowo. Serdecznie zapraszamy do zadawania pytań w dziale „Zapytaj Specjalistę” W naszym sklepie internetowym chcemy Państwu zaproponować książki, płyty CD, gry, oraz pomoce logopedyczne, w oparciu o które prowadzimy terapię i stymulujemy rozwój dzieci. Wszystkie dostępne produkty - stworzone są dla dzieci przez wybitnych specjalistów z myślą o ich właściwym rozwoju.

 • Fazy rozwojowe dziecka - EvoKids.pl

  Na stronie internetowej EvoKids.pl możesz znaleźć wsparcie w kwestii wychowania oraz prawidłowego rozwoju dziecka. Dostępne u nas testy rozwojowe dostosowane są do określonych grup wiekowych dzieci, co pozwala na otrzymanie miarodajnych wyników. Uzupełnianie testów odbywa się w domowym zaciszu, co daje poczucie komfortu zarówno rodzicom jak u ich pociechom. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cyklem porad wideo Vademecum Świadomego Rodzica. Jeżeli zależy ci na optymalnych rozwoju dziecka, koniecznie nas odwiedź!

 • Wychowanie dziecka

  Znajdą tu Państwo opisane codzienne sytuację z udziałem dzieci i ich trudnymi i niecodziennymi zachowaniami. Pedagog specjalny i trener rozwoju osobistego podpowiada co można w takich sytuacjach zrobić by nie pojawiły się w przyszłości.
  Mogą Państwo zadać pytanie autorowi serwisu, zarówno drogą mailową jak i bezpośrednio na stronie w miejscu przeznaczonym na komentarz i opinie. Zapraszam serdecznie.

 • Kalendarz ciąży

  Strona przeznaczona dla kobiet w ciąży jak i par starających się o dziecko, zainteresowani tematem odnajdą ciekawe rady dotyczące ciąży np. stosowna dieta, jakie badania zrobić w trakcie ciąży, co zabrać do szpitala, pierwsze symptomy ciąży. Zwiedzając witrynę ukarze Ci się kalendarz ciąży, klikając na swój tydzień ciąży dowiesz się czego możesz się spodziewać w wybranym tygodniu ciąży. Artykuły jak i rady pisane są za pośrednictwem dobrych lekarzy.

 • Żłobki w Gdańsku

  Klub Wesołego Smyka to żłobek mieszczący się w Gdańsku. zapraszamy dzieci w wieku od jednego do czterech lat. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dzieckiem, naukę poprzez zabawę, moc zajęć dodatkowych (muzycznych, plastycznych i ruchowych)
  Każde dziecko, aby mogło się wszechstronnie rozwijać i odkrywać swoje talenty, powinno otrzymywać dużo różnorodnych bodźców, które będą stymulować różne obszary jego umysłu.

  Właśnie dlatego w naszym żłobku (Klubie Wesołego Smyka) staramy się wprowadzać bardzo zróżnicowane zabawy i zajęcia, np. ćwiczenia edukacyjne, prace manualne, słuchanie bajek, wspólne śpiewanie czy spacery ( staramy się dokumentować poczynania naszych Dzieci dlatego zapraszamy do odwiedzania galerii ze zdjęciami i do oglądania filmów na których są uwieczniane Nasze Pociechy).

  Z zajęć dodatkowych wypada wyróżnić:

  * Efekt Mozarta
  * Rusz głową
  * zajęcia plastyczne

 • Zabawy dla dzieci

  Wychowanie dziecka to duże wyzwanie dla każdego z rodziców. Dlatego specjalnie dla nich zgromadziliśmy w jednym miejscu porady dotyczące wielu aspektów dorastania każdego malucha: diety, zabawy, schorzenia i profilaktyka zdrowotna. Porad udzielają lekarze oraz specjaliści. Odpowiadają na wątpliwości najczęściej nurtujące młodych rodziców. Ponadto przepisy na posiłki dla dzieci wzbogacone w witaminy i zarazem nie pozbawione smaku, którego oczekują mali smakosze. Porady jak zaplanować dziecku pełen zabaw i radości czas wolny.

 • Forum dla mam oraz rodziców przedszkolaka artykuły i porady

  Jesteście młodymi rodzicami przedszkolaka? To forum dla was. Przedszkolak, pierwsze dni w przedszkolu, dziecko, rodzeństwo, rozwój dziecka, zabawa, dziecko, mama, dieta, wychowanie, niejadek, przedszkole, rozwój dziecka, rodzeństwo, eko przedszkolak, konkursy. Forum internetowe www.mamaprzedszkolaka.pl skierowane jest w szczególności do mam dzieci w wieku przedszkolnym, ale też wszystkich osób zainteresowanych życiem rodzinnym. Chcemy, żeby nasze forum stało się miejscem wymiany doświadczeń i poglądów dotyczących wychowywania dzieci. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa i wspólnego budowania forum.

 • Ciąża tydzień po tygodniu

  Pragniesz zajść w ciążę? Nosisz już pod sercem dziecko? A może właśnie je urodziłaś? Ta strona jest właśnie dla Ciebie! Pomożemy Ci przejść przez wszystkie trudności tego okresu i będziemy z Tobą tydzień po tygodniu. Na naszej stronie będziesz mogła nie tylko uzyskać fachową wiedzę na temat ciąży i macierzyństwa, ale także wymienić informacje z innymi osobami w podobnej sytuacji na naszym Forum lub skorzystać z bezpłatnych porad psychologa dziecięcego.

  Tutaj możesz odnaleźć dokładny opis przebiegu całej ciąży - od momentu zapłodnienia aż do narodzin! Możesz dowiedzieć się jak tydzień po tygodniu zmienia się Twoje ciało i dokładnie prześledzić rozwój Twojego dziecka. Dowiesz się co w każdym tygodniu dzieje się z Twoim maleństwem oraz co by Ci powiedziało, gdyby tylko umiało. Możesz także zobaczyć jak z tygodnia na tydzień zmienia się wygląd Twojego maluszka! Sprawdź nasz kalendarz ciąży, który szczegółowo opisuje każdy tydzień ciąży!

  Psycholog i oligofrenopedagog czeka na Wasze pytania. Chętnie udzieli Wam porad z zakresu problemów wychowawczych i rozwojowych dziecka. Jesteście także w właściwym miejscu jeśli potrzebujcie wsparcia w zakresie emocjonalnych trudności związanych z ciążą, porodem, połogiem i trudnymi początkami macierzyństwa.

  FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy, to zespół umysłowych i fizycznych zaburzeń rozwojowych dziecka powstałych na skutek spożywania przez jego matkę alkoholu w czasie ciąży. Jest to problem, który dotyka dość dużej liczby dzieci. Niestety w Polsce świadomość społeczna i wiedza na ten temat jest nikła. Koniecznie dowiedz się więcej!

 • Infolinia nestle

  Pragniemy wszystkich rodziców zachęcić do skorzystania z naszej oferty, w której można znaleźć produkty żywnościowe dla niemowląt i dzieci. Przez dwadzieścia lat naszej działalności na rynku polskim wprowadziliśmy już bardzo wiele nowych produktów, które w pełni odpowiadają potrzebom żywieniowym oraz fizycznym najmłodszych. Nad ich jakością pracowały tysiące naukowców oraz technologów. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania wszystkich nowoczesnych mam. W naszej ofercie można znaleźć między innymi mleko modyfikowane oraz kaszki dla dzieci.

1 · 2 · następna strona »