• SILNIKI JEDNOFAZOWE - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

SILNIKI JEDNOFAZOWE

  • Falownik Siemens

    Jak wynika z poprzednich wyjaśnień, w polu elektrycznym gromadzi się energia. Występuje ona zarówno wokół przewodów wiodących prąd elektryczny, jak i wokół ciał metalowych, na których nagromadzono ładunki statyczne. Nasuwa się myśl, czy nie można by zbudować takiego urządzenia, które gromadziłoby energię zawartą w polu elektrycznym, a następnie oddawało ją w miarę potrzeby, podobnie jak to się dzieje w akumulatorach przy współudziale energii chemicznej. Kondensatory, podobnie jak źródła i odbiorniki prądu, możemy łączyć szeregowo, równolegle i sposobem mieszanym. Jeżeli łączymy w jednym punkcie po jednej okładzinie każdego kondensatora, a pozostałe wszystkie okładziny — w drugim punkcie, to takie połączenie nazywamy połączeniem równoległym . Jeżeli natomiast kondensatory łączymy tak, że okładzina któregokolwiek kondensatora może być połączona tylko z jedną okładziną innego kondensatora, zaś dwie okładziny nie są połączone z okładzinami innymi, to takie połączenie nazywamy szeregowym .

  • Falownik NORD

    Natężenie prądu w obwodzie z kondensatorem zależy od następujących wielkości:
    a) napięcia źródła prądu zmiennego; im większe napięcie, tym większe natężenie prądu ładowania i rozładowywania;
    b) pojemności kondensatora; im większa pojemność, tym większe ładunki elektryczne przesuwają się w obwodzie w czasie rozładowywania i ładowania kondensatora;
    c) częstotliwości; im większa częstotliwość, tym częstsze są ładowania i wyładowania, więc tym większa będzie wartość skuteczna natężenia prądu.

  • Falownik Omron

    Do dwóch kul o różnych wymiarach geometrycznych trzeba doprowadzić różne ilości elektryczności, ażeby ładunek uzyskał ten sam poziom elektryczny — potencjał (podobnie jak woda w dwu różnych naczyniach), a więc mówimy, że kule mają różne pojemności elektryczne. Zależność między ładunkiem a potencjałem jest różna dla różnych wymiarów kul . Aby doprowadzić potencjał dwóch kul do jednego wolta, można jedną kulę naładować małą ilością elektryczności, np. jedną miliardową częścią kulomba, drugą zaś kulę — jedną stumilionową częścią kulomba; powiemy o tych kulach, że ich pojemności elektryczne są różne: małej dziesięć razy mniejsza niż dużej. Kula o większej średnicy, a więc o większej powierzchni, może na sobie zmieścić większą ilość ładunku. Szukając podobieństwa mechanicznego możemy pojemność elektryczną porównać z pojemnością naczynia wypełnionego gazem pod pewnym ciśnieniem. Gaz jest tu odpowiednikiem ilości elektryczności, ciśnienie odpowiednikiem potencjału, stosunek zaś ilości gazu do ciśnienia odpowiednikiem pojemności. Zwiększając ilość gazu zwiększamy jego ciśnienie, ale stosunek ilości gazu do ciśnienia jest wielkością stałą, ponieważ pojemność naczynia jest stała i określona wymiarami geometrycznymi podobnie jak pojemność elektryczna jest określona wymiarami geometrycznymi przewodnika.

  • Falownik Fuji

    Łączenie równoległe kondensatorów. Przy ładowaniu kondensatorów połączonych równolegle okładziny wszystkich kondensatorów są połączone bezpośrednio z biegunami źródła. Całkowity ładunek Q dostarczony przez źródło będzie równy sumie ładunków poszczególnych kondensatorów, ponieważ ładowanie każdego kondensatora odbywa się niezależnie od ładowania innych kondensatorów grupy. Napięcia na zaciskach poszczególnych kondensatorów są sobie równe. Stąd całkowity ładunek. Przestrzeń chroniona odpowiada stożkowi, którego wierzchołkiem jest szczyt zwodu, a kąt między pionem i tworzącą stożka jest równy 45°.

  • SklepSilniki.pl

    Firma odpowiadająca za prowadzenie strony SklepSilniki.pl zatrudnia doświadczonych specjalistów w dziedzinie silników elektrycznych. Przedsiębiorstwo skupuje i optymalizuje używane napędy, a następnie odsprzedaje je po przetestowaniu w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności. W katalogu można znaleźć także wiele modeli wentylatorów, wiatraków i motoreduktorów, które uzupełniają wciąż wzbogacany o kolejne urządzenia asortyment. Firma proponuje również skup silników elektrycznych w dowolnym stanie technicznym.