• SPÓŁKA - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

spółka

 • Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form rozwijania biznesu. Z jakiego powodu spółka z oo cieszy się tak częstym renomą?

  W dużej mierze dlatego, że pozwala na zawężenie odpowiedzialności za należności zaciągnięte przez omawianą spółkę. Należy jednak mieć w świadomości, że nie jest to ograniczenie odpowiedzialności nie podlegające restrykcjom.

  Odpowiedzialność za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą ponosić na zasadzie wyjątku wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz członkowie zarządu spółki z o.o.. Zagadnienia odpowiedzialności będę w miarę możliwości wyjaśniał na moim blogu o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

  Niezależnie braku odpowiedzialności za długi spółki zoo ważną zaletą może być oprócz tego niski koszt rejestracji spółki z o.o.. Obecnie kwota kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dostatecznym będzie ustalić w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w wysokości 5.000 PLN.

  Mając to na uwadze dla zarejestrowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dostateczne jest wpłacenie do spółki tylko tej kwoty. Wskazuję przy tym, że do czasu nowelizacji Kodeksu spółek handlowych wymagane było przelanie kwoty 50.000 PLN. O tym jak założyć i zarejestrować spółkę zoo będę często wyjaśniał na moim blogu.

 • Spółka jawna

  Spółka jawna to najpopularniejsza z podmiotów funkcjonujących w ramach prawa gospodarczego, to jest spółek działających w ramach Kodeksu spółek handlowego. W związku z tym spółka jawna jest bardzo często wybierana jako odpowiednia forma do prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki temu mnóstwo internautów zainteresowanych założeniem własnej firmy dąży do zdobycia konkretnych faktów dotyczących tej spółki.

  W ramach reklamowanego serwisu przedstawiam wszystkie aspekty funkcjonowania spółki jawnej. Mnóstwo wpisów dedykuję rejestrowaniu spółki jawnej oraz sporządzaniu umowy spółki jawnej. Informuję jakimi metodami najbardziej efektywnie zawiązać spółkę jawną, co pozwoli w przyszłości zminimalizować ryzyko poważnych sporów pomiędzy założycielami spółki jawnej.

  Na wypadek jeżeli chcesz zdobyć mnóstwo wiedzy z zakresu likwidacji spółki jawnej oraz rozwiązywaniu sporów pomiędzy wspólnikami spółki jawnej, na proponowanej stronie internetowej uzyskasz także ważne dla Ciebie źródła wiedzy. Niesnaski pomiędzy wspólnikami spółki jawnej są powszechnie wskazywane trudnym czasem z zakresu bytności spółki jawnej, przez co warto abyś mógł zdobyć rzetelne porady na ten temat.

 • Spółka cywilna

  Spółka cywilna to najprzystępniejsza spółka. Założenie spółki cywilnej opisują przepisy kodeksu cywilnego, podczas gdy założenie spółek różnych od spółki cywilnej stanowią przepisy kodeksu spółek handlowych.

  Chcąc założyć spółkę cywilną dostateczne jest tylko zawarcie umowy spółki cywilnej. Warto zauważyć, że nie jest konieczny wpis spółki cywilnej do rejestru spółek.

  Funkcjonowanie spółki cywilnej jest tak samo jak ma to miejsce w przypadku jej rejestracji stanowią normy kodeksu cywilnego, a jej funkcjonowanie jest dużo prostsza niż ma to miejsce w przypadku spółki z o.o. lub innych spółek ustanowionych przez KSH.

  Jakie przyczyny stanowią o tym, że spółka cywilna jest drogą prowadzenia działalności gospodarczej godną rozważenia? Ponieważ jest spółką najtańsza, a przy tym najprzyjaźniejszą w bieżącej obsłudze.

 • Obsługa prawna spółek

  Specjalizujący się w prawie spółek handlowych adwokat Iwo Klisz zachęca do zapoznania się z treściami dostępnymi bezpłatnie na stronie internetowej spolka-w-organizacji.pl. Prezentujemy w sposób czytelny i fachowy wiele informacji na temat funkcjonowania oraz kierowania spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjnych. Bardzo przydatne mogą okazać się wzory dokumentów, które pomogą Państwu załatwić bez trudu określone formalności. Każde treści udostępnione zostały dla użytkowników bezpłatnie.

 • RynekNC.pl – informacje z rynku NewConnect

  RynekNC.pl jest portalem internetowym przedstawiającym codzienne informacje z rynku NewConnect. Portal przeznaczony jest zarówno dla osób posiadających rozległą wiedzę o rynku NewConnect, jak i dla osób, które stawiają na nim pierwsze kroki. Na stronie można znaleźć wiadomości o:
  • funkcjonowaniu rynku NewConnect
  • spółkach, zarówno o tych które są już notowane na rynku NewConnect, jak i o tych, które dopiero zamierzają zadebiutować na „małej giełdzie”
  • emisjach papierów wartościowych, a także o papierach, które zostały już dopuszczone do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu
  • Autoryzowanych Doradcach i ich roli na parkiecie NC
  • zagadnieniach dla Autoryzowanych Doradców (np. jakie mają obowiązki względem spółek i Giełdy, bazę potencjalnych nowych inwestorów dla spółek, które prowadzą, itp.) Portal RynekNC.pl to również źródło aktualnych cen notowanych akcji, praw do akcji i praw poboru.

  Na stronie RynekNC.pl znajdziemy ponadto analizy techniczne akcji spółek o największej płynności z rynku NewConnect, a także kalendarium (znajdują się w nim najważniejsze daty związane z życiem rynku NewConnect) i codzienne komentarze do sesji na rynku.

 • DebiutyNC.pl – debiuty NewConnect

  Czy wiesz czym jest rynek NewConnect? Jest to rynek dla młodych, szybko rozwijających się przedsiębiorstw, którym niezbędne jest finansowanie zewnętrzne na dalszy rozwój. Więcej na temat debiutów (minionych i planowanych) na rynku NewConnect znajdziesz na naszej stronie.Ale nie tylko!Autoryzowani doradcy, kompedium wiedzy, przemiany na rynku związane ze wzrostem świadomości inwestycyjnej, kalendarium i wiele innych ciekawych rzeczy! A wszystko to w jednym miejscu!Zapraszamy.

 • Leasing samochodów ciężarowych

  Profesjonalna usługa leasingowa w obszarze leasingu samochodów osobowych i dostawczych to domena firmy BZ WBK Leasing S.A. Zapewniamy leasing samochodu na atrakcyjnych warunkach. W naszej firmie przeprowadzisz szybko wszelkie formalności. Wykwalifikowani specjaliści podpowiedzą korzystne rozwiązanie. Naszą umowę leasingu zawsze dopasowujemy do branży i indywidualnej sytuacji firmy.

 • Veto założenie firmy w Wielkiej Brytanii

  Osoby prowadzące firmę, którzy planują budować własną własną firmę o różne obszary, na pewno powinni zwrócić uwagę na usługi Spółka Veto z obszaru Szczecina. Szczecińskie Veto wyspecjalizowało swoją strategię w dobrych radach w czasie kreowania przedsiębiorstwa na terenie Anglii. Doradcy zaprezentują które ruchy powinno się podjąć po to by stać się CEO firmy na Wyspach, a poza tym jakiego typu ruchy dobrze jest zacząć po to by każdy znajdujący się w pracy osobnik pracował w komitywie z tamtejszym ustawodawstwem. Firma doradcza udziela ponad to wartościowych porad w zakresie prawa z obszaru między innymi odszkodowań, nakazu spłaty lub przynania zwrotu z odprowadzanego podatku. O ile wolelibyście zbudować kontakty z osobami, które w swoich rodzaju pracy okazują się ekspertami oraz mogą zaprezentować merytoryczną wiedzę dot. prawa, przydatne jest by budować pole do relacji biznesowych ze znawcami prawa z terenu Szczecina. Firma również prezentuje rozbudowywanego bloga firmowego, gdzie zamieszczane są przyciągające dane.

 • Założyć czy kupić spółkę - Porady dla przedsiębiorców

  Strona ukazuje bardzo szerokie informacje z zakresu funkcjonowanie wszystkich rodzajów spółek, zarówno osobowych, jak i kapitałowych. Dowiesz się, jak wygląda kompleksowa rejestracja poszczególnych spółek w Polsce. Przeprowadzimy Cię przez proces zakładania spółki od utworzenia umowy, przez rejestrację w KRS, ZUS i US aż po złożenie konta bankowego. Oferujemy także usługi w postaci pomocy prawnej ze strony kancelarii prawnych oraz pomocy w prowadzeniu księgowości. Oprócz kompleksowej obsługi spółek prowadzimy również sprzedaż gotowych spółek z o.o.. Zapoznaj się z cechami poszczególnych rodzajów spółek i wybierz podmiot odpowiedni do prowadzenia wybranej przez Ciebie działalności gospodarczej.

 • www.kancelaria-legalis.pl

  Usługi prawne na najwyższym poziomie - to właśnie charakteryzuje Kancelarię Legalis z Warszawy. W ofercie znajduje się doradztwo gospodarcze oraz strategiczne. W skład naszych działań wchodzi również likwidacja, zakładanie oraz zamykanie spółek. Serdecznie zapraszamy na naszą stronę www, która dostępna jest pod adresem: http://www.kancelaria-legalis.pl/. Na stronie znajduje się nasza pełna oferta.

1 · 2 · następna strona »