Cegielnia Sosnowiec Miadary

Cegielnia Sosnowiec Miadary

Ocena: 1.8/10 (39 głosów)Cegielnia Sosnowiec powstała w 1872 roku u zarania rozwoju Sosnowca i przyczyniła się do jego rozwoju. Większość obiektów użyteczności publicznej, sakralnych, w tym sosnowiecka katedra, pałaców, budynków mieszkalnych - powstała z cegły wyprodukowanej w naszym zakładzie. Specjalizujemy się w produkcji cegły pełnej.W okresie blisko 140 lat działalności cegielnia wyprodukowała około 600 milionów cegieł, z których przykładowo można by wybudować 120 tysięczne miasto. W chwili obecnej jesteśmy dostawcą cegły dla dużej ogólnopolskiej sieci handlowej, dużych hurtowni, największych przedsiębiorstw budowlanych w województwie. Dostarczamy również cegłę do renowacji zabytków. Cenimy sobie bardzo współpracę z osobami fizycznymi.Podobne strony
  • Cegła EDER – cegły EDER bez docieplania

    Materiały budowlane: Cegły szlifowane i blokowe EDER o najniższych współczynnikach przenikania ciepła poniżej U=0,3 W/(m2K), Stropy gęstożebrowe EDER, Nadproża oraz cegły pełne i kratowe a także osłony U-kształtne i pełen system przeznaczony do budowy energooszczędnego domu. Produkty EDER to najwyższa jakość i najniższe współczynniki przenikania ciepła na rynku materiałów budowlanych. Dzięki wysokiej jakości wykonania i najniższym współczynnikom przenikania ciepła dla materiałów budowlanych, cegły EDER są jednym z największych konkurentów dla cegieł i pustaków Poroton firmy Röben i Porotherm firmy Wienerberger oraz bloczków z betonu komórkowego Ytong, a także innych wyrobów budowlanych z gazobetonu lub keramzytobetonu. Dom budowany w pełnym systemie EDER nie wymaga ocieplania styropianem, co obniża koszty budowy domu, zaś ściany mogą być natychmiast tynkowane. A dzięki doskonałej jakości wykonania cegieł nośnych i działowych oraz pustaków i belek stropowych EDER, wnętrza domu nie trzeba wykańczać płytami gipsowo-kartonowymi, tylko od razu można je tynkować i następnie malować, co obniża koszty wykańczania wnętrz.

  • Cegła

    Założycielem przedsiębiorstwa DOMAR, które z sukcesem funkcjonuje na rynku od ponad półwiecza, jest Jan Czuliński. To respektowany przez szerokie grono zleceniodawców wytwórca cegieł ręcznie formowanych, wykonywanych z obowiązkową dokładnością. Propozycja mieści na przykład: ekologiczne materiały budowlane, cegły wiśniowe klasy 10 i ceglany gruz. Każdemu klientowi gwarantuje się zarówno transport towaru, jak i rozładunek mechaniczny. Placówka cegielni znajduje się w Spławach Drugich, niedaleko Kraśnika. Zapraszamy do kontaktu mailowego.

  • Kamstar.pl - podłoga rustykalna

    Firma Kamstar zlokalizowana jest w Międzyrzeczu. Trudnimy się wytwarzaniem cegły oraz terakoty, które stosowane są do układania podłóg a także ścian. Pozyskujemy surowce z rozbiórek. Sprawia to, że możemy zaoferować klientom niezwykle atrakcyjnie wyglądające artykuły, które mają wiele lat. Bardzo precyzyjnie wybieramy surowce do produkcji, co pozwala nam na zagwarantowanie świetnej klasy końcowego wyrobu. Zapewniamy kontrahentom fachowe doradztwo w aspekcie montażu oraz impregnowania każdych oferowanych przez nasza firmę produktów.