maszyny i urządzenia kremacyjne

 • Igneus

  Igneus

  Coraz częściej standardowy piec kremacyjny tworzony jest nie tylko i wyłącznie z myślą o nas, ludziach, lecz też zwierzakach domowych. Mnóstwo osób pragnie pożegnać oraz pochować swoje domowe zwierzaki, a kremacja jest w tym przypadku pomocnych rozwiązaniem. Takich momentach koniecznie warto zobaczyć ofertę firm kremacyjnych. Coraz częściej w wielu miejscach w naszym kraju, głównie w sąsiedztwie rzeźni czy profesjonalnej ubojni otwierane są spalarnie. Taka spalarnia zwierząt pomaga na wyjątkowo szybką i ekologiczną utylizację pozostałości po zwierzętach. Ponadto spalarnie działają też jako profesjonalne krematoria dla zwierząt domowych.

  Data dodania: 31 07 2014 szczegóły wpisu
 • Piec kremacyjny - szwedzkie systemy TABO i UTAB

  Piec kremacyjny - szwedzkie systemy TABO i UTAB

  Nowoczesne systemy kremacji zwłok, spełniające wymogi środowiskowe i ekologiczne, piece kremacyjne zbudowane zgodnie z EN ISO 9001:2000 i EN ISO 14001 EMAS, wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, sprawiających że kremacja wymaga dostarczenia minimalnych ilości energii, przebiega bardzo sprawnie i nie powoduje przekroczeń parametrów emisji spalin. Krematorium wyposażone w nowoczesne piece kremacyjne gwarantuje ekologiczną kremację z poszanowaniem godności zwłok osoby spopielanej, nie następuje mieszanie prochów - jak to ma miejsce w piecach krematoryjnych lub piecach kremacyjnych produkowanych na rynek azjatycki. Krematoria które stosują piece kremacyjne dwupoziomowe z fundamentami w porównaniu ze spopielarniami zwłok wyposażonymi w monobloki są dużo mniej energochłonne (porównanie kosztu jednostkowej kremacji wskazuje na różnice nawet w wysokości 75%), mają dużo mniejsze koszty eksploatacyjne i znacznie dłuższą żywotność pieców kremacyjnych.

  Data dodania: 03 05 2012 szczegóły wpisu
 • Ekologiczne piece kremacyjne

  Ekologiczne piece kremacyjne

  Kremacja staje się popularną formą pochówku, jednak jest uzasadniona tylko o tyle o ile sprawi, że pośmiertne zadysponowanie zwłokami jest mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego niż pochówek ziemny. Niestety nie każde krematorium względy ekologiczne stawia sobie jako cel, dlatego w niektórych krematoriach stosowane są piece krematoryjne lub kremacyjne bardzo energochłonne, nieposiadające zabezpieczeń środowiskowych i technologicznych instalacji ochrony środowiska. Szwedzkie piece kremacyjne TABO przyczyniają się do ochrony środowiska przede wszystkim przez bardzo dużą sprawność energetyczną i optymalne wykorzystanie ciepła powstającego w wyniku spopielenia zwłok. Mniejsza ilość zużytego paliwa automatycznie przekłada się na zmniejszoną emisję spalin i ekonomiczne gospodarowanie nieodnawialnymi nośnikami energii. Kolejną strefą ochronną pieca jest system filtrów spalin, które eliminują zbędne substancje i ograniczają emisję do atmosfery. Piec kremacyjny TABO posiada podwójną strefę dopalania, kanał spalinowy pozwalający na wystudzenie spalin przed wypuszczeniem ich do atmosfery, nadto nadwyżki energii powstającej z procesu spopielenia są kumulowane i wykorzystywane do optymalizacji kolejnych spopieleń. Krematoria wyposażone w szwedzkie piece kremacyjne gwarantują bezwzględne poszanowanie zwłok osoby spopielanej.

  Data dodania: 03 05 2012 szczegóły wpisu

maszyny i urządzenia kremacyjne - nowa strona:

Adres: