Różanki - wioska, wioseczka

Różanki - wioska, wioseczka


Różanki jest małą wioseczką w województwie lubuskim. Najbliższą miejscowością oddaloną o 4 km od Różanek jest miasto Gorzów Wlkp. Przed wjazdem do Gorzowa rozpościera się wielka Puszcza Gorzowska. Sołectwami w pobliżu naszej miejscowości są Różanki Szklarnia słynąca z pomidorów dojrzałych w słońcu pochodzących z ogromnych upraw szklarniowych, kolejnymi sołectwami są: Rybakowo, Janczewo,Santoczno, Zdroisko z pięknym ośrodkiem wczasowym położonym nad błękitnym jeziorem oraz Wojcieszyce, w których jest znany klub sportowy Shr Wojcieszyce. Ziemia lubuska a w szczególności lasy na skraju Różanek obfitują w grzyby oraz jagody. Zjeżdża się tu ogrom ludzi, nie tylko w tym celu ale także na połowy ryb w pobliskich jeziorach. W centrum znajduje się przepiękny zabytkowy Kościół z cmentarzem posiadający dwa witraże okienne, chór, obrazy, a także marmurowy ołtarz. Na ulicy Dębowej znajduje się dąb szypułkowy mający już ponad czterysta lat. Na naszym terenie jest także zespół szkół składający się ze szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkola. Do kompleksu należy również filia biblioteki publicznej w Kłodawie oraz nowoczesna hala sportowa z trybunami oraz dwoma zewnętrznymi boiskami do piłki nożnej i koszykówki, a także bieżnią. Cały obiekt jest pod stałym monitoringiem, co wiąże się z dużym bezpieczeństwem przebywających na nim uczniów. Posiadamy wiele ścieżek rowerowych prowadzących przez lasy i jeziora, stawy i łąki przez różne miejscowości i do różnych miast. Na terenie naszej wsi jest Klub piłkarski Róża Różanki i Luks Junior Różanki. Różanki to malownicza miejscowość która na pewno jest warta odwiedzenia i po wycieczce do której zostaną miłe wspomnienia.Podobne strony
  • Vedic Art

    Chciałbyś obudzić w sobie kreatywność ? Rozbudzić zmysły ? Zapraszamy na warsztaty Vedic Art. Vedic Art prowadzi do rozwoju i uszlachetnienia człowieka poprzez synchronizację półkul mózgowych oraz ich większe wykorzystanie. Uświadamia nam, że nasza moc tworzenia jest siłą napędową dającą możliwość nieograniczonej rozwoju umysłowego we wszystkich dziedzinach życia. Malowanie jest tylko jednym ze sposobów, aby to w sobie dostrzec i doświadczyć na głębokim poziomie.

  • Strona Nowego Kramska

    Strona miejscowości Nowe Kramsko w województwie lubuskim. Znajdziesz tu historię miejscowości, galerie fotograficzne z najciekawszych wydarzeń, słownik gwary kramskiej, specjały miejscowej kuchni oraz wiele innych faktów i ciekawostek związanych z miejscowością i ziemią lubuską. Warto tu zajrzeć, by dowiedzieć się jakie ryby możesz złowić w Jeziorze Wojnowskim, i jakie grzyby znajdziesz w miejscowych lasach. W galeriach tematycznych sporo zdjęć autora strony i internautów. Legendy mówią o zawiłych losach tej ziemi. Jest też miejsce, gdzie znajdziesz przepisy na potrawy z Wielkopolski i Nowego Kramska.

  • Staw

    W województwie lubuskim znajduje się Wioska Staw. Można tam znaleźć wiele ciekawych zabytków, miejsc oraz ich opisy. Znajdziesz tam mapa miejscowości oraz Opisana jest Historia Opis granic kolegiaty myśliborskiej osady o średniowiecznej metryce wzmiankowana była już w 1298 r. Na stronie możesz znaleźć mapę miejscowości. Zaznaczone są na niej niektóre miejsca, kościół, rondo, przystanki autobusowe itp.