Ochrona środowiska

 • Ekspertyzy ornitologiczne dla instytucji

  Ekspertyzy ornitologiczne dla instytucji

  Ptaki możemy spotkać na każdym kroku: w mieście, na wsi, czy w trakcie przejazdu. W Polsce posiadamy ponad 200 rożnych gatunków ptaków. Wiele z nich wymaga ochrony, gdyż są to gatunki zagrożone wyginięciem. Dlatego też ustawodawca wymaga, aby w przypadku każdego działania, które może im szkodzić (ocieplenie domu, inwestycja w elektrownie wiatrową itp.) uzyskać zgodę ornitologa, w postawi ekspertyzy ornitologicznej. Takie usługi można nabyć w wielu firmach w Polsce np. w firmie www.monitoring-przyrodniczy.eu.

  Data dodania: 27 07 2016 szczegóły wpisu
 • Portal ekologiczny

  Portal ekologiczny

  Ekologia i ochrona środowiska - to tematyka portalu, na który zapraszamy wszystkich pasjonatów natury, zdrowego stylu życia i zdrowej żywności. Nasze publikacje poruszają najbardziej drażliwe dla decydentów kwestie, wiadomości z Polski i świata są zawsze aktualne. Wspieramy wszelkie inicjatywy ekologiczne, warsztaty, szkolenia oraz umożliwiamy dodanie wpisu o firmie lub wydarzeniu do naszego katalogu ekologicznego ekolupa.pl.

  Data dodania: 09 12 2013 szczegóły wpisu
 • Around the green - zielone blogowanie

  Around the green - zielone blogowanie

  Przedstawiany blog dotyczy przedsiębiorców zobligowanych wobec prawa ochrony środowiska, w zależności od wprowadzanego zanieczyszczenia, do regulowania opłat i prowadzenia sprawozdawczości środowiskowej. Na stronach dostępne są aktualne wiadomości z branży, praktyczne porady, zmiany w ustawodawstwie, a także kalendarz terminów, do których muszą stosować się podmioty gospodarcze ingerujące w otoczenie naturalne. Oprócz powyższych informacji, każdy przedsiębiorca może zasięgnąć opinii dotyczącej zagadnień z omawianej dziedziny prawa lub osobiście wypowiedzieć się na dany temat. Dodatkowo, w razie konieczności możliwe jest przekierowanie do doradców środowiskowych, którzy udzielą indywidualnego i specjalistycznego wsparcia. Proponowane doradztwo odnosi zarówno do spraw bieżącej działalności firm, jak również do procesu inwestycyjnego.

  Data dodania: 24 03 2013 szczegóły wpisu
 • Liście drzew

  Liście drzew

  Żywiec Zdrój jest firmą odpowiedzialną ekologicznie. Dlatego też, stajemy po stronie natury i zapraszamy Cię do skorzystania z naszej wyjątkowej akcji ekologicznej już dziś. Wspólnie z nami możesz sadzić drzewa na terenie całego kraju – są wszak naturalnymi płucami świata. A jeśli jesteś nauczycielem, zapisz się na szkolenie ekologiczne, byś później mógł swoją wiedzę przekazać uczniom. Poznaj szczegóły naszego programu ekologicznego już dziś i stań się jego częścią.

  Data dodania: 21 02 2013 szczegóły wpisu
 • Decyzja środowiskowa

  Decyzja środowiskowa

  Ecer Technika to firma świadcząca usługi doradcze z zakresu ochrony środowiska. Dla swoich klientów przeprowadza audyty środowiskowe, prowadzi ewidencję odpadów, rozlicza z opłaty za korzystanie ze środowiska, a także sporządza sprawozdania środowiskowe.Ponadto firma pomaga w uzyskiwaniu szeregu decyzji z zakresu ochrony środowiska takich jak: decyzja środowiskowa, pozwolenie wodnoprawne, pozwolenie zintegrowane, pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów, program gospodarki odpadami, zezwolenie na zbieranie odpadów, transport odpadów, odzysk i unieszkodliwianie.

  Data dodania: 04 10 2012 szczegóły wpisu
1 · 2 · 3 · następna strona »

Ochrona środowiska - nowa strona:

Adres: