Sporty wodne
-
Spływ Popradem - pontony raftingowe
Poprad - nasza rzeka. Typowo górska, zwykle spokojna, w czasie przyborów upominająca się o swoje. Jej piękno wynika z naturalnych, nieuregulowanych brzegów. Niewielka zabudowa brzegów powoduje idealne warunki dla bytowania endemicznej fauny. Podczas spływu obserwować można bobry i czaple a przy odrobinie szczęścia zobaczyć czarnego bociana. Spływ Popradem to atrakcja dostępna dla każdego. Oferujemy najbezpieczniejszą formę spływów - pontonami. Wypożyczamy pontony raftingowe - specjalnie wykonane dla spływów rzekami górskimi. Spływ pontonowy Popradem, ze względu na spokojny nurt rzeki, nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania i umiejętności od uczestników. W cenie usługi zawarty jest transport sprzętu i uczestników w dowolne miejsce początku i końca spływu, na odcinku Stara Lubowna (SK) - Stary Sącz (PL). Zainteresowanym spływami kilkudniowymi zabezpieczamy noclegi. Do Państwa dyspozycji oddajemy pontony typowo raftingowe. Wykonane są z wielowarstwowej tkaniny gumowanej, a dno dodatkowo zbrojone. Pontony przeznaczone są specjalnie do spływów wzburzonymi rzekami górskimi (white water) do klasy W4. Dodatkowo można wykorzystywać je do pontonowych zjazdów na śniegu. Używamy pontonów renomowanej firmy WATS. Taki sam sprzęt wykorzystują służby ratownicze (Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz jednostki ratownictwa wodnego). Na wyposażeniu są odpowiednie środki bezpieczeństwa czyli kaski i kamizelki asekuracyjne, a dla dzieci kamizelki ratunkowe. Sprzęt dowożony jest specjalnymi przyczepami a uczestnicy, w zależności od ilości osób, samochodami osobowymi lub busami. Rzeka Poprad, mimo, że górska, należy do bezpiecznych. Jest płytka a nurt, nawet w miejscach bystrzyn, nie stwarza zagrożenia. Dlatego spływy Popradem dostępne są również dla dzieci. Wszyscy uczestnicy spływu otrzymują kaski oraz kamizelki. Dla osób dorosłych są kamizelki asekuracyjne, wspomagające pływalność a dla dzieci kamizelki ratunkowe z kołnierzem pozwalające bezpiecznie unosić się na wodzie. Nasze pontony i kamizelki mają wszelkie wymagane atesty. Przed rozpoczęciem spływu uczestnicy są krótko instruowani o podstawowych zasadach.
Data dodania: 29 06 2011 szczegóły wpisu -
www.4winds.pl - kursy żeglarskie, kursy motorowodne
4winds to szkoła żeglarska, mieszcząca się i prowadząca swoją działalność w Gdyni. Oferujemy odbywające się wyłącznie na najwyższym poziomie szkolenia obejmujące wszystkie stopnie żeglarskie, dlatego też jesteśmy jak najbardziej otwarci na każdego, kto pragnie zyskać jak największą wiedzę w tych sportach, bez względu na jego wcześniejsze umiejętności. Współpracując z nami, zyskasz całą wiedzę która potrzebna jest w bezpiecznym uprawianiu wszystkich sportów wodnych. Szkolenia odbywają się na specjalistycznym sprzęcie, w przyjaznej atmosferze. Serdecznie zapraszamy – przeżyj z nami wspaniałą przygodę i na własnej skórze przekonaj się, jak wiele emocji i niesamowitych przeżyć może zaoferować każdemu z nas żeglarstwo!
Data dodania: 28 05 2011 szczegóły wpisu -
Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk
Strona poświęcona najstarszemu Trójmiejskiemu klubowi kajakowemu. Wszystko o kajakach, imprezach kajakowych, małych i dużych wyprawach. Organizujemy szereg imprez dla entuzjastów kajakarstwa w każdej formie: Kajak Jamboree, OMPUK-Energia Raduni, Półmaraton Morski 3 Mola oraz wiele innych. klub powstał w roku 1947 i działa w tym samym miejscu po dzień dzisiejszy. Zapraszamy na szkolenia kajakowe na poziomie od podstawowego do zaawansowanego. Pływamy po górach, morzu i nizinach. U nas odkryjesz że w kajaku można zrobić o wiele więcej niż przeciętnemu Kowalskiemu się wydaje.
Data dodania: 20 04 2011 szczegóły wpisu
Prowadzimy również jedyna w Trójmieście wypożyczalnię sprzętu – możesz nas odwiedzić i zwiedzić Gdańsk i okolice w kajaku. -
Nicols - barki we Francji, Hiszpanii i Niemczach
Nicols – wakacje na barce bez wymaganych uprawnień www.barki-nicols.pl – Pływaj, zwiedzaj, degustuj. W parze, z rodziną, ze znajomymi. Regiony Francji, Niemiec czy Portugalii zapraszają na pobyty weekendowe, tygodniowe lub w innej dowolnej kombinacji. Od śluzy do śluzy, od wioski do wioski poznawaj smaki niezapomnianego pobytu na pokładzie twojego statku rzecznego, mogącego zabrać w zależności od modelu od 2 do 12 osób. Wszystko to bez uprawnień.
Data dodania: 23 03 2011 szczegóły wpisu -
Kitesurfing - nauka, kursy, szkolenia kite'a na Helu
Oferuje kursy dla osób dopiero zaczynających przygodę z kitesurfingiem, dla tych, którzy już zaczęli się uczyć, lecz mimo wielu starań samopoczucie towarzyszące im na wodzie nie można nazwać komfortowym, jak i również dla osób, które chcą zgłębić tajniki skoków.
Data dodania: 25 02 2011 szczegóły wpisu
Szkolenia odbywają się według standardów międzynarodowej organizacji kitesurfingu IKO, narzucającej wysokie wymagania wobec poziomu bezpieczeństwa, przeprowadzanych zajęć. Po zakończeniu kursu wyrabiamy karty IKO będące swoistym „prawem jazdy” każdego kitesurfera.
Szkółka funkcjonuje pod patronatem znanej firmy Nobile Kitebording i prowadzi testy sprzętu. Wszelkie promocje i nowości Nobile mają swoje pięć minut w Kitescontrol.
Polityka otwartych drzwi to motto szkółki, każdy może przyjść do szkółki, zapytać o zajęcia, kursy, prognozy wiatrowe, obejrzeć sprzęt, przetestować go organoleptyczne, dotknąć i polizać i dowiedzieć się o techniczne szczegóły.
Szkółka prowadzi też równolegle ogólnolifestylowego bloga, gdzie można przeczytać newsy kitowe, nowinki ze świata i światka, ale także posłuchać muzy i zobaczyć co dzieję się w szkółce i czym się jara ekipa, a także dowiedzieć się gdzie jest najlepszy beach-balet.
Więcej informacji na www.kitescontrol.pl -
Wodny sprzęt ratunkowy dla żeglarzy
Specjalizujemy się w kompleksowym wyposażaniu jednostek pływających w sprzęt ratunkowy i asekuracyjny. Dostarczamy wyposażenie ratunkowe i asekuracyjne na statki śródlądowe, jachty żaglowe, łodzie motorowe i promy rzeczne. Oferujemy kamizelki ratunkowe dla żeglarzy i motorowodniaków, kamizelki asekuracyjne na skutery wodne i narty wodne, kamizelki asekuracyjne na kajaki i spływy kajakowe, koła ratunkowe SOLAS na statki i jachty, pasy ratunkowe solas na potrzeby żeglugi morskiej i śródlądowej, rzutki ratunkowe na kąpieliska, pływaki ratunkowe z uznaniem PRS-u na statki pasażerskie, kamizelki pneumatyczne. Kamizelka ratunkowa może uratować twoje życie! Kursy motorowodne Od ponad 20 lat organizujemy szkolenie motorowodne - kursy motorowodne na patent sternika motorowodnego i starszego sternika motorowodnego. Szkolimy na uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowych, skuterów wodnych, licencji do holowania narciarzy wodnych oraz innych obiektów nawodnych (banan). Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na przystani Bydgoskiego Klubu Motorowodnego „Mors” w Bydgoszcz przy ulicy Witebskiej, jest to akwen toru regatowego w Brdyujściu, rzeki Brdy i Wisły. Kursy odbywają się od marca do października, w systemie weekendowym/sobota-niedziela/lub wg uzgodnień z kursantami. Wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne na wodzie prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów motorowodnych.
Data dodania: 13 02 2011 szczegóły wpisu -
Naucz się pływać
Nie wiesz jak przekonać kolegę lub koleżankę by poszli z tobą na basen? Nie masz pojęcia jak nauczyć młodszego brata pływać? Zapraszam na stronę nauka pływania, gdzie w mgnieniu oka okiełznasz korzystne Ci do tego wiedzę. Na moim blogu znajdziesz kompilacja drobiazgowych artykułów, wiadomości i wskazówek dla amatorów pływania i sportów wodnych. Każdy kto ma na celu nauczyć się pływać powinien poświęcić swoją uwagę na zapoznanie się z treścią tej strony ponieważ po nauce chodzenia nie ma bardziej potrzebnej wiedzy niż nauka poruszania się w wodzie. Poczuj się jak ryba w wodzie.
Data dodania: 22 01 2011 szczegóły wpisu
Zapraszam. Nie zawiedziesz się. -
Skimboard Star
Na stronie - informacje dotyczące technologii produkcji desek, dane techniczne oraz ceny detaliczne. Sprawdź deski w technologii HPL+Wood+Carbon i nie daj wrobić się w zwykłą sklejkę, poznaj nową jakość skimboarding'u. Każda deska składa się z kilku warstw różnych materiałów:
Data dodania: 21 01 2011 szczegóły wpisu
- spodnia strona deski – High Pressure Laminate – tworzywo, które zapewnia niespotykaną wytrzymałość na głębokie zarysowania oraz doskonałe wykorzystanie napięcia powierzchniowego wody,
- wewnętrzne warstwy – drewno egzotyczne o małym ciężarze jednostkowym, jego zastosowanie zmniejszyło wagę desek w stosunku do ubiegłorocznych modeli,
- rdzeń z włókna węglowego wklejony między warstwy drewna nadaje desce sprężystości i wytrzymałości,
- górna strona deski – drewno orzecha i buka, zapewnia klasyczny wygląd nawiązujący do pierwszych desek surfingowych. -
Bagma extreme
Firma BAGMA EXTREME specjalizuje się głównie w organizacji wolnego czasu dla firm i grup zorganizowanych, a także dla klientów indywidualnym na terenie Podhala i Pienin.
Data dodania: 27 11 2010 szczegóły wpisu
Nasze propozycje wychodzą naprzeciw klientom, którzy preferują odpoczynek czynny na łonie natury.
Dla firm przygotowaliśmy szereg konkurencji opartych na sportach ekstremalnych i zabawach integracyjnych taki jak: rafting na Dunajcu, wspinaczka, imprezy integracyjne itp. -
BoatLifts.pl - windy do łodzi
Boat Lift – czyli winda do łodzi to konstrukcja stalowa lub aluminiowa różnego kształtu umożliwiająca w prosty i szybki sposób podniesienie yachtu ponad poziom wody.
Data dodania: 15 11 2010 szczegóły wpisu
Poprzez podniesienie łodzi wysoko ponad poziom wody unikamy takich nieprzyjemności jak:
· Nadmierne porastanie glonami dna łodzi ( w większości przypadków nie trzeba stosować antyfulingu lub stosuje się go, ale zdecydowanie rzadziej, ponieważ łódź jest narażona na porastanie glonem tylko w momencie, kiedy zdecydujemy się na odbycie rejsu i zwodujemy ją – a nie tak jak w chwili obecnej stojąć cały czas na wodzie bez względu czy ją używamy czy nie)
· Obijanie się łodzi o keję, y-bomy lub sąsiednie jednostki ( zarysowania i uszkodzenia powstałe podczas cumowania są bolączką większości armatorów a naprawy są bardzo drogie i czasochłonne i żaden z armatorów nie chce żeby to spotkało jego wychuchaną łódź)
· Uszkodzenia łodzi, powstałych podczas szkwałów, sztormów, huraganów w marinach ( Podczas trudnych warunków pogodowych powstaje wysokie zafalowanie a jednostka jest rzucana falami po całym porcie)
· Kradzieży łodzi, która bardzo często jest zupełnie niezabezpieczona
· Wyciągania łodzi i sezonowania na nadbrzeżu z powodu zamarzania akwenu.