Żużel

 • Adam Strzelec Speedway Rider - Zielona Góra

  Adam Strzelec Speedway Rider - Zielona Góra

  Zawodnik Zielonogórskiego klubu żużlowego
  Adam Strzelec,
  Pseudonim: Joker,
  Dlaczego żużel?: Bo lubi prędkość, adrenalinę, ryk silnika i męską rywalizację,
  Klub: Falubaz Zielona Góra

  NEWS - WYNIKI - GALERIA - SPONSORZY - KONTAKT - PROFIL

  W roku 2011 zaczęła się prawdziwa przygoda. Adam Strzelec wraz ze swoim kumplem z teamu, stanął przed ogromną szansą jak również wielkim wyzwaniem jakim są starty wraz pozostałymi Rycerzami Zielonogórskiego Speedway'a w meczach ekstraligowych. Polska Ekstraliga Speedwaya jest wyznacznikiem jakości i poziomu tego sportu, w której rywalizacja jest na najwyższym poziomie na Świecie. Cóż można powiedzieć więcej? Zapraszam na stronę, na której zamieszczane na bieżąco informacje umożliwią śledzenie poczynań
  sportowca. Teraz pozostaje jedynie śledzić poczynania najmłodszego zawodnika Zielonogórskiego Stelmet Falubazu jak również wspierać Go w tych niewątpliwie trudnych chwilach jakie stoją przed nami wsystkimi, zarówno zawodnikami jak i kibicami.

  Data dodania: 07 09 2011 szczegóły wpisu
 • Czarny sport - Żużel

  Czarny sport - Żużel

  Narodziny sportu żużlowego to początki XX wieku. Pierwsi żużlowcy ścigali się nieregularnie na motocyklach drogowych często na nawierzchniach torach kolarskich lub po prostu trawiastych nawierzchniach, co trudno było nazwać prawdziwym żużlem.Dokładnie 15 grudnia 1923 na australijskim torze wyścigowym w West Maitland odbyły się pierwsze oficjalne zawody czarnego sportu, a wtedy nazwano je jeszcze dirt-trackiem. Następnie rozpoczęto ich regularną organizację na torach o różnych długościach i nie zawsze idealnych kształtach, co nie przeszkadzało w świetnych widowisku.

  Data dodania: 05 11 2010 szczegóły wpisu

Żużel - nowa strona:

Adres: