Blog podróżniczy

Blog podróżniczy

Ocena: 2.8/10 (15 głosów)Kalendarz Przygód jest to usługa dla szukających inspiracji, gdzie wyjechać na urlop. Również dla tych którzy niekoniecznie życzą sobie współpracować z biurami podrózy. Inna sprawa jest taka, że strona www zawiera wskazówki turystyczne i opisuje egzotyczne przygody autora artykułu. Nurkowanie z rekinem wielorybim w Belize, Narodziny żółwi w Brazylii, Najlepsze stoki na Słowacji
to tylko niektóre z atrakcji które są przygotowane dla użytkowników Kalendarza Przygód.Podobne strony
 • Tanie wczasy za granicą

  Nasz serwis prowadzi dla użytkowników forum turystyczne, gdzie macie możliwość Państwo poczytać ciekawe artykuły na temat podróży turystycznych i zapoznać się z opiniami innych podróżnych na temat biur podróży. Bardzo często da się przeczytać w dużej ilości tematów i postów, iż najlepsze są wczasy w Grecji oraz Maroku organizowane przez biura takie jak: triada, wezyr i Itaka. Same ceny w Grecji nie są wysokie i bardzo często da się je porównywać do tych, które są u nas. Podobnie się mają ceny w Maroku.

 • Chorwacja - nieoficjalny portal informacyjny i forum

  Strona poświęcona Chorwacji. Portal zawiera informacje dotyczące Chorwacji, podróży do tego kraju. Opisy miast, kempingów, plaż, ciekawych miejsc. Strona posiada forum dla osób chcących się podzielić informacjami. Mapa Chorwacji na stronie pozwoli odnaleźć wiele ciekawych miejsc i zaplanować podróż do nich. Jeśli jesteś zafascynowany Chorwacją lub po prostu planujesz tylko wakacje ta strona dostarczy Ci być może pożytecznych informacji. Zapraszamy.

 • Okuninka

  Jezioro Białe w ostatnich latach poczyniło duże inwestycje w infrastrukturę zarówno rekreacyjno-wypoczynkową, promocyjną oraz bazę noclegową. Jest tutaj setki miejsc noclegowych dostępnych na licznych polach namiotowych, domkach letniskowych czy kwaterach prywatnych. Bliskość Włodawy sprawia że wszelkie sprawy związane z wyżywieniem czy wypoczynkiem można tam załatwić. Niniejsza witryna jest centrum informacyjnym o Jeziorze Białym. Jej zaletach, zbliżających się dniach Krokodyla oraz innych imprezach rekreacyjno-kulturalnych. Warto tutaj przyjechać i poznać ten piękny region który jest niedoceniany a powinien.

 • Szczawnica Zdrój - atrakcje turystyczne, galeria

  Strona poświęcona Szczawnicy i Pieninom. Ogromna galeria zdjęć miasta, Pienin. Dokładny opis tras turystycznych na Sokolice i Trzy korony. Szczawnica zimą, jesienią i latem. Na stronie jest mapa i kamera tego przepięknego miejsca. Tylko tutaj pełny opis tras turystycznych z zdjęciami Małych Pienin, Pienin Właściwych i Spiskich. Zdjęcia zamku w Niedzicy i Czorsztynie. Atrakcyjne miejsca takie jak Plac Dietla, Biała Woda i wiele innych.

 • Wakacje w Toskanii

  Portal e-toskania.pl to turystyczny serwis internetowy poświęcony przepiękniej krainie położonej na Półwyspie Apenińskim, Toskanii. Znajdują się tutaj najważniejsze wiadomości, prezentowane są zalety turystyczne tego regionu, klimat i pogoda, a także najważniejsze i najciekawsze miejscowości regionu. Stronę szczególnie polecamy osobom, które chcą zaplanować swoje wakacje w Toskanii. Opisane zostały wskazówki dotyczące zamawiania noclegu czy rezerwacji apartamentów. Szczegółowo zaprezentowano także informacje na temat zabytków i atrakcji turystycznych w Toskanii. Koniecznie wejdź na stronę e-toskania.pl i zaplanuj niezapomniane wczasy!

 • Kuba wycieczki

  Pragnąłbyś odbyć atrakcyjne podróże egzotyczne, niemniej jednak nie znasz od czego zacząć? Zdołamy wspomóc! Sugerujemy wyjątkowe wyjazdy do najróżniejszych zakamarków świata – z nami przetrwasz niezapomniane Indochiny wycieczki, z werwą porwiemy Cię na Birma wycieczki lub również Wietnam wycieczki. Zdołasz przebyć z nami wspaniałe Meksyk wycieczki, a jeżeli raczysz weźmiemy Cię dosłownie na dalekie Australia Nowa Zelandia wycieczki! Nie odkładajże więc już dłużej, tylko odwiedź naszą stronę i daj się zainspirować przygodzie!

 • Zabytki Wiednia

  Odwiedź najciekawsze atrakcje Wiednia. Wyjątkowym wiedeńskim pałacem jest Schönbrunn. Budynek ukazuje styl barokowy. Szczególnymi jego cechami są mozaiki na podłodze, liczne freski, zdobienia oraz złocenia. W parku przynależącym do Pałacu umiejscowiony jest labirynt, palmiarnia oraz zoo. Poleca się także zwiedzić dawną letnią rezydencję księcia Eugeniusza, czyli Belweder. Składa się on z części górnej oraz dolnej. Dziś w budynku znajdują się liczne muzea z cennymi obrazami. Co więcej do Belwederu przynależy park z wieloma rzeźbami sfinksów. Ostatnim wartym wzmianki budynkiem w Wiedniu jest Katedra św. Szczepana. Została ona zbudowana w XIV w. na miejscu wcześniejszego kościoła romańskiego. Ukazuje ona styl barokowy, a jej charakterystycznym punktem jest wysoka na prawie 140 metrów wieża, na którą można wspiąć się i oglądać widoki całego Wiednia.