Dziedziny wiedzy medycznej

 • Mazowiecka uczelnia medyczna w Warszawie

  Mazowiecka uczelnia medyczna w Warszawie

  od 15 lat kształcimy profesjonalne kadry dla systemu ochrony zdrowia w Polsce i UE. Nasze doświadczenie, programy nauczania i nowatorskie metody wykorzystywane podczas zajęć z wykładowcami-praktykami odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie pracodawców i owocują sukcesami naszych absolwentów. Studenci naszej Uczelni mogą mieć pewność, że zdobędą solidną i przydatną na co dzień wiedzę oraz praktyczne umiejętności poszukiwane na rynku pracy, a w trakcie studiów będą mogli korzystać z wielu przygotowanych z myślą o nich profesjonalnych rozwiązań i ułatwień.

  Data dodania: 21 07 2020 szczegóły wpisu
 • Psychoterapia Psychodynamiczna- Damian Bobak

  Psychoterapia Psychodynamiczna- Damian Bobak

  Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży. Na co dzień pracuje na Psychiatrycznym Oddziale dziennym gdzie zajmuje się psychoterapią grupową oraz konsultacjami i diagnostyką psychologiczną. W ramach prywatnej praktyki psychoterapeutycznej, prowadzę psychoterapię indywidualną.
  Poza tym zajmuje się pisaniem artykułów, które publikowane są na popularnych portalach psychologicznych.

  Data dodania: 20 11 2017 szczegóły wpisu
 • Prawo regulujące rejestrację leków

  Prawo regulujące rejestrację leków

  System regulacji prawnych dotyczący kontroli producentów leków, procesów rejestracji leków i obrotu produktami leczniczymi w Europie rozwijał się i zmieniał w ciągu kilkudziesięciu lat. Obecnie leki podlegają bardzo ścisłej regulacji, ich rejestracja i wyniki badań mają na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony konsumentów, a jednocześnie umożliwienie dostępu do nowych terapii. Na stronie omawiane są zagadnienia związane z prawem farmaceutycznym i tematyką rejestracji leków w Polsce i w Europie.

  Data dodania: 25 06 2011 szczegóły wpisu
 • Nadpobudliwość

  Nadpobudliwość

  ADHD owo schorzenie, która jest do opanowania. Powinno się natomiast wiedzieć w jaki sposób postępować z człowiekiem, jaki się z nią zmaga. Nasza kierunek to kompendium wiedzy, za pośrednictwem której będziesz mógł ze znakomitym skutkiem przechowywać się w sąsiedztwie takiej osoby. Poznaj objawy, przyczyny a skutki ADHD, dowiedz się skąd bierze się ta choroba a kiedy radzić sobie spośród nadpobudliwością niektórych ludzi. Nie trać czasu na zbieranie treści - skorzystaj z mojej edukacji, którą prezentujemy na mojej stronie internetowej.

  Data dodania: 05 11 2010 szczegóły wpisu
 • YESHE Klinika Dermatologii Estetycznej

  YESHE Klinika Dermatologii Estetycznej

  YESHE została założona przez dr Katarzynę Kwarecką – Zając, specjalistkę w dziedzinie medycyny estetycznej i anty-aging.

  Czy warto oddać się w jej ręce?
  Dr Katarzyna Kwarecka-Zając jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Ukończyła również dwuletnie studia podyplomowe prowadzone przez Światowe Towarzystwo Medycyny Anty – Aging na Uniwersytecie w Charleroi (Belgia). Aktywnie uczestniczy w pracach American Academy of Anty-Aging oraz European Society for Aesthetic Dermatology. Należy także do sekcji medycyny estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach w kraju i za granicą. Dr K. Kwarecka-Zając prowadzi również szkolenia praktyczne dla lekarzy w zakresie mezoterapii, zabiegów z użyciem toksyny botulinowej czy preparatów wypełniających zmarszczki. Współpracuje również jako konsultant z firmami farmaceutycznymi produkującymi dermokosmetyki.

  Klinika YESHE oferuje bogatą gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki. Wszystkie zabiegi opracowane zostały na podstawie najnowszych badań oraz przeprowadzane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo oraz gwarantuje pozytywne efekty.

  W YESHE można przeprowadzić m.in. :
  1.twarz
  korektę zmarszczek mimicznych,
  wypełnienie kwasem hialuronowym,
  lipolizę,
  wolumetrię,
  mezoterapię,
  peeling (chemiczny, glokolowy, liposalicylowy),
  regeneris,
  excellederm,
  usuwanie przebarwień,
  fotoodmładzanie,
  zamykanie naczynek
  2.ciało
  leczenie nadpotliwości,
  rewitalizację skóry piersi,
  peeling,
  masaż,
  hirudoterapię.
  Klinika dysponuje również najnowocześniejszym sprzętem do laseroterapii (w tym usuwanie znamion, blizn).

  Data dodania: 25 10 2010 szczegóły wpisu
 • Osteoporoza

  Osteoporoza

  Misją Poradni Leczenia Osteoporozy jest walka z osteoporozą i pomoc pacjentom dotkniętym i zagrożonym tą chorobą. W Gdańsku zgodnie z danymi epidemiologicznymi choruje obecnie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców jednak niespełna połowa wie o tym, a jeszcze mniej otrzymuje odpowiednie leczenie. Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (International Osteoporosis Foundation) i wielu ekspertów trąbi na alarm, że jeśli nie zmieni się coś w świadomości społeczeństw, profilaktyce i wczesnym wykrywaniu osteoporozy za kilkanaście lat czeka Europę dramat związany z częstością złamań osteoporotycznych kości . Chcemy jednak, aby Gdańsk był miastem ludzi o mocnych, zdrowych kościach!

  Data dodania: 03 09 2010 szczegóły wpisu
 • Rejestracja leków (produktów leczniczych), procedury dopuszczania do obrotu

  Rejestracja leków (produktów leczniczych), procedury dopuszczania do obrotu

  Omówienie podstawowych zasad rejestracji leków (produktów leczniczych), kategorii wniosków o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego i związanych z tym wymagań dla badań, podsumowanie procedur rejestracji leków: procedury narodowej oraz procedury wzajemnego uznania i procedury zdecentralizowanej, jak również zharmonizowanego formatu dokumentacji CTD wymaganej w procesie dopuszczenia do obrotu.

  Data dodania: 24 08 2010 szczegóły wpisu

Dziedziny wiedzy medycznej - nowa strona:

Adres: