Stowarzyszenia chorych

 • Hospicjum Warszawa

  Hospicjum Warszawa

  Pragnienie towarzyszenia tym, którzy odchodzą z tego świata w wyniku nieuleczalnych chorób przyczyniło się do powstania niniejszej fundacji. Celem Hospicjum jest udzielanie wszelkiej pomocy i opieki choremu oraz jego rodzinie w terminalnym okresie choroby oraz propagowanie idei oraz metody opieki hospicyjnej. Możliwe jest przekazanie dobrowolnego datku na działalność fundacji, do czego gorąco zapraszamy.

  Data dodania: 25 01 2014 szczegóły wpisu
 • Akcja charytatywna wspierajmy hospicja

  Akcja charytatywna wspierajmy hospicja

  Portal dedykowany jest nagłaśnianiu bezinteresownej pomocy. Przybliża trudne dla działalności hospicjów kwestie i podpowiada, jaką metodą można wspierać hospicja. Serwis obiecanejutro.pl popiera przedsięwzięcie: wspierajmy hospicja przekazując 1% podatku. Przedstawianie ludziom, jaką metodą można pomóc najpoważniej chorym daje przewidywane skutki. Do rzeszy osób dociera fakt, że ogólnie rzecz ujmując oddanie 1% podatku nie wiąże się dla nas z nawet najmniejszymi opłatami. Podczas powtarzającego się raz w roku złożenia zeznania podatku dochodowego wspierajmy hospicja w tej formie.

  Hospicjom możemy pomagać także innymi metodami. W hospicjach ciągle są niedobory chętnych do opieki nad chorymi, powinniśmy zatem przemyśleć podjęcie bezinteresownej pomocy. Praca z umierającymi ludźmi nie jest pracą łatwą, potrzebuje odpowiedniego przygotowania oraz uwarunkowań psychicznych. Osoba udzielająca się w hospicjum musi być opanowana, sumienna i lojalna w stosunku do chorego. Niewiele osób nadaje się do tego rodzaju niesienia pomocy.

  Witryna podpowiada wiele innych sposobów niesienia pomocy i namawia: wspierajmy hospicja! Możemy podzielić się pieniążkami, polecając przelanie na konto danego hospicjum dowolną sumę pieniężną. Jeśli jesteśmy wśród osób, które lubią wiedzieć, na co dokładnie zostały przeznaczone podarowane komuś pieniądze, dobrze jest rozważyć, czy nie lepiej będzie przekazać do hospicjum określone produkty. Hospicjom potrzebny jest nie tylko profesjonalny sprzęt medyczny, przydają się także środki opatrunkowe, środki higieniczne, kołdry i poduszki, piżamy, środki przeciwbólowe, a w przypadku hospicjów dziecięcych też zabawki, a także smakołyki.

  wspierajmy hospicja z potrzeby serca. Poznajmy sposoby ich działania i wybierzmy najlepszy dla siebie sposób wspierania potrzebujących. Dokonamy dzięki temu coś dobrego dla chorych i ich rodzin i dla siebie. Czyniąc dobro innym stajemy się lepszymi ludźmi. Miejmy na uwadze, że dobro każdorazowo do nas wraca z nawiązką. Nie ociągaj się dłużej, odkryj serwis http://obiecanejutro.pl, na którą z całego serca zapraszamy.

  Data dodania: 18 04 2013 szczegóły wpisu
 • Hospicjum dla dzieci

  Hospicjum dla dzieci

  Dzieciństwo nie każdego dziecka przebiega szczęśliwie. Niektórze przychodzą na świat nieuleczalnie schorowane, co odejmuje im możności normalnego egzystowania. Potrzebują stałej asekuracyji lekarskiej przez cały dzień. Rodzice czynią, jak zdołają, jednakże wielokrotnie nie są w stanie w pojedynkę troszczyć się chorym. Toteż wznoszone jest hospicjum dla dzieci w Łodzi. Będzie to budynek dla chorych dzieci, które nie mają przestrzeni w domu na terapię. Rodzice będą w stanie odnaleźć tutaj nieustanną troskę lekarską, obecność innych ludzi z hospicjum i także uczucie rodzinne. Aby jednak powstało hospicjum dla dzieci w Łodzi, konieczne będą pieniądze przekazywane poprzez uczynnych Polaków. Na naszej stronie internetowej będziesz miał opcję przesłania dowolnej sumy na środki humanitarne. Wspomóż nas budować hospicjum, aby tym sposobem dać budowlę do leczenia śmiertelnie chorych małych pacjentów.

  Data dodania: 24 09 2012 szczegóły wpisu
 • Forum osób po kryzysie psychicznym - psychologia, psychiatria i edukscja. wldw

  Forum osób po kryzysie psychicznym - psychologia, psychiatria i edukscja. wldw

  Forum dyskusyjne poświęcone zdrowiu psychicznemu, dochodzeniu do zdrowia psychicznego poprzez osoby po przebytym kryzysie psychicznym związanym z współistniejącym zaburzeniem psychicznym. Dyskusje nakierowane są na metody dochodzenia do zdrowia i regularnego życia. Jedną z tych metod jest promowana przez założycieli forum, rehabilitacja poprzez pracę oraz metody terapii zajęciowej i spółdzielnia socjalna. Forum pomaga nawiązać kontakt z psychologiem i uzyskać fachową poradę medyczną także od psychiatry. Zdrowie jest największym skarbem i jest celem każdego z uczestników forum. Członkowie rodzin i przyjaciele osób po kryzysie psychicznym są również zaproszeni do uczestnictwa w celu udzielenia realnej pomocy terapeutycznej osobom z objawami choroby psychicznej. Przyjaciele mogą wspomóc dobrym słowem, poradą prawną czy życiową. Zapraszamy. przejdź do WLDW - Forum zdrowia psychicznego

  Data dodania: 30 07 2012 szczegóły wpisu
 • Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej

  Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej

  Strona poświęcona osobom chorym na celiakię i będącym na diecie bezglutenowej założona i prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, fundacja celiakia, Przekreślony Kłos, Znak Przekreślonego Kłosa.
  Strona zawiera dużo ważnych informacji o diagnostyce, etiologii i leczeniu celiakii oraz choroby Duringa.
  Na stronie znajduje się forum dla pacjentów i rodziców.

  Data dodania: 16 02 2011 szczegóły wpisu

Stowarzyszenia chorych - nowa strona:

Adres: