Kulturoznawstwo

 • Kultura masowa

  Kultura masowa

  Przytaczamy elementy popkultury minionych czasów. Koncepcją serwisu jest wspomnienie odwiedzającym portal znanych wszystkim elementów popkultury minionej ery oraz przedstawienie wiadomości, które kiedyś nie były tak dostępne jak w czasach obecnych. Dawne filmy czy zdjęcia z dawnych lat są w stanie przywołać pozytywne wspomnienia w każdym. Warto zatem powrócić do lat gdy nie było takich portali jak Facebook, NaszaKlasa czy Twitter a codzienne zajęcia wyglądały troszeczkę inaczej. Zapraszamy do podróży w dawne czasy oraz wspólnego dzielenia się wspomnieniami, jakie były dla Państwa wyjątkowe.

  Data dodania: 07 06 2012 szczegóły wpisu
 • Indianie, wioska indiańska w Jaworznie

  Indianie, wioska indiańska w Jaworznie

  Zapraszam do wioski indiańskiej!
  „Kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej pasjonuje się od najmłodszych lat. Na swojej „indiańskiej ścieżce” poznałem wielu Indian, którzy przekazali mi wiedzę jakiej nie można wyczytać z książek. Wraz z moją grupą PRERIA biorę udział w festiwalach, imprezach integracyjnych, ośrodkach szkolnych oracz konferencjach naukowych. Za swoje dokonania w dziedzinie krzewienia kultury Indian Ameryki Północnej otrzymałem nagrodę od konsula generalnego USA Kennetha J. Fairfaxa. Moją pasją jest także taniec. Dzięki zaproszeniom od Czerwonoskórych przyjaciół mam okazję odwiedzać indiańskie festiwale pow wow w całej Europie.
  DZIS ZAPRASZAM WAS DO MOJEJ WIOSKI INDIAŃSKIEJ”

  Marek Ptasiński

  W mojej wiosce zobaczycie 10 indiańskich namiotów tipi, które zawierają tajemnicze, na pierwszy rzut oka, przedmioty. Stopniowo odkrywamy ich przeznaczenie, przy okazji dowiadując się niezwykłych rzeczy o codziennym życiu Indian: co jedli, jak polowali, walczyli, a nawet starali się o względy płci przeciwnej.
  Zwiedzający mają okazję osobiście przekonać się, że strzelanie z łuku to nie taka prosta sprawa, spróbować własnoręcznie wywołać deszcz oraz zmierzyć się z zabawami, dzięki którym mali Indianie przygotowywali się do całkiem dorosłych zadań. Wszystko to z szerokimi uśmiechami na twarzach, które
  gwarantujemy.

  Zabierz swoją klasę na wyprawę do indiańskiej wioski! Po jej opuszczeniu sami będziecie zdziwieni, jak wiele można nauczyć się podczas zabawy, a Twoi uczniowie już nigdy nie pomylą Krzysztofa Kolumba z Krzysztofem Hołowczycem

  Wszelkie szczegóły dostępne również na stronie
  www.preria.net
  606400255

  Data dodania: 14 03 2011 szczegóły wpisu

Kulturoznawstwo - nowa strona:

Adres: