Muzyka klasyczna

 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

  Oficjalna strona festiwalu. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia istnieje od 1997r. Odbywa się każdej jesieni w Radomiu. Najpierw pod nazwą Dni Muzyki Dawnej. Organizatorem festiwalu jest Fundacja ARS ANTIQUA RADOMIENSIS, której prezesem jest Ewa Gęga-Osowska.Mikołaj z Radomia (Mikołaj Radomski, Nicolaus Radomiensis, t. Nicolaus de Radom, N. de Radom, Mycolay Radomsky) najsłynniejszy polski kompozytor średniowiecza. O jego życiu informacje są bardzo skąpe. Jedyna w miarę pewna data to rok 1427, w którym prawdopodobnie powstała kompozycja „Hystorigraphi aciem mentis”.

  Data dodania: 16 09 2012 szczegóły wpisu
 • Muzyka klasyczna - CameralMusic.pl

  Muzyka klasyczna - CameralMusic.pl

  Portal, którego głównym celem jest promocja muzyki klasycznej. W CameralMusic.pl znajdziecie artykuły na tematy muzyczne - informacje o kompozytorach, znanych wykonawcach i koncertach. Ponadto w serwisie znajduje się potężna kolekcja płyt z muzyką klasyczną wraz z recenzjami, baza książek muzycznych, dział z instrumentami muzycznymi oraz akcesoriami, spis zespołów, orkiestr, kompozytorów oraz firm działających w branży muzycznej. CameralMusic.pl to znakomite miejsce dla melomanów, którzy oprócz informacji znajdą u nas nagrania video oraz MP3 z muzyką klasyczną. Nie brakuje też materiałów które przydadzą się muzykom - oprócz ciekawych inspiracji i informacji znajdą u nas potężną bazę nut i partytur. ZAPRASZAMY! ZESPÓŁ: CameralMusic.pl

  Data dodania: 13 10 2011 szczegóły wpisu
 • Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

  Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

  Największy polski serwis prezentujący muzykę filmową. Znajdziesz tu recenzje tysięcy ścieżek dźwiękowych, wywiady z polskimi i zagranicznymi kompozytorami, newsy, konkursy z super nagrodami, filmy z koncertów i sesji nagraniowych i wiele więcej. Profesjonalny zespół redakcyjny gwarantuje najwyższy poziom i newsy z pierwszej ręki już od 10 lat. Poczytaj i posłuchaj. Zajrzyj do świata muzyki filmowej!

  Data dodania: 05 10 2011 szczegóły wpisu
 • Strona Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego

  Strona Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego

  Międzyrzecki Chór Kameralny istnieje od lutego 2008 r. Łączy nas nie tylko batuta dyrygenta ale też miłość do muzyki, pasja wspólnego śpiewania. Schodzimy się na próby z różnych stron miasta, wykonujemy różne zawody, różnimy się wiekiem, ale tym co związało nasze losy, co spowodowało, że chcemy być razem, jest wspólny śpiew. W naszym repertuarze są różne utwory, Jedne tak zwane samograje, które śpiewa się niemal od razu, inne – trudne i tajemnicze. Takie, które trzeba „ zdobywać” wspólnym wysiłkiem, których piękno odkrywa się dopiero wtedy, gdy zostaną odkryte do końca, gdy zabrzmią ogromem swej harmonii. Wtedy dopiero poruszą serca i dusze. Naszą muzyką chcemy się dzielić z innymi . Organizujemy koncerty, na które już teraz gorąco zapraszamy.

  Data dodania: 18 12 2010 szczegóły wpisu

Muzyka klasyczna - nowa strona:

Adres: