• LEGENDY - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

legendy

 • Mity, legendy i wierzenia z całego świata

  Strona poświęcona informacjom na temat wierzeń świata tj. mitologia grecka, nordycka, podania słowiańskie czy legendy azjatyckie, aż po czasy współczesne.

  Wpisy stanowią leksykon, który można podzielić na:
  - mity, legendy oraz mityczne postacie
  - religie, kultury, tradycje
  - teksty
  - podania bardów
  - mity i podania ludowe związane z florą, fauną czy minerałami
  - psychologię, symbolikę, jak również interpretację mitów
  - adaptacja mitów przez kultury i ich zmianę

 • Legendy piłki nożnej

  Na witrynie legendyfutbolu.pl dowiesz się wszystkiego o legendach światowej oraz polskiej piłki nożnej. Przedstawiamy na tej stronie biografie takich wybitnych gwiazd futbolu jak na przykład Diego Maradona, Pele, Stanley Matthews, Michel Platini, Marco van Basten, Alfredo Di Stefano, Franz Beckenbauer, Kevin Keegan, Karl-Heinz Rummenigge, Ronaldo, Johan Cruyff i wiele wiele innych. Na stronie poza podstawowymi informacjami znajdują się też klipy wideo z najsłynniejszymi zagraniami w historii futbolu.

 • Strona Nowego Kramska

  Strona miejscowości Nowe Kramsko w województwie lubuskim. Znajdziesz tu historię miejscowości, galerie fotograficzne z najciekawszych wydarzeń, słownik gwary kramskiej, specjały miejscowej kuchni oraz wiele innych faktów i ciekawostek związanych z miejscowością i ziemią lubuską. Warto tu zajrzeć, by dowiedzieć się jakie ryby możesz złowić w Jeziorze Wojnowskim, i jakie grzyby znajdziesz w miejscowych lasach. W galeriach tematycznych sporo zdjęć autora strony i internautów. Legendy mówią o zawiłych losach tej ziemi. Jest też miejsce, gdzie znajdziesz przepisy na potrawy z Wielkopolski i Nowego Kramska.