Mity, legendy i wierzenia z całego świata

Mity, legendy i wierzenia z całego świata

Ocena: 4.3/10 (18 głosów)Strona poświęcona informacjom na temat wierzeń świata tj. mitologia grecka, nordycka, podania słowiańskie czy legendy azjatyckie, aż po czasy współczesne.

Wpisy stanowią leksykon, który można podzielić na:
- mity, legendy oraz mityczne postacie
- religie, kultury, tradycje
- teksty
- podania bardów
- mity i podania ludowe związane z florą, fauną czy minerałami
- psychologię, symbolikę, jak również interpretację mitów
- adaptacja mitów przez kultury i ich zmianęPodobne strony
  • Encyklopedia teksty

    Witryna jest niezwykłą propozycją dla każdego kto chce wykorzystać masową sieć internet w celu nauki szkolnej. Witryna internetowa opisywana przez mnie jest taki centrum wiedzy w polskiej sieci. Jest już ona długo w internecie i raczej tak już pozostanie, bo zawartość jej jest cały czas powiększana o nowe bardzo ciekawe artykuły oraz o nowe bardzo ciekawe hasła encyklopedyczne. Zapraszam każdego do odwiedzania.

  • Encyklopedia

    Encyklopedia na portalu INTERIA.PL - to encyklopedia łącząca w sobie niesamowitą bardzo dużą ilość haseł z każdej dziedziny wiedzy, niezależnie o tego jak bardzo jest zawiła. Jest w niej ponad 120.000 haseł z Biologii, Humanistyki, Historii, Kultury i Sztuki, Języków obcych i Nauk Społecznych. Dzięki nam matematyka czy historia stanie się prostsza. Encyklopedia cały czas się rozkwita, codziennie jest aktualizowana o nowe hasła oraz definicje. Znajdziesz tutaj również słownik wyrazów podobnych oraz leksykon. Nasz tłumacz to najlepszy słownik internetowy, zawierający podręczne słowniki: angielsko-polski, polsko-angielski, polsko-niemiecki, niemiecko- polski, polsko-francuski. W bazie znajduje się kilkaset tysięcy słówek oraz zwrotów. Dzięki jego możliwościom, możesz szybko przetłumaczyć niezbędne słówka czy zwroty na inny wybrany język, lub też w odwrotną stronę.