• PSYCHOLOGIA SPORTU - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

psychologia sportu

  • Psycholog sportowy Romana Kruk

    Romana Kruk to znany i solidnie wykształcony psycholog sportu z Poznania. W codziennej pracy z trenerami oraz ze sportowcami stosuje najlepsze metody: wizualizacja, trening autogenny Schultza, a także nowoczesne techniki bio-feedback. Dzięki szerokiemu doświadczeniu psycholog sportowy doskonale wie, jak dobrać techniki do pracy z wybranymi osobami. Psychologia sportu jest bardzo dobrze rozpoznana przez Romanę Kruk. Odpowiednie podstawy naukowe oraz uczestnictwo w wielu kursach i szkoleniach decydują o tym, że jest kompetentna i niebywale skuteczna. Oferta wsparcia psychologicznego składa się przede wszystkim z następujących działań: praca nad motywacją, wyznaczanie celów, radzenie sobie z lękiem, techniki relaksacyjne i koncentracja uwagi. Realizowane są także zajęcia grupowe mające na celu polepszenie komunikacji w obrębie drużyny, a także integrowanie grupy. Istnieje również możliwość nakreślenia psychologicznej charakterystyki drużyny. Nasz psycholog przywiązuje ogromną wagę do stosowania sprawdzonych technik relaksacyjnych. Ich rolą jest uczenie sportowców sztuki wyciszania się oraz rozluźniania.

  • Psycholog sportu

    Psychologia sportu- zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego sportowca. Sport to zmagania z przeciwnikiem i z samym sobą. To codzienny trening ciała i psychiki. Bez względu na wiek, specyfikę uprawianej dyscypliny oraz poziom wytrenowania, praca nad wzmocnieniem psychiki jest ważnym czynnikiem rozwoju każdego zawodnika, co również przekłada się na jego funkcjonowanie poza sportem. Celem psychologa sportu jest zaznajomienie sportowca w takie umiejętności psychologiczne, które pomogą mu w podniesieniu poziomu wykonania danego zadania, a w efekcie osiągnięcie lepszego wyniku na zawodach. Biofeedback EEG (ElektroEncefaloGrafia) – wykorzystuje właściwość, że mózg ludzki w ramach swojej aktywności wytwarza różne zakresy fal elektromagnetycznych, charakterystycznych dla różnych rodzajów tej aktywności. Trening oparty o technikę biofeedback, polega na nieustannym podawaniu osobie podłączonej do tej aparatury sygnałów zwrotnych o zmianach stanu fizjologicznego jego organizmu, dzięki czemu może on nauczyć się świadomie modyfikować funkcje fal, które normalnie nie są kontrolowane świadomie. Istotą treningu jest wzmacnianie częstotliwości fal pożądanych i hamowanie częstotliwości fal niepożądanych. Wykorzystując „plastyczność mózgu” polegającą na zdolności neuronów do trwałych przekształceń funkcjonalnych osoba „trenująca” niejako wypracowuje razem z psychologiem nowy bardziej korzystny i efektywny wzorzec funkcjonowania swojego mózgu. Główne zastosowania treningów EEG Biofeedback dla osób zdrowych:
    - dla poprawy koncentracji
    - dla zwiększenia odporności na stres
    - dla lepszego samopoczucia
    - dla rozwoju kreatywności
    - dla skuteczniejszej i efektywniejszej nauki
    - pomoc w wyciszeniu się i relaksacji
    - zwalczanie tremy, napięcia wewnętrznego
    - zwiększenie kreatywności i pozytywnego myślenia.

  • Dariusz Skorupa - psychologia sportu, psycholog sportowy

    Strona poświęcona psychologii sportu i treningowi mentalnemu. Na stronie znajdziecie najnowsze informacje o wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach związanych z psychologią sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony wszystkich sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Specjalizujemy się w psychofizjologii oraz hipnozie sportowej. Wykonujemy badania diagnostyczne z zastosowaniem EEG, pozwalające ocenić stan psychofizjologiczny sportowców. Zapraszamy!