• WIARA - 1 strona - słowo kluczowe - katalog.inforam.pl

wiara

 • Ateista

  Ateista to witryna traktująca o współczesnym ateizmie w naszym kraju. Ateista stawia pytania o realność faktu istnienia i działalności Boga. Przytoczone są tutaj wypowiedzi, dłuższe lub krótsze, cenionych osób. Obecny ateista to człowiek wierzący w rozum i jego zdolność do analizy. Udostępniane artykuły są krytyką wymierzoną w upadek współczesnego kościoła. Analizie zostały tu poddane niektóre teksty biblijne. Jest to serwis dla osób poszukujących prawdy poza Kościołem. Portal porusza aktualną tematykę oscylującą wokół niewiary.

 • Engaddi

  Na tej stronie znajdziesz bogaty zbiór cytatów biblijnych na różne tematy. Cytaty skupione są głównie wokół kwestii teologicznych i dogmatycznych oraz związanych z kultem, a także dotyczących relacji pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Znaleźć tu jednak można też cytaty poruszające kwestie egzystencjalne, obyczajowe, moralne i odnoszące się do różnych filozofii, zjawisk obecnych we współczesnym świecie.

 • ZZW Słowiańska Wiara

  Żyjemy obecnie w czasach szybkich zmian, ciągłej rozbudowy a także wszechogarniającego nas postępu technologicznego. Większość ludzi żyje w oderwaniu od swoich korzeni i otaczającej nas przyrody. My jednak jesteśmy żywym dowodem na to, że mimo różnych przeciwności prastara obrzędowość przetrwała, na nas spoczywa odpowiedzialność kultywowania starych rodzimych obrzędów. ZZW Słowiańska Wiara - portal wiedzy i informacji o rodzimej tradycji.

 • Teoria binarności

  Przemyślenia z lipca 2007 roku (na temat rozważań z 2000 roku dotyczących natury wszechświata i oświecenia) czyli kilka twierdzeń powstałych z niczego...

  Czy nicość mogłaby być alternatywą dla wszystkiego? Czy istnieje zrozumiała definicja Boga? Czym jest wolna wola i jaki jest sens życia? Teoria binarności to kolejny w historii nieudolny system pojęciowy, który stara się w prosty sposób opisać te najbardziej abstrakcyjną sferę życia.

 • Portal katolicki

  Deon.pl - to portal katolicki dla ludzi myślących i poszukujących. Bóg, religia i teologia to nie jedyne tematy, które podejmowane są na łamach serwisu. Deon.pl jest z jednej strony rzetelnym serwisem informacyjnym prezentującym aktualne wiadomości z Polski. Z drugiej zaś strony jest portalem web 2.0 łączącym ludzi dla których wiara, duchowość i życie wewnętrzne nie są bez znaczenia. Deon.pl dużo uwagi poświęca życiu rodzinnemu - ojcostwo, eros, małżeństwo - codzienności każdego człowieka i tematowi psychologia. W serwisie podejmowane są trudne tematy takie jak: walka z depresją, wychowanie dziecka czy religie świata. Użytkownicy mogą tu znaleźć również zupełnie nie związane z życiem duchowym porady zdrowotne czy kalendarz imieniny. Dla członków kościoła i nie tylko przygotowane zostały działy katecheza, zawierający rekolekcje na Wielki Post i informacje o osobie Jana Pawła 2 oraz parafie publikujący bazę kościołów i godziny mszy świętych w całej Polsce. Ponadto mogą tu korzystać także z Biblii on-line. Dla aktywnych warto polecić dział pielgrzymki oraz czytelnia prezentujący czasopisma katolickie. Jako, że to ludzie są dla portalu Deon.pl najważniejsi, nie można nie wspomnieć o forum religijnym, gdzie można dyskutować, dzielić się doświadczeniami i mądrze kłócić na każdy temat.

 • Czytanie Biblii

  Jeżeli chciałbyś o wiele lepiej zgłębić Biblię, z pewnością powinieneś wstąpić pod adres abcjudaizmu.pl. Właśnie pod tym adresem masz możliwość zaznajomić się z naprawdę wieloma interesującymi informacjami dot. Biblii oraz generalnie religii. Blog jest zarządzany przez taką osobę dla której judaizm to wielka pasja, a więc możesz mieć pewność, iż wszystkie artykuły umieszczone w serwisie są w taki sposób napisane, że coś z nich wyniesiesz. Oczywiście blog jest dobrym miejscem zarówno dla takich ludzi, którzy są początkujący, nie mają wiedzy odnośnie Pisma Świętego oraz religii, lecz także osoby posiadające większą wiedzę znajdą całkiem sporo interesujących informacji. Zatem serdecznie chcielibyśmy zaprosić zainteresowanych zgłębianiem Biblii na owego bloga!

 • Perun Gromowładny

  Perun, król bogów, władca gromu! Sława jemu! Strona jest przeznaczona dla wszystkich rodzimowierców, w szczególności zainteresowanych kultem boga gromu. Dużo obrazków, różnorakich wizerunków boga, artykułów, opisów świąt, linki do stron rodzimowierczych, forum. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać własne artykuły, linki i grafiki, które po zweryfikowaniu przez admina pojawią się na stronie. Sława!

 • Kurs Alfa Opole

  Strona kursu Alfa, który odbywa się w Opolu. Kurs Alfa to świetna szansa na poznanie lub przypomnienie sobie podstaw wiary chrześcijańskiej. W miłym towarzystwie przy dobrej muzyce i przekąskach można spokojnie porozmawiać na tematy wiary i Boga. W paragramie każdego z cyklu 10-u spotkań jest: wykład, poczęstunek, rozmowy w mniejszych grupach. Kurs Alfa jest darmowy, jeśli jednak ktoś chciałby złożyć datek na pokrycie kosztów posiłku to istnieje taka możliwość.

 • Rodzina katolicka

  Portal tworzą znani sobie prywatnie rodzice gromadki dzieci, które pragną mówić o Jezusie oraz wierze katolickiej, rodzinie katolickiej oraz porodach w sposób naturalny a nie przez cesarskie cięcie. Oparciem są dla nich rodziny i osoby duchowne ze Wspólnoty Magnificat. Autorzy to rodzice, małżeństwa, które kształtują potomstwo stosując naukę Kościoła i dla których dom, związek małżeński są głównymi rzeczami. Zwracają się do katolików, szukających więzi z Jezusem. Polem ich poczynań jest dzielenie się osobistymi emocjami. Autorzy strony są przekonani, że wiara nie jest przestrzenią prywatną. Sami doświadczyli pomocy w szukaniu drogi do Jezusa i z tego względu próbują wspierać innych. Dzięki temu pragną wypełniać rolę apostołów i dążyć do świętości. Twórcami zamieszczanych tekstów są dziennikarze z wieloletnim stażem w kwestii społecznej i religijnej.

 • Rationale Animal Est Homo - człowiek jest istotą rozumną

  Rationale animal est homo – człowiek jest istotą rozumną – słowa Seneki, które stały się inspiracją do powstania raeh.pl. Jest to niezależny blog młodego studenta, który stara się pokazać czytelnikom nielogiczne zachowania i działania społeczeństwa. Zachęca do nieszablonowego, indywidualnego i racjonalnego patrzenia na świat by nie podążali za większością a sami decydowali i stawali w obronie wartości i przekonań.