Ranking OFE

Ranking OFE


Każdy z pracujących polaków stoi przed wyborem otwartego funduszu emerytalnego. Obowiązek posiadania ofe wynika z ustawy. Warto dokonać samodzielnej oceny notowań każdego z ofe i dokonać świadomego wyboru najlepszego z nich. Dzięki temu nasza emerytura może być wyższa. Jeśli nie wybierzemy otwartego funduszu emerytalnego samodzielnie to zostanie nam on przydzielony w drodze losowania. Nie jest to dla nas korzystne ponieważ w losowaniu nie biorą udziału trzy największe fundusze. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informację na temat wszystkich ofe funkcjonujących na naszym rynku, masz również możliwość przystąpić lub zmienić ofe on-line. Zapraszamy do odwiedzin.



Podobne strony
  • Wcześniejsze emerytury

    Emerytura pomostowa (pomostówka) to świadczenie pieniężne przysługujące niektórym pracownikom wykonującym pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, spełniającym dodatkowo określone wymagania, ustające w momencie nabycia przez uprawnionego prawa do emerytury osiągnięcia określonego wieku lub jego śmierci. Zastanawiasz się, czy masz prawo do emerytury pomostowej? Czy Ci się należy? Sprawdź to! Podajemy Ci listę zawodów i prac, a także w jakich warunkach ma się prawo do pomostówki. U nas znajdziesz informacje o tym jak obliczyć emeryturę pomostową, czy można do niej dorabiać oraz kiedy mogą Ci ją zabrać. Poznasz warunki jakie należy spełniać, by otrzymać emeryturę pomostową i ile wynosi obecna składka na pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, którą każdy pracodawca będzie musiał opłacać na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP).

  • Wcześniejsze emerytury

    Nie osiągnąłeś jeszcze wieku emerytalnego, a uważasz, że należy Ci się wcześniejsza emerytura? Sprawdź czy nie należysz do grupy pracowników z długim stażem lub pracujących w szczególnych warunkach, bądź mających pracę o szczególnym charakterze. Jeśli tak możesz uzyskać prawo do emerytury w wieku niższym od powszechnego obowiązującego.
    Jeśli jesteś:
    - kobietą, która ukończyła 55 lat i ma co najmniej 30-letni okres ubezpieczeniowy, albo co najmniej 20-letni okres ubezpieczenia, jeśli zostałaś uznana (przez lekarza orzecznika lub komisję orzekającą ZUS) za całkowicie niezdolną do pracy, masz duże szanse na wcześniejszą emeryturę,
    - mężczyzną, który ukończył 60 lat, ma co najmniej 25-letni okres ubezpieczeniowy i został uznany za całkowicie niezdolnego do pracy. Na mocy dokonanej 8 maja 2008 r. nowelizacji ustawy emerytalno-rentowej, prawo do emerytury mają też mężczyźni, którzy ukończyli 60 lat i udowodnili co najmniej 35-letni okres ubezpieczeniowy.
    Gdy nie należy Ci się wcześniejsza emerytura nie rezygnuj, są inne świadczenia, na które, być może masz większe szanse. Mowa tu m.in. o świadczeniach czy zasiłkach przedemerytalnych.

  • ZUS emerytury

    Szukasz informacji o emeryturze. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?
    Szybki przyrost liczby emerytów oraz spadek zatrudnienia, a także wzrost realnej wartości emerytur w stosunku do płac rzeczywistych były głównymi przyczynami reformy emerytalnej w Polsce. W jej wyniku powstały trzy główne filary. Dwa obowiązkowe:
    - I zarządzany przez ZUS, pobierane środki przeznaczane są na bieżące finansowanie składek emerytalnych,
    - I związany z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi inwestującymi środki przekazywane co miesiąc przez ZUS,
    - I nieobowiązkowy związany z IKE, czyli wszelkie formy dodatkowego oszczędzania na zakończenie kariery zawodowej.
    Polski systemu zabezpieczenia społecznego jest klasyfikowany jako system o zdefiniowanej składce i niezdefiniowanym świadczeniu. Oznacza to, że:
    - polskie prawo określa, jaką kwotę jesteśmy zobowiązani odprowadzać co miesiąc do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (i w konsekwencji do funduszu emerytalnego),
    - nasze przyszłe świadczenie emerytalne będzie w całości podporządkowany wysokości środków zgromadzonych pod koniec okresu oszczędzania.

  • Otwarte Fundusze Emerytalne

    Modyfikacja OFE jest ewentualna za darmo po upływie dwóch lat. Jeżeli klient ma zamierzenie aby dokonać zmiany funduszu emerytalnego powinien to zrobić nie wcześniej niż po tym okresie, w przeciwnym wypadku może być obarczony dodatkowymi kosztami w wysokości od osiemdziesięciu do 160 złotych. Na niniejszej stronie przedstawiliśmy listę OFE, deklaracje aktualizacji danych osobowych oraz opis krok po kroku jak zmienić OFE. Warto odwiedzić opisywaną stronę przed dokonaniem transferu do innego OFE.

  • Fundusze ranking

    Każdy z pracujących obywateli Polski musi przynależeć do jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Obowiązek ten wynika z ustawy. Jeśli samodzielnie nie wybierzemy ofe to zostanie nam ono przydzielone w nie zawsze dla nas korzystnej drodze losowania. W takim przypadku możemy zostać przydzieleni do funduszu który nie będzie spełniał naszych oczekiwań, dlatego warto wybrać ofe samodzielnie, pomocna może być w tym nasza strona internetowa, znajdziesz na niej wszelkie informacje, które mogą być Ci pomocne przy odpowiedzialnym wyborze otwartego funduszu emerytalnego. Serdecznie zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej.

  • Wiekemerytalny.pl - wiek emerytalny kobiet i mężczyzn

    wiekemerytalny.pl - oblicz swój wiek emerytalny, kiedy odejdziesz na emeryturę po zmianach wprowadzonych w 2012r. Sprawdź aktualny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.W dniu 1 czerwca 2012 r. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę emerytalną, której skutkiem jest zrównanie i wydłużeniem do 67 lat wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Aktualnie wiek emerytalny kobiet wynosi 60 lat a mężczyzn 65 lat. Wydłużanie wieku emerytalnego będzie postępować sukcesywnie począwszy od 1 stycznia 2013 roku.