Kultura i sztuka

Kultura i sztuka - ostatnio dodane strony

 • Górskie szlaki z aparatem - fotozgor.pl

  Górskie szlaki z aparatem - fotozgor.pl

  Blog fotozgor.pl jest w pełni poświęcony górom. Z treści zawartych na stronie dowiedzieć się można więcej o zarówno długich górskich wypraw, jak i tych krótszych, stricte fotograficznych. Na blogu można również znaleźć autorskie zdjęcia gór oraz przydatne porady i artykuły, dzięki którym będziesz wiedzieć np. jak zaplanować wypad w góry. fotozgor.pl to więc miejsce nie tylko dla miłośników gór, lecz także osób, które dopiero odkrywają ich piękno.

  Data dodania: 28 11 2022 szczegóły wpisu
 • CastingPro

  CastingPro

  Osoby rozwijające swoje kariery aktorskie oraz realizujące różne projekty komercyjne i artystyczne mogą skorzystać z oferty agencji castingowej CastingPro, która udostępnia wiele narzędzi interaktywnych dla twórców oraz wykonawców. W serwisie dostępne są ogłoszenia castingowe na zbliżające się castingi do filmów, reklam i seriali w Warszawie oraz całej Polsce. Casting-Pro działa jako nowoczesna platforma castingowa, za pomocą której można też tworzyć własne listy castingowe, zrealizować casting live czy skompletować obsadę.

  Data dodania: 02 03 2022 szczegóły wpisu
 • Biżuteria artystyczna

  Biżuteria artystyczna

  W naszym sklepiku macie Państwo możliwość zakupienia produktów ręcznie robionych zarówno przez utalentowanych terapeutów jak i również osób niepełnosprawnych uczęszczających do naszej placówki. W ofercie mamy biżuterię, pudełka, wyroby ceramiczne, witrażowe itp. Najważniejszą cechą tych produktów jest niepowtarzalność, zazwyczaj są one robione pojedynczych egzemplarzach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami.

  Data dodania: 10 07 2021 szczegóły wpisu
 • Portret ze zdjęcia - Rysunek na zamówienie - paularysuje.pl

  Portret ze zdjęcia - Rysunek na zamówienie - paularysuje.pl

  Portret ze zdjęcia - Wykonuję portrety i karykatury ze zdjęć na zamówienie. Taki portret ze zdjęcia to idealny prezent na urodziny,rocznicę czy wesele. Jest to też doskonały pomysł na upamiętnienie kogoś bliskiego. Każda osoba może znajdować się na osobnym zdjęciu a ja stworzę z tego wspaniały portret. Wszystkie moje rysunki są rysowane przy użyciu najwyższej jakości materiałów.

  Data dodania: 18 11 2020 szczegóły wpisu
 • Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

  Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

  Poznański teatr, który jest miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników teatru. Zachwyca bogatym repertuarem, który regularnie obejmuje kolejne premiery. Ci, którzy chcą wybrać się na przedstawienie mogą zdecydować się na rezerwację biletów przez Internet. Teatr prowadzi naprawdę szeroką działalność. Organizuje wycieczki po budynku, w których mogą wziąć udział dzieci i młodzież. Wypożycza również kostiumy teatralne. Zatrudnia doświadczonych aktorów, dla których praca na deskach teatralnych jest prawdziwą pasją. Każde przedstawienie zachwyca nie tylko jakością gry aktorskiej, ale również scenografią.

  Data dodania: 20 10 2020 szczegóły wpisu
 • Literaki słownik

  Literaki słownik

  Z nami wygrasz każdą planszową grę słowną! Znajdziesz tu słowa które możesz wykorzystać podczas gry w scrabble. Wyszukasz wyrazy dostępne w słowniku dla scrabble i literaki. Znajdź każde słowo z liter które posiadasz! 3030839 unikalnych słów które pozwolą Ci wygrać każdą grę słowną! Nasz słownik, baza słów scrabble, pozwoli Ci wyszukać słowa z liter które posiadasz. Sprawdzić ich znaczenie. To także anagramator - narzędzie pozwalające tworzyć anagramy. Scrabble online.

  Data dodania: 11 08 2020 szczegóły wpisu
 • Cytaty

  Cytaty

  Wielka baza cytatów. Najlepsze, najpopularniejsze cytaty uporządkowane według liter alfabetu. 20772 cytaty. Posługiwanie się cytatem ma związek z wolnością słowa. Kiedy cenzura ogranicza swobodę wypowiedzi autora, język przenośni jest środkiem wyrażania własnych przekonań społecznych, politycznych, krytyki, ukrytej kpiny. Przenika wówczas zwłaszcza do tekstów kabaretu politycznego. Cytowanie w pracach naukowych jest pożądane przez autorów cytowanych prac, gdyż liczba cytowań jest podstawową formą oceny znaczenia i wartości prowadzonych badań.

  Data dodania: 22 07 2020 szczegóły wpisu
 • Msza święta

  Msza święta

  Uczestnictwo we Mszy Świętej Katolickiej to najważniejsza rzecz dla prawdziwie wierzącego katolika. Liturgia musi pozostawać w zgodzie z wiarą katolicką i musi ją wyrażać. Nie jest tak, że wiara katolicka, którą posiadam, to jedna sprawa, a obrzęd mszy to druga sprawa. Katolikowi nie wolno więc uczestniczyć w Nowotworze mszy, ani nawet we Mszy w rycie katolickim „una cum Bergoglio”. Właściwym językiem kościoła rzymskiego jest język łaciński. Nie wolno przeto, nigdy w czasie uroczystych obrzędów liturgicznych, śpiewać w języku ludowym.

  Data dodania: 27 04 2020 szczegóły wpisu
 • Edward Inglot artysta malarz

  Edward Inglot artysta malarz

  Strona oficjalna artysty. Informacje o twórczości, galeria, pracownia, wystawy, inspiracje oraz linki do zaprzyjaźnionych miejsc. EDWARD INGLOT – malarz i rysownik, rocznik 1941, urodzony w Krasnej koło Krosna nad Wisłokiem w południowo-wschodniej Polsce, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu a następnie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, od 1969r. związany z regionem Górnego Śląska.
  Polish painter and illustrator born in 1941 in Krasna, near Krosno by the Wisłok River in South East Poland. Hestudied Visual Arts in Zamość and the Academy of Fine Arts in Krakow. From 1969 associated with the Upper Silesia region. He collaborated with literary magazines and publishing houses contributing drawings, poems, graphic designs. Inglot is an author of numerous individual and group art exhibitions in Poland and outside the country.

  Data dodania: 31 12 2019 szczegóły wpisu
 • Fotoksiążki w Foto-Projekt

  Fotoksiążki w Foto-Projekt

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, proponujemy im wysokiej klasy produkty fotograficzne w rozsądnej cenie. Zdając sobie sprawę, że ostatnimi czasy bardzo popularne stały się fotoksiążki, zapewniamy tego typu rozwiązania w różnych rozmiarach oraz z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Zależy nam bowiem na satysfakcji klienta oraz dużej wytrzymałości produktu finalnego. Na naszej stronie każdy zainteresowany znajdzie wszystkie niezbędne informacji dotyczące wachlarza naszych produktów. Dzięki temu będzie mógł dokonać najwłaściwszego wyboru, dostosowanego do swoich oczekiwań i potrzeb. Proponowane przez nas produkty sprawdzają się świetnie w życiu prywatnym, jak i przy różnych okazjach, np. szkolnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości, czekamy na pytania - na wszystkie odpowiemy w sposób jasny i wyczerpujący.

  Data dodania: 16 10 2019 szczegóły wpisu