Drohiczyn - historia, zabytki, stare zdjęcia

Drohiczyn - historia, zabytki, stare zdjęcia

Ocena: 2.7/10 (33 głosów)Portal poświęcony historii Drohiczyna, od XV wieku stolicy województwa podlaskiego. Opisane są wydarzenia takie jak: koronacja Daniela Romanowicza na króla Rusi, nadanie praw magdeburskich, mianowanie Drohiczyna stolicą województw w Polsce i na Litwie. O tych i o wielu innych dziejach można przeczytać pod adresem: Historia Drohiczyna.
Po za historią miasta opisane są wszystkie zabytki Drohiczyna zachowane jak również przez koleje wieków utracone. Można o nich przeczytać tutaj: Lista Drohiczyńskich zabytków.
Na stronie znajduje się wiele starych fotografii Drohiczyna.Podobne strony
 • Srebrzenie

  Firma Argentum Renowacje zajmuje się profesjonalnym srebrzeniem. Wykonuje również wiele innych usług renowacyjnych takich jak złocenie, miedziowanie czy niklowanie. Jeśli posiadasz w swoim domu stare przedmioty, które mają dla Ciebie jakąś wartość to warto poddać takie antyki profesjonalnej renowacji. Gdy zobaczysz na własne oczy jak pięknego wyglądu nabiorą Twoje przedmioty na pewno będziesz bardzo zadowolony z tej usługi. Serdecznie polecam.

 • Architekci w Architektura.info

  Portal architektoniczny w którym publikowane są najnowsze wiadomości architektoniczne oraz budowlane z kraju i za świata. Architekci na łamach serwisu zamieszczają swoje prezentacje oraz projekty domów jednorodzinnych i innych budynków. Codziennie aktualizowany dział wydarzenia prezentuje ogłoszenia dotyczące konkursów, wykładów i spotkań. Dział prawo zawiera zawsze aktualne ustawy dla architektów np. Prawo autorskie, Prawo budowlane, ustawa Zakres i forma projektu budowlanego czy Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dla osób poszukujących porady oddany jest do dyspozycji dział forum, na którym można zadać pytanie do architektów lub specjalistów z branży budowlanej. Oglądalność serwisu stale wzrasta i w chwili obecnej jest drugim co do wielkości portalem architektonicznym w Polsce.

 • Renowacja Marek Trysła

  Zajmujemy się kompleksową konserwacją, rekonstrukcją, naprawą oraz ochrona obiektów zabytkowych, nieruchomości a także obiektów ruchomych (meble, w tym także meble tapicerowane, oraz pozłotnictwo). Posiadamy duże doświadczenie w zakresie samodzielnego realizowania inwestycji w sferze renowacji obiektów architektonicznych, jak remonty elewacji zabytkowych, renowacja sztukaterii wraz z rekonstrukcją i renowacją elementów kamiennych.

 • Zabytki górnego śląska i zagłębia dąbrowskiego

  Górny Śląsk to kraina kojarzona głównie z przemysłem, zdegradowanym środowiskiem, szarymi miastami, które nie stanowią żadnej atrakcji turystycznej. Nic bardziej mylnego, co chcemy pokazać na tej stronie poświęconej zabytkom w tej pięknej i niedocenianej krainie. Zapraszamy na krótką wycieczką po śląskich atrakcjach turystycznych i nie tylko. Każdy powinien znaleźć coś niepowtarzalnego i ciekawego dla siebie, bo jest to miejsce na ziemi warte bliższego poznania.

 • Dezynsekcja zabytków, kościołów i dzieł sztuki metodą veloxy

  Firma Solinex od lat specjalizuje się w zwalczaniu szkodników drewna i dezynsekcji drewna w obiektach zabytkowych, archiwach i kościołach. Pole działania Firmy to: fumigacja drewna oraz dzieł sztuki, dezynsekcja i dezynfekcja muzeów. Firma świadczy usługi z zakresu dezynsekcji obiektów zabytkowych w kontrolowanej atmosferze: w tym dezynsekcji ram obrazów, dzieł sztuki, obiektów i elementów sakralnych. W usługach dezynsekcji i dezynfekcji stosowana jest beztlenowa metoda Veloxy.

 • Spacerem po Wrocławiu

  Spacerempowroclawiu.pl to strona dzięki której możesz poznać Wrocław. Chcemy podzielić się z Wami informacjami o wrocławskich zabytkach, ciekawostkami o Wrocławiu czy informacjami o wrocławianach (także osobach, które jedynie część swojego życia spędziły we Wrocławiu). Ponadto - jako miłośniczki literatury - zamierzamy informować Was o książkach z Wrocławiem w tle albo po prostu napisanych przez wrocławian. Zapraszamy na naszą stronę wszystkich obecnych i potencjalnych miłośników Wrocławia.

 • PPKZ - Konserwacja zabytków

  Jesteśmy firmą konserwatorską zajmującą się kompleksowymi konserwacjami, restauracją budynków zabytkowych i renowacją zabytków. Drugą główną usługą, w której się specjalizujemy to wykonywanie kopii i rekonstrukcji oraz projektowanie i wykonywanie aranżacji wnętrz. Bazując na posiadanej wiedzy, popartą sporym doświadczeniem, realizujemy wszelkie niestandardowe zlecenia odpowiadające specyficznym potrzebom klienta.