E-Muzeum muzeum online

E-Muzeum muzeum online


Zachęcamy do poznania się z ofertą przygotowaną przez E-Muzeum! W jego zbiorach dostaną Państwo wiele eksponatów z różnych epok. Jest to idealna okazja, aby zobaczyć zbiory instytucji często oddalonych o wiele kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Obecnie, e-muzeum współpracuje z Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej czy e-Skansenem Południowo-Zachodniej Wielkopolski. Mieszczące się w dorobku muzeum eksponaty są podzielone tematycznie wraz z opisem. Co więcej, zasoby przedstawiane przez muzeum są regularnie rozszerzane. Na stronie internetowej dostępne zostały wszystkie eksponaty obecnie dostępne w zbiorach muzeum.



Podobne strony
  • Muzeum Ziemi Leżajskiej

    Muzeum Podkarpacie znajduje się w centrum miasta Leżajska w XVIII wiecznym Dworze Starościńskim. Główna ekspozycja, ukazuje historię, tradycję, kulturę, życie codzienne, czasy wojen i przemian społeczno-gospodarczych, zachodzących na Ziemi Leżajskiej na przestrzeni wieków. Ekspozycja przedstawia przeplatające się wspólne losy mieszkańców Ziemi Leżajskiej na przestrzeni wieków.

    Nieodłącznie w historię Leżajszczyzny wpisane jest również zabawkarstwo, które swoją tradycją sięga XVIII wieku. Zabawki drewniane robione ręcznie takie jak: pukawki, fujarki, samochody, grzechotki, motyle i ptaki klaskające skrzydłami czy dziobiące kurki i koguty są częścią głównej ekspozycji muzeum.

    Z ziemią leżajską związane jest browarnictwo, które swoją bogatą tradycją sięga roku 1525. W tym właśnie roku Zygmunt I Stary nadaje przywilej warzenia piwa oraz zezwala na budowę pierwszego browaru przy Dworze Starościńskim. Ekspozycja Browarnictwa znajdująca się w oficynie płn – wsch Zespołu Dworu Starościńskiego, przedstawia historię piwa, proces jego produkcji, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar. Zwiedzający mają okazje obejrzeć film przedstawiający bogatą historię browaru i ziemi leżajskiej.
    Działalność Muzeum urozmaicają liczne wystawy czasowe, wykłady, seminaria popularno naukowe, oraz projekcje filmowe. Dla leżajskich dzieci, muzeum organizuje lekcje muzealne połączone z warsztatami ceramicznymi. Lekcje te maja na celu wprowadzić najmłodszym mieszkańców Leżajszczyzny w tematykę muzealną. Obok Przeworsk, Rzeszów, Stalowa Wola, Sieniawa, Łańcut

  • Dynamit AG w Krzystkowicach

    Wirtualne Muzeum DAG Fabrik Christianstadt to strona poświęcona niemieckiej fabryce materiałów wybuchowych z okresu II wojny światowej. Jej ruiny podziwiać można w lesie w miejscowości Nowogród Bobrzański. Strona ma za zadanie przybliżyć proces funkcjonowania obiektu fabrycznego. Na stronie znajdziesz opisane dzieje kombinatu jak również historię więźniów przymusowych wielu narodowości tam pracujących. Wzbogacone będą one licznymi ekspozycjami oraz reprodukcjami dokumentów związanymi z fabryką koncernu Dynamit AG w Krzystkowicach, które szczęśliwym trafem udało się odnaleźć po wojnie. Stanowić będą one barwne uzupełnienie do tematu.

  • GALERIA PĘPOWO organizacja inprez firmowych Gdańsk

    Galeria Pępowo to miejsce szczególne. Jest ono połączeniem rodzinnej pasji oraz wielkiej miłości do aut marki Volkswagen. Mogą Państwo znaleźć tu największe legendy tej niemieckiej firmy. Nawet najstarsze modele, dzięki troskliwej opiece właścicieli, otrzymały nowe życie oraz są w całości sprawne. Jest to również idealna możliwość do wypoczynku. Galeria posiada bowiem atrakcyjną propozycję wypoczynkową i noclegową. Proponuje ona także możliwość najmu modeli spoza oferty wystawowej. Mieści się tutaj też serwis zajmujący się konserwacją oraz restauracją samochodów. Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie internetowej.

  • Muzeum Kołobrzeg

    Muzeum 6D w Kołobrzegu, to niepowtarzalne miejsce w Europie. U nas nie ma kustosza i kapci, na pewno też nie gości nuda. Nie musicie szeptać. Wręcz przeciwnie, możecie głośno mówić, wymieniać się wrażeniami i dotykać eksponaty. Całość ekspozycji zaprezentuje Wam lektor, który w języku polskim, niemieckim, angielskim lub rosyjskim przeniesie Was swoim opowiadaniem do roku 1913. Dowiecie się m. in. czym jest maszoperia, co to jest szyper czy checza.