Gilbert Keith Chesterton - życie i twórczość

Gilbert Keith Chesterton - życie i twórczość


Gilbert Keith Chesterton - sławny konwertyta na katolicyzm. Strona zawiera bogaty zbiór informacji związanych z życiem i twórczością tego wielkiego pisarza. Na liście najbardziej znanych pozycji tego pisarza znajdziecie takie tytuły jak: Ortodoksja, Heretycy, Przygody Księdza Browna, Człowiek który był Czwartkiem, Latająca gospoda, Klub niezwykłych zawodów. Przyjaciel Hilaire'go Belloc'a. Wszyscy, którzy sięgną po chociaż jedną z prac tego pisarza ulegną podobnie jak ja takiemu zauroczeniu jego twórczością, że z pewnością sięgną po kolejne pozycje.



Podobne strony
  • Książki

    Toplista stron internetowych, traktujących ogólnie mówiąc o dobrej literaturze. Oferty księgarni, w tym internetowych, antykwariatów. Strony znanych autorów. Poezja oraz proza - szeroki wybór. Książki tradycyjne - papierowe oraz ... e-książki, do czytania z komputera (pdf), książki audio, mówione (mp3). Zjawisko książek elektronicznych (e-booków oraz audiobooków) jest nowinką w świecie dobrych i wartościowych książek.

  • Biografie, życiorysy, wywiady, literatura faktu

    Biografie należą do najpopularniejszych gatunków literatury. Z ich pomocą można prześledzić drogę znanych ludzi na szczyt władzy, uznania, sukcesu lub upadku. Z myślą o wszystkich miłośnikach tego niezwykle fascynującego gatunku literatury stworzyliśmy portal internetowy Biografia.pl. W jednym miejscu zebrano informacje o życiorysach malarzy, artystów, polityków, pisarzy, aktorów, polityków i innych znanych osobowości. Zostań członkiem Klubu Miłośników Biografii a już wkrótce otrzymasz zniżki na nowe książki.

  • Czytelnia online

    Darmowe ebooki i audiobooki czekają na Ciebie. Poznaj świat cyfrowych publikacji. Wejdź, przeglądaj i ściągaj za darmo. Wybierając książkę chcemy, by w możliwie najpełniejszy sposób odpowiadała naszym potrzebom. Często też pojawia się potrzeba zajrzenia do środka, poznania choć w zarysie treści książki, którą możemy trzymać w ręku.
    Ebooki (inaczej e-booki, książki elektroniczne, publikacje elektroniczne) to przeniesienie tradycyjnych książek do wersji komputerowej. Do produkcji ebooka nie wykorzystuje się papieru, nawet jeśli treść ebooka jest dużych rozmiarów. book to elektroniczna książka. Najpopularniejszy format ebooka to PDF. Dzięki temu ebook jest bardzo mobilny, gdyż można go odczytać przy pomocy programu AcrobatReader lub dowolnym innym (gView dla Linuxa). Oprócz tego format PDF odczytują palmtopy i najnowsze komórki. Ebooki mają niższy koszt produkcji niż tradycyjne książki, czyli w efekcie są tańsze, a niekiedy są one zupełnie darmowe, jak na przykład w tym serwisie. Łatwiejsza jest także nawigacja i wyszukiwania danych w takiej publikacji.

  • Sobory Kościoła Katolickiego

    Gdy chrześcijaństwo stało się legalną religią w Cesarstwie Rzymskim w 313 roku, biskupi basenu Morza Śródziemnego zaczęli się spotykać na Soborach powszechnych czyli ekumenicznych dla rozwiązania ważnych problemów Kościoła. Pomiędzy 325 rokiem a 869 odbyło się osiem Soborów, z czego za powszechne, ekumeniczne uznaje się siedem, do drugiego soboru nicejskiego z 787 roku włącznie. VIII Sobór powszechny w Konstantynopolu z roku 869/870 jest bowiem uznawany przez Kościół rzymskokatolicki, ale nie przez Kościoły prawosławne. Strona poświęcona Soborom Kościoła Katolickiego. Znajdziecie tutaj teksty soborowe, począwszy od pierwszego soboru w Nicei (w roku 325), a skończywszy na Soborze Watykańskim II.

  • Nakanapie.pl - społeczność miłośników książki

    Nakanapie.pl to serwis poświęcony tematyce książki. Zawiera opisy książek (ponad 0,5 miliona tytułów!), recenzje oraz opinie dodawane przez użytkowników. Można tu także tworzyć kolekcje książek (na przykład: "Przeczytane", "Książki, które chcę mieć", "Lektury", etc.). W serwisie jest też dyskusyjne forum oraz możliwość podpięcia własnych blogów literackich i z recenzjami. Jest też porównywarka cen z różnych księgarni internetowych oraz aukcji, w tym allegro, dzięki czemu można sprawdzić gdzie najtaniej kupić książkę oraz kupić książki używane. Można też kupić książki elektroniczne - e-booki oraz audiobooki. W końcu użytkownicy mogą skorzystać także z jedynej w polskim internecie wyszukiwarki księgarni stacjonarnych oraz bibliotek, dzięki czemu mogą znaleźć te najbliżej ich miejsca zamieszkania bądź nauki (na przykład studenci). Dzięki stronom autorów zaś można się dowiedzieć jakie jeszcze inne książki napisał dany pisarz. Dla osób zalogowanych jest też mechanizm polecający inne książki do czytania.

  • Cthulhu - Howard Phillips Lovecraft, Call of cthulhu

    Zew Cthulu to literatura grozy, która przerodziła się w mitologię Cthulu. Przedwieczni i Necronomicon wciąż istnieją, więc jeśli nie wiesz, co oznacza fhtagn to sprawdź w co rozwinęła się historia zapoczątkowana przez Howarda Phillipsa Lovecrafta. Ta strona to prawdziwy Necronomicon dla fanów Lovecrafta. To tu skupia się cała mitologia Call of Cthulu, jednej z najlepszych pozycji literatury grozy, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Wejdź i sprawdź sam, jak wyglądają mroczne zakątki świata. Wejdź w tajemniczy świat Howarda Phillipsa Lovecrafta z fhtagn i Cthulu, sprawdź, w co rozwinął się Necronomicon- przeczytaj o wszystkich grach, komiksach i filmach, jakie powstały na bazie najwyższej klasy literatury grozy.

  • Malwina Marii Wirtemberskiej

    Malwina Marii Wirtemberskiej to strona, która powstała z myślą o studentach filologii polskiej. Każdy zainteresowany odnajdzie na niej streszczenie dzieła Maria Wirtemberska Malwina, dokładne opracowanie, biografię autorki, szczegółowe opisy sylwetek poszczególnych bohaterów oraz e-book, zawierający wszystkie wspomniane wcześniej materiały. Malwina Marii Wirtemberskiej to dzieło ponadczasowe i wybitne, jedno z czołowych dokonań literatury kobiecej w Polsce. Serwis dedykowany jest wszystkim pasjonatom literatury polskiej.

  • John Ronald Reuel Tolkien

    Strona poświęcona Tolkienowi, jego dziełom i filmom. Można tu znaleźć artykuły o postaciach, miejscach książkach i filmach. Na stronie są nowości z planu Hobbita i nie tylko. Na stronie znajduje się również galeria zdjęć i całe mnóstwo linków z ciekawymi stronami poświęconymi Tolkienowi. Strona funkcjonuje od 31 maja 2011 roku. Jest często modernizowana każdy jest na niej mile widziany. Serdecznie zapraszam!