Muzyka klasyczna - CameralMusic.pl

Muzyka klasyczna - CameralMusic.pl

Ocena: 2.3/10 (23 głosów)Portal, którego głównym celem jest promocja muzyki klasycznej. W CameralMusic.pl znajdziecie artykuły na tematy muzyczne - informacje o kompozytorach, znanych wykonawcach i koncertach. Ponadto w serwisie znajduje się potężna kolekcja płyt z muzyką klasyczną wraz z recenzjami, baza książek muzycznych, dział z instrumentami muzycznymi oraz akcesoriami, spis zespołów, orkiestr, kompozytorów oraz firm działających w branży muzycznej. CameralMusic.pl to znakomite miejsce dla melomanów, którzy oprócz informacji znajdą u nas nagrania video oraz MP3 z muzyką klasyczną. Nie brakuje też materiałów które przydadzą się muzykom - oprócz ciekawych inspiracji i informacji znajdą u nas potężną bazę nut i partytur. ZAPRASZAMY! ZESPÓŁ: CameralMusic.plPodobne strony
  • Strona Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego

    Międzyrzecki Chór Kameralny istnieje od lutego 2008 r. Łączy nas nie tylko batuta dyrygenta ale też miłość do muzyki, pasja wspólnego śpiewania. Schodzimy się na próby z różnych stron miasta, wykonujemy różne zawody, różnimy się wiekiem, ale tym co związało nasze losy, co spowodowało, że chcemy być razem, jest wspólny śpiew. W naszym repertuarze są różne utwory, Jedne tak zwane samograje, które śpiewa się niemal od razu, inne – trudne i tajemnicze. Takie, które trzeba „ zdobywać” wspólnym wysiłkiem, których piękno odkrywa się dopiero wtedy, gdy zostaną odkryte do końca, gdy zabrzmią ogromem swej harmonii. Wtedy dopiero poruszą serca i dusze. Naszą muzyką chcemy się dzielić z innymi . Organizujemy koncerty, na które już teraz gorąco zapraszamy.

  • Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

    Największy polski serwis prezentujący muzykę filmową. Znajdziesz tu recenzje tysięcy ścieżek dźwiękowych, wywiady z polskimi i zagranicznymi kompozytorami, newsy, konkursy z super nagrodami, filmy z koncertów i sesji nagraniowych i wiele więcej. Profesjonalny zespół redakcyjny gwarantuje najwyższy poziom i newsy z pierwszej ręki już od 10 lat. Poczytaj i posłuchaj. Zajrzyj do świata muzyki filmowej!

  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

    Oficjalna strona festiwalu. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia istnieje od 1997r. Odbywa się każdej jesieni w Radomiu. Najpierw pod nazwą Dni Muzyki Dawnej. Organizatorem festiwalu jest Fundacja ARS ANTIQUA RADOMIENSIS, której prezesem jest Ewa Gęga-Osowska.Mikołaj z Radomia (Mikołaj Radomski, Nicolaus Radomiensis, t. Nicolaus de Radom, N. de Radom, Mycolay Radomsky) najsłynniejszy polski kompozytor średniowiecza. O jego życiu informacje są bardzo skąpe. Jedyna w miarę pewna data to rok 1427, w którym prawdopodobnie powstała kompozycja „Hystorigraphi aciem mentis”.