Platforma Biblijna

Platforma Biblijna


Witryna skupiająca swoją uwagę na Piśmie Świętym. Można tutaj znaleźć: artykuły naukowe, artykuły popularne, artykuły teologiczne, blogi tematyczne, oraz inne pomoce.
Artykuły naukowe omawiają tematy, które można zweryfikować na podstawie danych historycznych, archeologicznych lub innych. Są one opatrzone przypisami, podającymi źródła naukowe przedstawianych informacji.
Pozostałe artykuły mówią o życiu codziennym, oraz o tematach typowo teologicznych, stanowiących tematyczne studium Biblii.



Podobne strony
  • ZZW Słowiańska Wiara

    Żyjemy obecnie w czasach szybkich zmian, ciągłej rozbudowy a także wszechogarniającego nas postępu technologicznego. Większość ludzi żyje w oderwaniu od swoich korzeni i otaczającej nas przyrody. My jednak jesteśmy żywym dowodem na to, że mimo różnych przeciwności prastara obrzędowość przetrwała, na nas spoczywa odpowiedzialność kultywowania starych rodzimych obrzędów. ZZW Słowiańska Wiara - portal wiedzy i informacji o rodzimej tradycji.

  • Ojciec Pio - droga do świętości

    "Ojciec Pio - droga do świętości" to wyjątkowa publikacja, w której opisano modlitwy, cuda, stygmaty Ojca Pio. Jest to książka katolicka, wydana przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Na ponad 100 stronach czytelnik odnajdzie opowieści, anegdoty, zdjęcia z życia świętego. Ukazano w niej także świadectwa takich zjawisk jak bilokacja, zapach świętości i stygmaty Ojca Pio.

  • Modlitwa teksty

    Na stronie znajdziesz teksty modlitw: modlitwy codzienne, litanie, różaniec (jak odmawiać) oraz teksty modlitw w intencjach, modlitwy do Świętych i modlitwy znanych ludzi. Przykładowe zamieszczane teksty: modlitwa do Matki Bożej, modlitwa do Anioła Stróża, modlitwa do Ducha Świętego, modlitwa do Pana Jezusa, modlitwa o dzieci, modlitwa do Świętego Ojca Pio.
    Odkryj moc modlitwy. Odszukaj teksty najważniejszych modlitw w jednym miejscu. Modlitwa pomaga wyciszyć się, zwolnić na moment tempo, zebrać swoje siły, daje wytchnienie, a także umożliwia kontakt człowieka z Bogiem. Modlitwa ofiaruje człowiekowi wsparcie i warto z niej korzystać

  • Nie wstydzę się Jezusa

    Przez tę stronę zachęcamy do udziału w akcji społecznej, dotyczącej promowania wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej. Tytułowe hasło "Nie wstydzę się Jezusa" i rozdawany bezpłatne w ramach akcji brelok symbolizują prawo wierzącej większości społeczeństwa do okazywania swojego wyznania. Na stronie użytkownicy mogą opisać swoje uczynki względem innych oraz zamieścić zdjęcia breloka. Jest na niej również formularz zgłoszeniowy do tworzonej przez koordynatorów akcji Krucjaty Młodych.

  • Msza Święta Trydencka

    Strona o Mszy Świętej Trydenckiej, jej jedynej prawdziwej wartości oraz kwestii prawdziwej katolickiej wiary. Zawiera także śpiewy gregoriańskie, 62 powody, dla których nowa msza nie ma racji bytu oraz miejsca w Polsce, w których można uczestniczyć w Mszy Świętej Wszechczasów. Na stronie są też umieszczane artykuły traktujące o powiązaniu Mszy Świętej Trydenckiej z prawdziwymi wartościami katolickiej wiary.

  • Ateista

    Ateista to witryna traktująca o współczesnym ateizmie w naszym kraju. Ateista stawia pytania o realność faktu istnienia i działalności Boga. Przytoczone są tutaj wypowiedzi, dłuższe lub krótsze, cenionych osób. Obecny ateista to człowiek wierzący w rozum i jego zdolność do analizy. Udostępniane artykuły są krytyką wymierzoną w upadek współczesnego kościoła. Analizie zostały tu poddane niektóre teksty biblijne. Jest to serwis dla osób poszukujących prawdy poza Kościołem. Portal porusza aktualną tematykę oscylującą wokół niewiary.

  • Msza święta

    Uczestnictwo we Mszy Świętej Katolickiej to najważniejsza rzecz dla prawdziwie wierzącego katolika. Liturgia musi pozostawać w zgodzie z wiarą katolicką i musi ją wyrażać. Nie jest tak, że wiara katolicka, którą posiadam, to jedna sprawa, a obrzęd mszy to druga sprawa. Katolikowi nie wolno więc uczestniczyć w Nowotworze mszy, ani nawet we Mszy w rycie katolickim „una cum Bergoglio”. Właściwym językiem kościoła rzymskiego jest język łaciński. Nie wolno przeto, nigdy w czasie uroczystych obrzędów liturgicznych, śpiewać w języku ludowym.