Informacje naukowe

 • Nowoczesna edukacja

  Nowoczesna edukacja

  22 lata pracy w branży edukacyjnej, innowacyjne podejście do procesu dydaktycznego i ciekawe narzędzia do wykorzystania na lekcjach i w trakcie procesów terapeutycznych – oto Young Digital Planet w skrócie. Zapewniamy dostęp do ciekawych multimedialnych kursów, całych programów dydaktycznych, a także e – podręczników najwyższej jakości. Poznaj je bliżej i wybierz spośród nich coś dla siebie. Wszystkie informacje odnajdziesz na naszej stronie WWW – zapraszamy!

  Data dodania: 17 07 2013 szczegóły wpisu
 • Prognozowanie i symulacje

  Prognozowanie i symulacje

  Oferujemy Państwu pomoc w zakresie tematyki związanej z przedmiotami ścisłymi na etapie akademickim. Prognozowanie i symulacje są przedmiotem z którym mają do czynienia studenci ekonomii na wielu szkołach wyższych. Rachunki oraz metody prognozowania i zadania nastręczają kłopotu ze względu na skomplikowane procedury obliczeniowe takie jak np. występujące w metodach trendu pełzającego, modelach ARMA lub modelach ARMA. Prognozowanie i symulacje zawierają w sobie zarówno problematykę teorii prognozowania jak i ich dokładność czyli oszacowanie ich błędów ex-post i ex-ante co wpływa na ocenę modelu jako dobrego lub złego narzędzia prognostycznego. Innym trudnym zagadnieniem jest prognozowanie ekonometryczne polegające na budowie modeli ekonometrycznych czyli oszacowaniu ich równania, następnie weryfikacji i wyliczenia z ich użyciem prognoz na następne momenty. Proces ten jest skomplikowany ze względu na potrzebę użycia specjalistycznego oprogramowania ja np. Microfit, Statgraf lub zręcznego użycia funkcji i formuł Excela. Inne metody prognozowania jakie obejmuje przedmiot prognozowanie i symulacje i które napotykają studenci w trakcie roku akademickiego to najczęściej : metoda prostego wyrównywania wykładniczego, Holta, autoregresji, trendu nieliniowego, średniej ruchomej ważonej oraz metody naiwne. Metody prognozowania skutecznie opracować można w Excelu stosując odpowiednie formuły lub implementując wbudowane w tą aplikację funkcje statystyczne. Niektóre metody prognozowania są także dostępne w profesjonalnym pakiecie obliczeniowym jak Gretl. działania pomocą programu są wygodne gdyż otrzymujemy wyniki w ułamku sekundy a naszą rolą jest jedynie odpowiednia ich interpretacja. Jeśli potrzebna jest Tobie pomoc w tematyce przedmiotu prognozowanie i symulacje możemy od zaraz wspomóc w tym problemie.Jeżeli jakiś inny przedmiot ścisły spędza ci sen z powiek możesz nam przekazać ten kłopot a my z chęcią rozprawimy się z nim w błyskawicznym terminie.

  Data dodania: 13 05 2013 szczegóły wpisu
 • Konferencje naukowe

  Konferencje naukowe

  Przeglądaj konferencje naukowe według dyscyplin. Zapisz się do powiadamiacza konferencyjnego. Dla organizatorów konferencji została stworzona baza obiektów konferencyjnych oraz usług pokrewnych. Dodawanie konferencji naukowych i konferencji biznesowych jest bezpłatne. Katalog-konferencyjny zmianił nazwę na unikonferencje.pl. Dodaj swoje wydarzenie do naszej bazy już teraz. Dodawanie jest bezpłatne.

  Data dodania: 06 04 2013 szczegóły wpisu
 • Teraz Odkryte

  Teraz Odkryte

  Najświeższe i najciekawsze odkrycia naukowe, opisane w sposób prosty i przystępny. Pozwalające utrzymać wiedzę o kierunkach i trendach w nauce światowej, przy min. poświęconego czasu. Opisuje kto, gdzie, kiedy i najważniejsze co odkrył, opisał, przedstawił działający prototyp, przybliżając polskiemu internaucie wydarzenia naukowe opublikowane w angielskojęzycznych periodykach i portalach naukowych.

  Data dodania: 04 04 2013 szczegóły wpisu
 • ImpactFactor.pl - Kompendium wiedzy o czasopismach naukowych

  ImpactFactor.pl - Kompendium wiedzy o czasopismach naukowych

  Prezentujemy Państwu największą bazę danych czasopism naukowych w polskim internecie. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Wszystkie informacje o czasopismach naukowych, m.in. oficjalny skrót, punkty MNiSW oraz impact factor. Dokładamy wszelkich starań aby baza danych była ciągle aktualna, ostatnia aktualizacja miała miejsce 15/01/2013 - zgodność z nowa lista czasopism opublikowana przez MNISW dnia 21.12.2012

  Data dodania: 18 03 2013 szczegóły wpisu
1 · 2 · następna strona »

Informacje naukowe - nowa strona:

Adres: