Motoredukory z przekładnią

Motoredukory z przekładnią


Do zasadniczego sprzętu ochronnego używanego do urządzeń o napięciu mniejszym niż 1000 V zaliczamy rękawice gumowe i izolowane narzędzia monterskie; zasadniczym sprzętem do urządzeń o napięciu 1000 V i więcej są operacyjne drążki izolacyjne, pomiarowe, do zakładania uziemień, wskaźniki napięcia i inne, jak cęgi itp. Specjalną uwagę należy zwrócić na właściwe przechowywanie gumowych rękawic i kaloszy; należy je przechowywać oddzielnie od narzędzi. Rękawice i kalosze powinny być wydawane do każdorazowego użycia, a następnie oddawane do magazynu. Tablice ostrzegawcze, wykonywane wg Polskiej Normy PN/E-39 bywają 2 rodzajów: a) z trupią główką przekreśloną czerwoną strzałką i z napisem ostrzegawczym oraz b) tylko z czerwoną strzałką i napisem ostrzegawczym. Tablice mają białe tło, czarne napisy i strzałki czerwone. Tablice pierwszego rodzaju stosuje się zasadniczo w urządzeniach wysokiego napięcia powyżej 250 V w stosunku do ziemi lub w urządzeniach niskiego napięcia w miejscach wilgotnych i specjalnie niebezpiecznych pod względem porażenia. We wszystkich innych wypadkach stosuje się tablice drugiego rodzaju. W warsztatach o napędzie elektrycznym należy umieszczać tablice z napisem: Baczność! Nie dotykać urządzeń elektrycznych. Poza tym w każdym pomieszczeniu warsztatowym, w którym są silniki, oraz przy maszynach elektrycznych powinny być wywieszone Wskazówki udzielania doraźnej pomocy w wypadku porażenia prądem elektrycznym i zwięzłe, jasne przepisy obsługi danego urządzenia elektrycznego.



Podobne strony
  • Easy Robot

    Automatyka i Robotyka w zasięgu Twojej ręki!
    W naszej ofercie znajdziesz:
    - podzespoły do robotyki dla hobbystów;
    - warsztaty i kursy z robotyki dla dzieci;
    - proste i rozbudowane roboty edukacyjne dla szkół i uczelni;
    - projektowanie CAD2D/3D;
    - automatyzacja i robotyzacja przemysłu.

    To wszystko znajdziesz w jednym miejscu, w centrum Polski – www.easyrobot.pl.

  • Modem GSM

    PROXIMA, firma istniejąca na Polskim rynku od 2001. Zajmuje się między innymi: automatyką przemysłową, napędami elektrycznymi, urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi. Produkowane przez nas urządzenia posiadają możliwość modyfikacji oraz oprogramowania. Dla państwa każdy projekt możemy wykonać indywidualnie i dostosować urządzenia do państwa potrzeb. Możemy wykonać sterownik, układ pomiarowy, przetwornik dokładnie wg. zaleceń klienta. Mogą to być zarówno pojedyncze sztuki jak i serie produkcyjne.

  • Najwyższej klasy czujniki temperatury

    Na stronce el-piast.com mieści się oferta firmy produkującej urządzenia automatyki. Wyróżnia nas duża elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta. Proponowane produkty spełniają międzynarodowe standardy jakości. Projektowane przez nas urządzenia charakteryzują się niezwykle wysoką jakością. W ofercie firmy znajdują się szafy sterownicze, panele sterujące, regulatory itd. Posiadamy bogate doświadczenie, gruntowną wiedzę oraz solidne przygotowanie. Gwarantujemy niezwykle atrakcyjne warunki współpracy oraz konkurencyjne ceny.

  • Prefabrykacja szaf sterowniczych

    Proponujemy wszechstronne usługi z dziedziny automatyki przemysłowej. W każdym z pięciu działów naszej firmy pracują kompetentni specjaliści odpowiedzialni za realizację konkretnych projektów. W ofercie mieści się między innymi prefabrykacja szaf sterowniczych. Montujemy szafy oraz pulpity sterownicze na podstawie projektów autorskich i przekazanych przez zleceniodawcę. Trudnimy się także przeprowadzaniem prób funkcjonalności oraz modernizacją szaf istniejących. Zakres świadczonych usług obejmuje również gwarancyjny i pogwarancyjny serwis.

  • Automatyka przemysłowa - mesomatic

    Automatyka w przemyśle nabiera znaczącej roli. Do lamusa odchodzą czasy w których to sztab ludzi była zobligowany do utrzymania produkcji na właściwym poziomie. Dziś wszystko jest niemal w 100% zautomatyzowane. Profisyster zajmuje się usługami wspomagającymi proces automatyzacji produkcji oraz montażem komputerowych systemów do zarządzania produkcją. Realizujemy usługi zarówno dla klientów krajowych jak również zagranicznych. Nasze projekty charakteryzuje szeroka konfigurowalność oraz spora zdolność przystosowawcza za sprawą zastosowania urządzeń wam i mesomatic. Systemy sterowania instalowane w zakładach naszych kontrahentów gwarantują automatyzację produkcji, zmniejszenie kosztów i czasu, zwiększenie wydajności przy jednoczesnym minimalizacji ilości odpadów. Więcej szczegółów dotyczących naszej oferty znajduje się na nasze stronie internetowej.

  • Automatyka przemysłowa

    Firma Procom System zajmuje się przede wszystkim sprzedażą maszyn i urządzeń przemysłowych. W serwisie umieszczone są cenne informacje o informatyce przemysłowej. Automatyka przemysłowa, w której skład wchodzą nowoczesne maszyny szybko się rozwija. Firma projektuje, instaluje oraz serwisuje wszystkie swoje urządzenia. Na portalu są zawarte informacje odnośnie firm korzystających z ofert Procom System. Na witrynie prezentowana jest pełna oferta usług, które firma wykonuje. Produkty firmy mają zastosowanie w prawie wszystkich branżach gospodarki.

  • Pepperl Fuchs - producent czujników fotoelektrycznych

    Pepperl + Fuchs ustanawia standardy jakości i innowacyjnej techniki dla automatyki przemysłowej. Projektujemy, produkujemy i dostarczamy nasze produkty i usługi w Europie, Ameryce i Azji. W naszej ofercie znajdziecie Państwo: czujniki pojemnościowe, przemysłowe systemy wizyjne, czujniki fotoelektryczne oraz czujniki ultradźwiękowe. Zapewniamy wsparcie naszych inżynierów już na etapie projektowania implementacji naszych czujników.

  • Falowniki LG iC5

    Jeżeli pole elektryczne w powietrzu jest wybitnie nierównomierne ze stosunkowo wielkimi natężeniami w pobliżu elektrod i małymi w pozostałej części pola, to przy łagodnym podnoszeniu napięcia dochodzimy najpierw do wyładowań samoistnych, ale niezupełnych i tylko części o największym natężeniu. Przy napięciu zaczynają się na powierzchni elektrody wyładowania w postaci świecącej niebieskawo warstewki, która pokrywa ostre zakończenia obu lub jednej z elektrod. Towarzyszy im zwykle charakterystyczny syk. Reszta przestrzeni międzyelektrodowej pozostaje ciemna. Ta forma wyładowania nosi nazwę ulotu lub wyładowania świetlącego. Podczas tego wyładowania powietrze zachowuje nadal własności dobrego izolatora. Jest to typowe wyładowanie niezupełne. Przy dalszym podnoszeniu napięcia, jeśli odległość między ostrymi elektrodami jest stosunkowo duża, wyładowanie przechodzi w wyładowanie snopiaste. Charakteryzują je świetlące nitki, które wychodzą z ostrzy elektrod i skierowane są ku elektrodom przeciwległym, jednak do nich nie dochodzą. Słychać przy tym silne trzeszczenie. Ten rodzaj wyładowania również nie pozbawia własności izolacyjnych powietrza. Przy dalszym podnoszeniu napięcia dochodzimy do napięcia przeskoku, przy którym powstaje kanał iskrowy łączący obydwie elektrody. Iskra ta stanowi zapłon wyładowania zupełnego, które w dalszym ciągu ma postać łuku elektrycznego, jeśli źródło jest o dostatecznej mocy.

  • Karuzela dla koni

    Minimalny czas trwania przepływu prądu, który może spowodować śmierć, wynosi 0,2 sek. Im dłużej prąd przepływa przez człowieka, tym większe jest prawdopodobieństwo ciężkich skutków porażenia. Droga, jaką płynie prąd przez człowieka, odgrywa również ważną rolę. Prąd płynący od ręki do nogi jest mniej niebezpieczny niż prąd płynący od ręki do ręki . Najbardziej niebezpieczny jest prąd przepływający przez serce.
    Przepływ prądu przez organizm powoduje więc w człowieku:
    a) działanie elektrolityczne wpływające na system nerwowy oraz na serce,
    b) działanie cieplne.
    Działanie elektrolityczne na system nerwowy wywołuje już przy małych natężeniach prądu (około 15 miliamperów) skurcz mięśni. Jest to zjawisko groźne, ponieważ wskutek tego palce porażonego zaciskają się kurczowo wokół elektrody i porażony nie jest w stanie oderwać się bez zewnętrznej pomocy.

  • Optidrive ODV-2

    Zwiększając w określonych warunkach zużycie środków lub wysiłek otrzymuje się w pewnym punkcie optymalny (najkorzystniejszy) wynik użyteczny. Dalsze zwiększenie nakładów (środków lub wysiłku) dokonane po przekroczeniu tego punktu nie zapewnia możliwości poprawienia wyniku użytecznego, bowiem stosunek pomiędzy rezultatem a nakładem nie będzie już tak korzystny. Zasada ta została właściwie zrozumiana przy projektowaniu nowych i rozbudowie istniejących kopalń, gdzie wskaźnik optymalnej wielkości produkcji jest podstawowym kryterium projektowania tego rodzaju przedsięwzięć. Zasada optymalnego wyniku działania jest ściśle związana z zasadą koncentracji. Dlatego też przy organizowaniu oddziałów wydobywczych o wysokiej koncentracji trzeba mieć ciągle na uwadze, że istnieje również zasada optymalnego wyniku działania, która powinna być regulatorem dla podejmowanej decyzji, ponieważ w przeciwnym razie mimo usilnych starań można nie doczekać się spodziewanych efektów.