Motoreduktor NMRV
|
|
|
- Tytuł Motoreduktor NMRV
- adres strony www.motoreduktory.info
- Słowa kluczowe przekładnie, regulacja napędów, reduktory, motovario, silniki, styczniki, lenze, falownik, Softstarty, falowniki omron, falowniki
- Kategoria
- Wyróżnij ten wpis - bądź widoczny w katalogu!
-
Easy Robot
Automatyka i Robotyka w zasięgu Twojej ręki!
W naszej ofercie znajdziesz:
- podzespoły do robotyki dla hobbystów;
- warsztaty i kursy z robotyki dla dzieci;
- proste i rozbudowane roboty edukacyjne dla szkół i uczelni;
- projektowanie CAD2D/3D;
- automatyzacja i robotyzacja przemysłu.
To wszystko znajdziesz w jednym miejscu, w centrum Polski – www.easyrobot.pl. -
Napędy do bram
Sklep internetowy z asortymentem firmy Faac. Napędy do bram przesuwnych w zależności od wagi: 400, 500, 900, 1400,2000 kilogramów. Te graniczne wagi wskazują na masę całej bramy. Napędy do bram skrzydłowych podzielone są w zależności od długości skrzydła bramy, gdzie standardowo wskazuje się wymiary 1,8 m, 2m, 2,5m. W sprzedaży znajdują się również napędy do bram o skrzydłach 3 i 4 metrowych. Sposób montażu jest prosty i nie nastręcza wielu problemów, w trakcie budowy bramy nie można zapomnieć o doprowadzeniu zasilania.
-
Montaż automatyki do bram
Automatyka do bram stanowi integralne wyposażenie wielu domów. Te uprzystępniające życie narzędzia są coraz bardziej rozbudowane i zaopatrzone w wiele nowych przeznaczeń. Sercem każdego zestawu jest drajwer, który decyduje co i jak ma być zrealizowane. Duża rywalizacja na rynku producentów pozwala na zakup dobrej i taniej automatyki. Przy wyborze zestawu należy pomnieć do jakiej bramy chcemy go zużytkować, jaki mamy słupki i jak doprowadzone jest zasilanie. Ważne jest aby dobrać odpowiednią automatykę do typu bramy, czyli brama przesuwna czy skrzydłowa w stosunku do bramach wjazdowych lub segmentowa czy uchylna w bramach garażowych. Montaż bram wykonany musi być przez zawodowca i tutaj polecamy usługi firmy HERZ z Otwocka. Firma ta od wielu lat specjalizuje się w handlu, serwisie i montażu siłowników do bram.
-
PAWLAK Automatyka przemysłowa - modernizacja maszyn przemysłowych, galwanizernie, zgrzewarki
PAWLAK Automatyka Przemysłowa, to zespół ekspertów z dziedziny automatyzacji obiektów przemysłowych. Swoje doświadczenie w dziedzinie energoelektroniki, elektroniki, robotyki oraz programowania pożytkują do budowania automatycznych systemów sterowania różnymi liniami przemysłowymi. Przedstawiona witryna posiada szczegółową ofertę dotyczącą automatyki przemysłowej, napędów prądu przemiennego wykorzystujących serwonapędy oraz falowniki, napędów prądu stałego w oparciu o przekształtniki tranzystorowe oraz tyrystorowe. Jakkolwiek automatycy trudnią się modernizacją systemów sterowania praktycznie wszystkich typów maszyn i zakładów przemysłowych, to w ich ofercie mają także gotowe, niejednokrotnie wdrażane rozwiązania. Zbiór istniejących systemów automatycznego sterowania zawiera kompleksową modernizację układów sterowania zarówno galwanizerni bębnowych oraz zawieszkowych oraz stabilizowane impulsowe prostowniki galwaniczne również rewersyjne (prądu przemiennego, bipolarne) oraz prądu stałego (czyli unipolarne), modernizację systemu sterowania zgrzewarek wielopunktowych, zgrzewarek liniowych i tyrystorowe regulatory prądu i czasu zgrzewania (regulatory prądu zgrzewania) do zasilania transformatorów zgrzewalniczych w maszynach zgrzewalniczych wszelkich rodzajów (zgrzewarki liniowe, jednopunktowe, wielopunktowe), systemy sterowania prostowarkami do drutu, sterowniki mikroprocesorowe do układów o ciężkim rozruchu na bazie asynchronicznych silników pierścieniowych, kompleksowe systemy automatycznego sterowania kontrolujące zaginarki do blachy (giętarkami do blachy). Ponadto wszystkie osoby odwiedzające stronę WWW mogą zapoznać się z wybranymi realizacjami w zakresie automatyki przemysłowej. Na stronie internetowej znajdują się także referencje naszych Klientów, w których fabrykach odbyły się prace dotyczące automatyki przemysłowej.
-
Pepperl Fuchs - producent czujników fotoelektrycznych
Pepperl + Fuchs ustanawia standardy jakości i innowacyjnej techniki dla automatyki przemysłowej. Projektujemy, produkujemy i dostarczamy nasze produkty i usługi w Europie, Ameryce i Azji. W naszej ofercie znajdziecie Państwo: czujniki pojemnościowe, przemysłowe systemy wizyjne, czujniki fotoelektryczne oraz czujniki ultradźwiękowe. Zapewniamy wsparcie naszych inżynierów już na etapie projektowania implementacji naszych czujników.
-
Falownik Siemens
Jak wynika z poprzednich wyjaśnień, w polu elektrycznym gromadzi się energia. Występuje ona zarówno wokół przewodów wiodących prąd elektryczny, jak i wokół ciał metalowych, na których nagromadzono ładunki statyczne. Nasuwa się myśl, czy nie można by zbudować takiego urządzenia, które gromadziłoby energię zawartą w polu elektrycznym, a następnie oddawało ją w miarę potrzeby, podobnie jak to się dzieje w akumulatorach przy współudziale energii chemicznej. Kondensatory, podobnie jak źródła i odbiorniki prądu, możemy łączyć szeregowo, równolegle i sposobem mieszanym. Jeżeli łączymy w jednym punkcie po jednej okładzinie każdego kondensatora, a pozostałe wszystkie okładziny — w drugim punkcie, to takie połączenie nazywamy połączeniem równoległym . Jeżeli natomiast kondensatory łączymy tak, że okładzina któregokolwiek kondensatora może być połączona tylko z jedną okładziną innego kondensatora, zaś dwie okładziny nie są połączone z okładzinami innymi, to takie połączenie nazywamy szeregowym .
-
Falowniki instrukcja
Elektryczne środki pomiarowe (przyrządów), podobnie jak i wszelkie inne urządzenia techniczne, aby miały określone znaczenie, muszą się opierać na podstawowych pojęciach i jednostkach powszechnie przyjętych i uznanych przez prawo. Zasadnicze wielkości elektryczne są mierzone wg wzorców międzynarodowych, tj. wg metra, kilograma masy, sekundy i ampera. Wzorce są ustalone przez Międzynarodowy Komitet Miar i Wag. W Polsce, przechowywaniem wzorców i sprawdzaniem przyrządów pomiarowych zajmuje się Główny Urząd Miar. Opracowywaniem przepisów dotyczących obsługi i użycia poszczególnych przyrządów zajmuje się Polski Komitet Normalizacyjny. Wszelkie projekty dotyczące elektrycznych urządzeń pomiarowych, zaaprobowane przez ten komitet są obowiązujące. Dlatego też we wszystkich pomiarach dokonywanych w celu ustalenia należności za zużycie energii elektrycznej, należy stosować układy pomiarowe uznane lub zalecone przez PKN; liczniki energii muszą być sprawdzone przez Główny Urząd Miar i oznaczone cechą tego Urzędu.
-
Motoredukory z przekładnią
Do zasadniczego sprzętu ochronnego używanego do urządzeń o napięciu mniejszym niż 1000 V zaliczamy rękawice gumowe i izolowane narzędzia monterskie; zasadniczym sprzętem do urządzeń o napięciu 1000 V i więcej są operacyjne drążki izolacyjne, pomiarowe, do zakładania uziemień, wskaźniki napięcia i inne, jak cęgi itp. Specjalną uwagę należy zwrócić na właściwe przechowywanie gumowych rękawic i kaloszy; należy je przechowywać oddzielnie od narzędzi. Rękawice i kalosze powinny być wydawane do każdorazowego użycia, a następnie oddawane do magazynu. Tablice ostrzegawcze, wykonywane wg Polskiej Normy PN/E-39 bywają 2 rodzajów: a) z trupią główką przekreśloną czerwoną strzałką i z napisem ostrzegawczym oraz b) tylko z czerwoną strzałką i napisem ostrzegawczym. Tablice mają białe tło, czarne napisy i strzałki czerwone. Tablice pierwszego rodzaju stosuje się zasadniczo w urządzeniach wysokiego napięcia powyżej 250 V w stosunku do ziemi lub w urządzeniach niskiego napięcia w miejscach wilgotnych i specjalnie niebezpiecznych pod względem porażenia. We wszystkich innych wypadkach stosuje się tablice drugiego rodzaju. W warsztatach o napędzie elektrycznym należy umieszczać tablice z napisem: Baczność! Nie dotykać urządzeń elektrycznych. Poza tym w każdym pomieszczeniu warsztatowym, w którym są silniki, oraz przy maszynach elektrycznych powinny być wywieszone Wskazówki udzielania doraźnej pomocy w wypadku porażenia prądem elektrycznym i zwięzłe, jasne przepisy obsługi danego urządzenia elektrycznego.
-
Motoreduktor kątowy
Bardzo ściśle z zasadą oszczędnego działania wiążą się dwie drugorzędne zasady, które można uważać za jej uzupełnienie. Pierwsza z nich to zasada minimalnej interwencji osobistej, czyli oszczędzanie wysiłku ludzkiego. T. Kotarbiński ujmuje tę zasadę następująco: należy tak ułożyć postępowanie, aby jak najmniej wtrącać się w tok zdarzeń, osiągać swoje cele przy możliwym minimum własnego zaangażowania, a w optymalnym przypadku po prostu bez interwencji własnej. Oznacza to, że należy wykorzystywać wszelkie możliwości zastępowania interwencji własnej samoczynnym rozwojem zdarzeń, co można osiągnąć np., przez zastosowanie maszyn i urządzeń, a ograniczyć się jedynie do ich kontroli. Drugą zasadą uzupełniającą jest zasada zapobiegania lub inaczej działania zapobiegawczego. Jest ona szczególnie ważna w produkcji zmechanizowanych przodków wybierkowych z potokową organizacją robót. Zasada ta została omówiona obszernie przez T. Kotarbińskiego i można sformułować ją następująco: czynności konserwatorskie i zapobiegawcze kosztują na ogół mniej niż naprawienie szkody wskutek zaniechania tych czynności. Opłaca się zatem przewidzieć możliwość powstania uszkodzeń-i wystąpienie zakłóceń, aby dzięki przeglądom zabezpieczyć się zawczasu przed ujemnymi skutkami wadliwego działania urządzeń.
-
Optidrive ODV-2
Zwiększając w określonych warunkach zużycie środków lub wysiłek otrzymuje się w pewnym punkcie optymalny (najkorzystniejszy) wynik użyteczny. Dalsze zwiększenie nakładów (środków lub wysiłku) dokonane po przekroczeniu tego punktu nie zapewnia możliwości poprawienia wyniku użytecznego, bowiem stosunek pomiędzy rezultatem a nakładem nie będzie już tak korzystny. Zasada ta została właściwie zrozumiana przy projektowaniu nowych i rozbudowie istniejących kopalń, gdzie wskaźnik optymalnej wielkości produkcji jest podstawowym kryterium projektowania tego rodzaju przedsięwzięć. Zasada optymalnego wyniku działania jest ściśle związana z zasadą koncentracji. Dlatego też przy organizowaniu oddziałów wydobywczych o wysokiej koncentracji trzeba mieć ciągle na uwadze, że istnieje również zasada optymalnego wyniku działania, która powinna być regulatorem dla podejmowanej decyzji, ponieważ w przeciwnym razie mimo usilnych starań można nie doczekać się spodziewanych efektów.