Dolnośląskie praca

Dolnośląskie praca


Praca w województwie dolnośląskiem. Rynek pracy w dolnośląskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Powiat złotoryjski, z siedzibą w mieście Złotoryja, charakteryzuje się jedną z najwyższych stóp bezrobocia w województwie dolnośląskim. W styczniu 2013r. przekraczała ona o ponad 14 procent średnią stopę bezrobocia województwa i wynosiła 28,4%. Wśród bezrobotnych powiatu przeważają mężczyźni (51%), a wśród osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy Praca Złotoryja najliczniejsze grupy stanowią osoby długotrwale bezrobotne i bez wykształcenia średniego. Złotoryja jest miastem leżącym w centralnej części województwa dolnośląskiego, 80 km w linii prostej na zachód od centrum Wrocławia. Miasto jest zamieszkałe przez 16,5 tysiąca osób i zajmuje powierzchnię 11,5 km2.



Podobne strony
  • Kaliska giełda pracy - pracuj.kalisz.pl - pracuj w Kaliszu!

    Kaliska giełda pracy, pracuj w Kaliszu! Wartościowe oferty pracy z regionu Kalisza i Ostrowa. Darmowe ogłoszenia dla pracodawców z Kalisza i Ostrowa.

    Dla szukających pracy
    Systematycznie moderowana lista wartościowych ofert pracy. Przed publikacją każde z ogłoszeń jest sprawdzane przez naszych moderatorów co ogranicza fałszywe i "żartobliwe" oferty. Jeżeli trafiłeś na pseudopracodawcę, napisz.

    Dla pracodawców
    Darmowe ogłoszenia dla pracodawców poszukujących pracowników w regionie Kalisza i Ostrowa Wlkp. Ujednolicona forma otrzymywanych aplikacji poprzez zastosowania formularza mailowego, dzięki czemu zachowasz porządek w swojej poczcie.

  • Oferty pracy z branży medycznej

    Serwis z ofertami pracy z branży medycznej. Oferty pracy dla lekarzy, pielęgniarek i innego personelu medycznego. Oferty prace w Polsce i za granicą. Oferty pracy dla lekarzy w Niemczech. Linki do stron z ofertami pracy. Artykułu o rynku pracy i zatrudnieniu w branży medycznej. Osoby poszukujące pracy w branży medycznej (lekarze pieleęgniarki i inny personel medyczny) mogą dodać ogłoszenie szukam pracy w zakładce Kandydat.

  • Dowiedz się więcej i znajdź wymarzoną pracę

    Opracy to blog prezentujący artykuły i porady związane z takimi dziedzinami, jak praca, bezrobocie, analiza rynku pracy. Znajdziecie tu newsy o pracy, wiadomości o kondycji różnych branż, rodzajach umów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Nasz blog o pracy odpowie na wszystkie Wasze pytania dotyczące rynku pracy w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia bloga Opracy i do lektury zamieszczanych tam wiadomości. Praca, oferty pracy, stopa bezrobocia - to tematy, które interesują każdego z nas. Na blogu zamieszczamy artykuły i porady związane z tematyką pracy i bezrobocia. Analizujemy rynek pracy, starając się przybliżyć naszym czytelnikom panujące na nim realia. Zapraszamy!

  • Mazowieckie praca

    Praca w województwie mazowieckiem. Rynek pracy w mazowieckiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Miasto Drobin wychodzi naprzeciw zmieniającym się trendom na rynku pracy. Jedną z form aktywizacji zawodowej jest możliwość pozyskania kwoty nawet 36 000 zł, jako jednorazowego wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej. Dodatki Oprócz pokaźnego zastrzyku gotówki na start nowy przedsiębiorca może uzyskać także dodatkowe wsparcie pomostowe w wysokości 1 000 zł przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Pozostałe opcje Kolejne opcje, które mogą wykorzystać mieszkańcy Drobina, aby zaktywizować się na lokalnym rynku to szkolenia i kursy wpływające na rozwój zawodowy, konsultacje w ramach doradztwa zawodowego czy porad psychologa

  • Dolny Śląsk praca

    Praca w województwie dolnośląskiem. Rynek pracy w dolnośląskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Bolesławiec to miasto, o którym można śmiało powiedzieć, że jest rozpoznawane na całym świecie. Może się to wydawać nieprawdopodobne, jako że mieszka w nim niecałe czterdzieści tysięcy mieszkańców, ale to wszystko zasługa zakładów produkujących porcelanę z bardzo charakterystycznym wzorem, którą szczególnie upodobali sobie obcokrajowcy, jako pamiątkę z wakacji w Polsce. Głównie Azjaci nie wyjeżdżają z naszego kraju bez zakupienia biało-niebieskiej ceramiki, gdyż jeśli chcą dostać ją we własnym kraju, muszą liczyć się z bardzo wysokimi kosztami. Popularność tego wzoru powoduje, że przedsiębiorstwa produkujące porcelanę z Bolesławca są jednymi z największych pracodawców w regionie.

  • Kujawsko-pomorskie praca

    Praca w województwie kujawsko-pomorskiem. Rynek pracy w kujawsko-pomorskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Aleksandrów Kujawski jest niewielkim miastem, siedzibą powiatu aleksandrowskiego, położonym w odległości 22 km od Torunia w kierunku południowym Praca Aleksandrów Kujawski. Miasto zaliczane jest do aglomeracji bydgosko-toruńskiej, zajmuje powierzchnię 7,2 km2 i jest zamieszkałe przez 12,5 tysiąca osób. 31% powierzchni miasta stanowią użytki rolne, a 25% użytki leśne. Co ciekawe, na terenie powiatu aleksandrowskiego znajduje się jedno z najmniejszych miast w Polsce – Nieszawa, zamieszkana przez niespełna 2000 osób. Na terenie Aleksandrowa Kujawskiego funkcjonuje ponad 1100 podmiotów gospodarczych, reprezentujących w dużej części sektor prywatny. W strukturze przedsiębiorstw przeważają niewielkie firmy zatrudniające od kilku do kilkunastu pracowników. Aleksandrów jest ośrodkiem przemysłu metalowego, poligraficznego i spożywczego. Rozwija się tam również przemysł tworzyw sztucznych, ceramiczny i drzewny.

  • Lubelskie praca

    Praca w województwie lubelskiem. Rynek pracy w lubelskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Poniatowa jest gminą, w której rolnictwo odgrywa znaczącą rolę. Przy powierzchni całkowitej 8 416 ha, na tereny wiejskie przypada 6896 ha. Charakterystyczne dla gminy jest rozdrobnienie gospodarstw rolnych, spośród których 75 % obejmuje powierzchnię do 5 ha. Panują tutaj sprzyjające warunki do uprawy pszenicy oraz roślin pastewnych. Poniatowa słynie także z doskonałej jakości owoców miękkich: malin, porzeczek i truskawek, o relatywnie mniejszej zawartości nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Owoce mają doskonałe walory smakowe. Najważniejszym centrum handlowym i usługowym gminy jest jej największy ośrodek – Poniatowa, zamieszkała przez niespełna 10 tysięcy mieszkańców. To tutaj umiejscowione są przedsiębiorstwa handlowe, niewielkie zakłady przemysłowe i punkty usługowe zapewniające zatrudnienie dla mieszkańców miasta, praca Poniatowa.

  • Kraków praca

    Praca w Krakowie. Rynek pracy w Krakowie. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Życie towarzyskie oraz kulturalne toczy się głównie wokół Starego Miasta w dzielnicach Rynku Głównego, oraz dawnego żydowskiego Kazimierza. Niezliczona ilość różnorodnych festiwali oraz wydarzeń kulturalnych przeplata się przez cały rok z życiem codziennym. W Krakowie obok różnorakich artystycznych działalności wyrastają coraz nowsze zagraniczne korporacje. W zagłębiach biznesowych dominuje branża finansowa. Praca dla księgowych, czy ekonomistów oraz poliglotów to aktualny trend lokalnego rynku pracy. Właśnie tu najchętniej aplikują studenci, którzy chcą rozpocząć swoją poważną przygodę z pracą. Dla tych, którzy chcą dać sobie więcej czasu na życie studenckie, ofert w branży gastronomicznej czy handlowej jest pod dostatkiem.

  • Radom praca

    Praca w Radomiu. Rynek pracy w Radomiu. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Radom należy do tych dużych miast w Polsce, gdzie poziom bezrobocia jest najwyższy w Polsce. Aczkolwiek w porównaniu np. z rokiem 2003, gdzie bezrobotnych osób w Radomiu było aż 28,8 tysięcy to bardzo dobry wynik. Paradoksalnie statystyki wskazują także, że liczba ofert pracy z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Nie oznacza to jednak, że każdy, kto chce podjąć zatrudnienie, je otrzymuje lub podejmuje. Główną przyczyną jest jakość wynagradzania radomskich pracowników, co nadal pozostawia wiele do życzenia. Największą bolączką osób poszukujących pracy w Radomiu jest niedostosowanie wykształcenia do potrzeb rynkowych. Jest ono albo zbyt niskie lub osoby nie posiadają konkretnych kompetencji, albo zbyt wysokie.

  • Tarnów praca

    Praca w Tarnowie. Rynek pracy w Tarnowie. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Pod hasłem kreatywności właśnie, organizowane są w mieście inicjatywy twórcze dla określonych grup. Spotkania przeznaczone są przede wszystkim dla ludzi kultury, dziennikarzy, twórców, menedżerów oraz przedsiębiorców. Bezrobotni mają szansę skorzystać z programów aktywizacji zawodowej oferowanych przez PUP. Rok 2017 zakończył się z ilością 8979 zarejestrowanych bezrobotnych. Tym samym stopa bezrobocia wyniosła 5,6%. Wśród osób zarejestrowanych znalazło się 711 osób niepełnosprawnych. W grupie osób poszukujących pracy, czyli w grupie 220 osób, aż 123 to osoby niepełnosprawne. W Tarnowie osoby bezrobotne do 30. roku życia chowały się pod liczbą 705 osób. Wśród osób powyżej 50. roku życia status bezrobotnych miało 965 osób. 2029 mieszkańców Tarnowa to osoby długotrwale bezrobotne