Fundacja Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru
|
|
|
- Tytuł Fundacja Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru
- adres strony www.dziecimadagaskaru.pl
- Słowa kluczowe pomoc dzieciom, Fundacja Dzieci Madagaskaru
- Kategoria
- Wyróżnij ten wpis - bądź widoczny w katalogu!
-
Stowarzyszenie Aktywni dla Świętochłowic - www.aktywnidlaswietochlowic.pl - News
Stowarzyszenie Aktywni dla Świętochłowic - www.aktywnidlaswietochlowic.pl
Stowarzyszenie „Aktywni dla Świętochłowic” to organizacja społeczna powołana z inicjatywy mieszkańców. Naszym celem jest budowa wizerunku aktywnego i dynamicznego miasta. Z kolei ideą stowarzyszenia jest zgrupowanie reprezentacji różnych środowisk świętochłowiczan, ludzi, którzy poprzez swoje działanie, poprzez realizację obywatelskich inicjatyw budują lokalną tożsamość i usprawniają życie tym, dla których Świętochłowice są najważniejszym miejscem na Ziemi.
Jesteśmy przekonani, że obecna polityczna rzeczywistość nie sprzyja współpracy i zaufaniu. Podzieleni, często sztucznymi podziałami ideologicznymi, tracimy z horyzontu sprawy najważniejsze dla miasta. Zachowując swoją ideologiczną tożsamość, chcemy odzyskać jedność w sprawach wspólnych dla wszystkich mieszkańców Świętochłowic. Chcemy mieć wpływ na przyszłość miasta aktywnie uczestnicząc w życiu naszej lokalnej społeczności. -
Stowarzyszenie Czas Dobrych Gospodarzy
Czas Dobrych Gospodarzy stawia sobie za cel szeroko rozumiany rozwój gospodarczy i intelektualny powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Chcemy inicjować akcje mające na celu zwiększenie potencjału naszego powiatu, a także współpracować z innymi stowarzyszeniami, osobami fizycznymi i instytucjami, mającymi podobne cele.
Szczególnie zależy nam na współuczestnictwie w procesach pozyskiwania przez mieszkańców powiatu środków zewnętrznych, zarówno unijnych, jak i krajowych, budowaniu marki turystycznej naszego powiatu, a także na wspomaganiu edukacji i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. -
Stowarzyszenie mieszkańców miasta Ruda Śląska
Misją stowarzyszenia Rudzianie Razem jest doprowadzenie do przestrzegania przez GZM oraz Rudy Śląskiej prawa polskiego i wspólnotowego oraz wypełniania wszystkich procedur.
Dołożymy wszelkich starań, aby w oparciu o prawo polskie, ale też dyrektywy unijne oraz konwencję z AArhus, doprowadzić do przeprowadzenia dogłębnej debaty publicznej, której skutkiem będzie wykorzystanie już w najbliższej przyszłości technologii wydajnych energetycznie i akceptowalnych społecznie. Działając w obronie praw obywatelskich oraz w trosce o środowisko i finanse publiczne, zdecydowanie stajemy przeciwko naginaniu przepisów prawa przez administrację publiczną. Zastosowanie w Rudzie Śląskiej wydajnych energetycznie i oszczędnych technologii, w celu stworzenia logicznego sposobu gospodarki odpadami. Tak wyobrażamy sobie konsultacje społeczne, które już dziś są warunkiem uzyskania wsparcia finansowego ze strony UE do przeprowadzenia reformy w systemie odpadowym w Polsce.
Zobacz: nasza misja, blog, kontakt -
Fundacja Wsparcia Policjantów - organizacja pożytku publicznego
Fundacja Wsparcia Policjantów jest organizacją powołaną przez Zarząd Wojewódzki NSZZP KSP, w celu niesienia pomocy policjantom i ich rodzinom, oraz zapewnienia policjantom pomocy prawnej. Od 2008 roku jest także organizacją pożytku publicznego powołaną. Fundacja corocznie organizuje zbiórkę 1 % odpisu z podatku, przeznaczając środki ze zbiórki na cele statutowe. Fundacja swą działalność opiera w całości na charytatywnej pracy policjantów i emerytów policji.
-
Polskie Stowarzyszenie Endometrioza
Oficjalna strona Polskiego Stowarzyszenia Endometrioza. Informacje o objawach, diagnozowaniu, leczeniu endometriozy i adenomiozy. Wywiady z lekarzami i ekspertami, najnowsze badania naukowe, doniesienia ze Światowego Kongresu Endometriozy w Montpelliere 2011. Porady dietetyczki. Zwiększamy świadomość społeczną endometriozy, organizujemy Tydzień Świadomości Endometriozy, akcje społeczne i grupy wsparcia dla pacjentek.
-
Fundacja Dziedzictwo Kresowe
Jesteśmy organizacją, której głównym celem jest pomoc środowiskom polskim i polonijnym głównie w krajach byłego bloku wschodniego, budowanie polskiego lobby na arenie międzynarodowej, promowanie polskich i polonijnych osiągnięć, w tym gospodarczych, naukowych i kulturalnych oraz podejmowanie działań na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego i naukowego w Polsce i na świecie.
Propagujemy nauczanie języka polskiego w środowiskach Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Polski, wspieramy szkoły z polskim językiem wykładowym za granicą oraz dążenia emigracji i środowisk polonijnych do umacniania swoich pozycji społeczno-ekonomicznych w krajach zamieszkania. Organizujemy również pomoc humanitarną potrzebującym jej środowiskom polskim i polonijnym.
Skupiamy się również na pomocy w zakresie ochrony zabytków polskiej kultury, zarówno świeckiej jak i sakralnej, a także dziedzictwa narodowego.
Naszym celem jest również wspieranie dążeń emigracji i środowisk polonijnych do umacniania swoich pozycji społeczno-ekonomicznych w krajach zamieszkania, rozwój ich zawodowych aspiracji oraz podtrzymanie tożsamości narodowej.
W naszych działaniach skierowanych do polonijnej młodzieży skupiamy się, oprócz pogłębiania wiedzy, na kwestiach tożsamości narodowej, patriotyzmu, praw człowieka, różnorodności kulturowej, wolności słowa, odpowiedzialności, a także, a może przede wszystkim, wyzwań, jakie stwarza przed nimi współczesny, coraz bardziej globalny świat.
Naszą misję staramy się realizować w oparciu o wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie naszych władz, przy jednoczesnym uwzględnieniu szeroko rozumianego interesu Rzeczypospolitej Polskiej. -
Portal Pomocy Dzieciom
Pomóż Im to strona internetowa, na której zgromadzone są wezwania o pomoc chorym dzieciom. Na stronie Pomóż Im znajdą Państwo ciekawe dane dotyczące tego, jak można pomóc dzieciom, a także przyłączyć się do zrzeszenia. Chore dzieci czekają na Państwa pomoc, ich leczenie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Jeśli chcecie wesprzeć chore dzieci, prosimy kontaktować się z nami pod numerem 696-550-117, można nas znaleźć pod adresem: ul. Partyzantów 82, Łomża.
-
Stowarzyszenie Przyjazna Warszawa
Witryna internetowa www.przyjazna-warszawa.pl to wizytówka Stowarzyszenia Centrum Reprywatyzacji Przyjazna Warszawa. Zasadniczym działaniem i ideą tego zgrupowania jest reprywatyzacja, czyli pomoc osobom, którzy wiele lat temu z różnych przyczyn stracili prawo do własności czy użytkowania gruntów lub budynków w obrębie Centrum Warszawy. Wiązało się to z dekretami państwowymi, mającymi na celu wywłaszczenie obywateli, by móc umożliwić szybką rozbudowę miasta – dekrety obowiązują do dziś. Drugim, równie istotnym celem stowarzyszenia jest walka o rekompensaty dla obywateli, którzy stracili majątki na rzecz rozbudowy lotnisk warszawskich.
-
Pomoc niepełnosprawnym - poranek.pl
Stowarzyszenie PORANEK to nie tylko organizacja charytatywna, to społeczność ludzi gotowych działać dla wspólnego dobra. Od chwili naszego powstania w 2013 roku, nasza praca opiera się na zasadach solidarności, współpracy i empatii. Nasze projekty obejmują szeroki zakres działań, począwszy od zapewniania wsparcia osobom starszym i niepełnosprawnym, a skończywszy na inicjatywach przeciwdziałających ubóstwu i głodowi.