Kreator CV

Kreator CV


Kreator CV - Jakie znaczenie ma zdjęcie kandydata umieszczone w CV? Jak powinna wyglądać profesjonalna fotografia, którą umieszczamy w dokumentach aplikacyjnych? Czy zdjęcie jest wymaganym elementem w curriculum vitae? Życiorys zawodowy ma przekonać potencjalnego pracodawcę, że dany kandydat doskonale nadaje się na dane stanowisko. Nie powinno zatem ulegać wątpliwości, że nie wygląd, lecz doświadczenie zawodowe oraz kompetencje, mają największe znaczenie w przypadku ubiegania się o zatrudnienie. Zdjęcie nie jest obowiązkowym elementem CV, ale profesjonalnie wykonane, może przyczynić się do lepszego postrzegania kandydata przez rekrutera. Fotografia umieszczona w CV może ułatwić rekrutującemu, skojarzenie kandydata z jego kompetencjami zawodowymi, umiejętnościami oraz doświadczeniem. Są również stanowiska, takie jak: pracownik recepcji, specjalista ds. obsługi klienta, czy handlowiec, w przypadku których, pracownik staje się niejako wizytówką firmy. W tym wypadku profesjonalny wygląd i miła aparycja mogą zwiększyć szansę na zatrudnienie. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza fotografia, nie zastąpi wysokich kwalifikacji, wymaganych na danym stanowisku pracy. Jakie zdjęcie powinniśmy umieścić w CV? Profesjonalna fotografia przedstawia twarz kandydata bądź twarz i ramiona. Bardzo dobrze wyglądają również zdjęcia prezentujące sylwetkę mniej więcej do pasa



Podobne strony
  • Praca w Niemczech jako opiekunka

    Poszukując pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech zazwyczaj zastanawiamy się nad tym, czy taka forma zarobkowania jest bezpieczna. Nie każdego pracodawcę można uznać za krystalicznie uczciwego, nasza ostrożność jest więc jak najbardziej uzasadniona i jako taka zasługuje na uznanie. Jeżeli zatem mamy wątpliwości, co do legalności i rzeczywistej atrakcyjności przedstawianej nam oferty, nie wahajmy się przed zadawaniem pytań. Może się okazać, że uchroni nas to przed bardzo nieprzyjemnymi doświadczeniami.

  • Dowiedz się więcej i znajdź wymarzoną pracę

    Opracy to blog prezentujący artykuły i porady związane z takimi dziedzinami, jak praca, bezrobocie, analiza rynku pracy. Znajdziecie tu newsy o pracy, wiadomości o kondycji różnych branż, rodzajach umów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Nasz blog o pracy odpowie na wszystkie Wasze pytania dotyczące rynku pracy w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia bloga Opracy i do lektury zamieszczanych tam wiadomości. Praca, oferty pracy, stopa bezrobocia - to tematy, które interesują każdego z nas. Na blogu zamieszczamy artykuły i porady związane z tematyką pracy i bezrobocia. Analizujemy rynek pracy, starając się przybliżyć naszym czytelnikom panujące na nim realia. Zapraszamy!

  • Praca dla Sprzedawcy

    Zastanawiasz się nad zmianą miejsca pracy i zależy ci na zdobyciu zatrudnienia na stanowisku Sprzedawcy? Możesz rozglądać się za tym stanowiskiem wśród oferty pracy występujących w branży: AGD, IT, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, w przemyśle elektrotechnicznym lub też w firmach produkcyjnych bądź usługowych. Jednak najczęściej pojawiające się oferty pracy występują w branży kosmetycznej, spożywczej, chemicznej oraz farmaceutycznej.

  • Kujawsko-pomorskie praca

    Praca w województwie kujawsko-pomorskiem. Rynek pracy w kujawsko-pomorskiem. Perfekcyjne CV oraz idealnie dopasowany do oferty pracy list motywacyjny zwiększają szansę na zatrudnienie. Trudno jednak za każdym razem od nowa pisać dokumenty aplikacyjne, dlatego też wysyłając codziennie po kilkadziesiąt aplikacji mieć przygotowany optymalny życiorys i w miarę standardowe, zoptymalizowane pozostałe dokumenty. Rozpoczynając poszukiwania pracy, niezależnie od tego, czy już pracowaliśmy i zmieniamy zajęcie, czy ma to być nasza pierwsza posada, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Pierwsza rzec, o jakiej musimy pomyśleć, to bardzo staranne wykonanie naszego CV.

  • Świętokrzyskie praca

    Praca w województwie świętokrzyskiem. Rynek pracy w świętokrzyskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Niepowtarzalna atmosfera, klimat wielowiekowej historii przyciągają zmęczonych korporacyjnym tempem i wielkomiejskim zgiełkiem. Tutaj zawsze znajdzie się czas na spacer, relaksujący kontakt z naturą. Rynek pracy Jak to jest z tym Sandomierzem? Dla jednych raj na ziemi, dla innych miejsce, z którego chciałoby się jak najszybciej uciec. Być może rzeczywiście nie wszystko jest tutaj takie idealne. Podobnie jak w całym świętokrzyskim brak pracy budzi frustrację i zniechęcenie. Rynek pracy nie daje mieszkańcom Sandomierza zbyt wielkiego pola do popisu. Co prawda PUP dwoi się i troi, proponując szukającym pracy możliwość przekwalifikowania się, staże czy szkolenia, ale przecież nie każdy może i chce pracować w sklepie czy hucie szkła, choćby to był największy pracodawca w regionie.

  • Dolnośląskie praca

    Praca w województwie dolnośląskiem. Rynek pracy w dolnośląskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Głogów jest szóstym pod względem liczby ludności miastem województwa dolnośląskiego, zamieszkałym przez blisko 70 tysięcy osób (według danych z 31 marca 2011r.). Położony jest w północnej części województwa nad rzeką Odrą. Co ważne, miasto jest istotnym ośrodkiem Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Głównymi czynnikami determinującymi gospodarkę Głogowa i powiatu głogowskiego jest dominacja przemysłu miedziowego i urodzajne gleby. Na terenie miasta funkcjonuje około 5 tysięcy podmiotów gospodarczych, z których przeważającą większość stanowią firmy prywatne. Spośród wszystkich aktywnych zawodowo mieszkańców powiatu, 52% zatrudnionych jest w usługach, a 40% zatrudnienie znalazło w przemyśle i budownictwie. Największe znaczenie dla struktury zatrudnienia Głogowian posiada przemysł miedziowy, reprezentowany przez Hutę Miedzi Głogów. Ponadto w mieście rozwija się także przemysł przetwórstwa rolno-spożywczego, handel, naprawy, usługi i budownictwo.

  • Łódzkie praca

    Praca w województwie łódzkiem. Rynek pracy w łódzkiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Skierniewice są jednym z najważniejszych ośrodków miejskich województwa łódzkiego. Miasto położone jest w północno-zachodniej części województwa, w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej. Skierniewice są miastem na prawach powiatu oraz siedzibą powiatu skierniewickiego. Zajmują powierzchnię 34,4 km2, a liczba mieszkańców miasta wynosi blisko 49 tysięcy osób. Co ważne, powiat skierniewicki jest regionem województwa śląskiego wyróżniającym się najniższym odsetkiem osób bezrobotnych. W powiecie skierniewickim na 100 osób aktywnych ekonomicznie przypada zaledwie 9,9 osób bezrobotnych, przy czym procentowy udział osób bezrobotnych w powiecie jest znacznie niższy niż w samym mieście. W styczniu 2013r. stopa bezrobocia w Skierniewicach wynosiła 13,4%. W strukturze bezrobotnych najliczniejsze grupy stanowią osoby długotrwale niezatrudnione oraz osoby bez wykształcenia średniego.

  • Małopolskie praca

    Praca w województwie małopolskiem. Rynek pracy w małopolskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Andrychów jest miastem położonym w powiecie wadowickim i siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Andrychów. Z racji położenia, tradycji letniskowej i stale rozwijanego zaplecza stał się ważnym ośrodkiem turystycznym w rejonie Beskidu Małego. Co ważne dla gospodarki regionu, miasto posiada długoletnie tradycje przemysłowe sięgające aż XVIII wieku. Obecnie również rozwija się również jako ośrodek przemysłowy: m.in. na jego terenie powstała podstrefa ekonomiczna zarządzana przez Krakowski Park Przemysłowy. Andrychów jest jednym z większych ośrodków przemysłowych na terenie województwa małopolskiego. Kluczowe znaczenie mają trzy duże zakłady: Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego „ANDROPOL” S.A. (producent wysokiej jakości tkanin pościelowych, koszulowych i ubraniowych), WSW „ANDORIA” S.A. (producent silników wysokoprężnych, zespołów prądotwórczych i części kooperacyjnych dla innych producentów motoryzacyjnych) oraz Andrychowska Fabryka Maszyn S.A., wytwarzająca obrabiarki specjalizowane. Przemysł koncentruje się zatem wokół branży włókienniczej, odzieżowej, maszynowej i motoryzacyjnej. Co więcej, w mieście funkcjonują firmy prywatne tj. OGNIOCHRON (wytwórnia sprzętu pożarniczego), WOSANA S.A. (producent soków i napojów), LEMARPOL (handel wózkami widłowymi, komputerami i art. papierniczymi) i kilka mniejszych przedsiębiorstw

  • Opolskie praca

    Praca w województwie opolskiem. Rynek pracy w opolskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Nysa jest trzecim co do liczby ludności miastem województwa opolskiego. Według danych z 30 czerwca 2012 miasto zamieszkane było przez 45,3 tys. mieszkańców i zajmowało powierzchnię 27,5 km2. Co ciekawe, Nysa jest najludniejszym miastem Polski położonym na obszarze gminy miejsko-wiejskiej. Geograficznie miasto położone jest w zachodniej części województwa opolskiego, na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej. Nysa jest siedzibą powiatu nyskiego, cechującego się najwyższym odsetkiem osób bezrobotnych w całym województwie. W styczniu 2013r. stopa bezrobocia w tym regionie sięgała 23,1%, co przy średnim bezrobociu w województwie kształtującym się na poziomie 15,2% jest wartością bardzo dużą

  • Pomorskie praca

    Praca w województwie pomorskiem. Rynek pracy w pomorskiem. Czyli gdzie i jak szukać pracy. Rumia jest miastem i gminą w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, leżącym nad Zagórską Strugą. Co ciekawe, z miastami Wejherowem i Redą tworzy zespół trzech miast zwany Małym Trójmiastem Kaszubskim. Według danych z 31 grudnia 2012 miasto miało 47 304 mieszkańców i stanowiło największy ośrodek miejski niebędącym siedzibą powiatu w Polsce. Rumia należy do znaczących ośrodków gospodarczych w regionie wejherowski, a liczba podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na jej terenie oscyluje wokół 4 tysięcy. Na relatywnie średniowysokim poziomie kształtuje się poziom wskaźnika przedsiębiorczości (określającego stosunek liczby podmiotów gospodarczych do 100 mieszkańców w wieku produkcyjnym), który wynosi 14%, praca Rumia. W strukturze gospodarczej miasta dominującą rolę pełnią prywatne podmioty gospodarcze, a wśród prywatnych podmiotów gospodarczych przeważają osoby fizyczne, które prowadzą własną działalność gospodarczą. W mieście nie istnieją duże firmy – jedynie 25 zaliczyć można do firm średnich (największe zatrudniają po około 200 osób).