Dezynfekcja UV, oczyszczanie powietrza w wentylacji i klimatyzacji

Dezynfekcja UV, oczyszczanie powietrza w wentylacji i klimatyzacji

Ocena: 2.9/10 (21 głosów)Strona tematyczna firmy Klingenburg International, wiodącego producenta elementów układów obróbki powierza, poświęcona zastosowaniu technologii sterylizacji UV w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
Stały kontakt z bakteriami, wirusami, roztoczami czy zarodnikami grzybów i pleśni zawartymi w powietrzu może stać się bezpośrednim powodem wystąpienia i rozwoju zakażeń dróg oddechowych, astmy, kataru siennego, alergii itp. Jakość powietrza ma także kluczowy wpływ na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach.
Zastosowanie technologii dezynfekcji UV pozwala skutecznie oczyścić powietrze z mikroorganizmów. Promieniowanie ultrafioletowe w paśmie UV-C uszkadza DNA drobnoustrojów co uniemożliwia ich namnażanie się. Sterylizacja UV pozwala dodatkowo zredukować koszty użytkowania instalacji oraz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów wydostających się z nawiewów. Stanowi także doskonałe rozwiązanie w systemach wentylacyjnych dla alergików.
Na stronie przedstawiono informacje teoretyczne oraz kompleksowe rozwiązania dedykowane instalacjom różnych typów, wielkości i przeznaczenia.Podobne strony
 • Portal klimatyzacja.pl

  Nadrzędnym celem portalu www.klimatyzacja.pl jest dostarczenie wszelkich informacji dotyczących branży HVAC oraz zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich liczących się na rynku firm i organizacji branżowych. Ponadto serwis zawiera moduły interaktywne umożliwiające samodzielnie zamieszczanie publikacji, ogłoszeń, ofert pracy, artykułów i produktów, a także wysyłanie i odbieranie zapytań ofertowych. Na portalu znajduje się również forum dyskusyjne, które daje możliwość zadawania pytań fachowcom z branży oraz wymiany informacji i doświadczeń. W serwisie znaleźć można również księgarnię branżową, z najnowszymi publikacjami wiodących wydawnictw zajmujących się tematyką

 • Klimatyzacja Kraków - klimahurt

  Klimahurt Kraków prowadzi sprzedaż nowoczesnych urządzeń chłodniczych takich jak klimatyzacja Sinclair, Fujitsu, LG, MDV, York, Zibro, Beko, Aux, Sunico, Sanyo, Panasonic, Zelmer, Midea. Sprzedaż oparta jest na szczegółowym doborze urządzenia do zapotrzebowania na moc chłodniczą. Klimahurt klimatyzacja Kraków oferuje także sprężarki chłodnicze, agregaty chłodnicze Bristol, Bitzer, Embraco Aspera, Frascold, Maneurope, Danfoss, czynniki chłodnicze R134, R404, R407, R410, R507, R600 zamienniki za czynnik R22, chłodnice powietrza Luve, Eco, automatyka chłodnicza Flica, Castel, Geco, Semicool oraz części zamienne agd.

 • Wentylacja

  Jeżeli chcemy, aby korzystanie z jakiegokolwiek pomieszczenia w naszym domu czy też miejscu pracy było dla nas chociaż trochę wygodne, to koniecznie musimy zadbać o rzeczy takie jak odpowiednia wentylacja. Obecnie coś takiego nie kosztuje szczególnie wiele, zatem nawet za najwyższą jakość nie będziemy musieli płacić zbyt dużych pieniędzy, a równocześnie wygoda jaką będziemy mogli się dzięki temu cieszyć jest wprost niesamowita. Naprawdę warto jest znaleźć dla siebie odpowiednią firmę która zajmuje wentylacją i skorzystać z jej oferty, bowiem w te cieplejsze dni na pewno będziemy mogli docenić wszystkie korzyści, jakie z czegoś takiego płyną.

 • Klimatyzacja Warszawa

  Nasza firma posiada długoletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu wysokiej jakości urządzeń klimatyzacyjnych. Dostępna u nas klimatyzacja jest bardzo wielu typów, między innymi split, miltisplit. Oferujemy dodatkowo klimatyzatory kasetowo, przypodłogowo-sufitowe, okienne i kanałowe. Chcielibyśmy tutaj zaznaczyć, iż dostępne u nas urządzenia są najwyższej jakości, co weryfikują atesty i certyfikaty unijne.

  Naszym klientom oferujemy nie tylko montaż klimatyzacji, ale także okresowe przeglądy, nawet po wyczerpaniu się gwarancji na sprzęt. Świadczymy też usługi połączone z fachowym serwisem klimatyzatorów. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze dokładną specyfikacją oferowanych przez nas urządzeń oraz z cennikiem, który znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Pytania prosimy zadawać telefonicznie lub mailowo. Szczególnie rekomendujemy klimatyzatory typu split, które najlepiej sprawdzają się w gospodarstwach domowych i biurach, bo ich montaż przebiega bez jakiejkolwiek ingerencji w strukturę budynku.

  To powoduje, że jest to najbardziej poszukiwane na rynku europejskim rozwiązanie. Urządzenie typu split składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, które współgrając zapewniają całkowity komfort. Dla tych klientów, którzy potrzebują takich urządzeń jak klimatyzacja w kilku pomieszczeniach, a nie chcą montować wielu agregatów zewnętrznych, chcielibyśmy polecić klimatyzatory typu multisplit, które umożliwiają dobór jednostek wewnętrznych o różnej mocy i parametrach. Nasza firma kilka razy w roku prowadzi kontrole sezonowe, które mają na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania klimatyzatorów szczególnie po lecie i wiosennym pyleniu roślin.
  Przegląd klimatyzatorów przedłuża ich żywotność, a też polepsza ich wydajność, zwłaszcza jeśli chodzi o ciszę w pomieszczeniu lub jakość powietrza. Przegląd obejmuje między innymi dezynfekcję jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, czyszczenie filtrów, pomiar prądy przy obciążeniu a także kontrolę ciśnienia czynnika chłodniczego.

 • AC Klimatyzacja - usługi klimatyzacji wentylacji i chłodnictwa

  AC Klimatyzacja jest firmą świadczącą usługi w zakresie klimatyzacji wentylacji i chłodnictwa. Oferujemy usługi z zakresu sprzedaż montaż i serwis klimatyzacji chłodnictwa i wentylacji oraz profesjonalnego doradztwa technicznego. Szczególnie na terenach miast Warszawa Józefów Legionowo i okolic ale również na terenie całej Polski. Posiadamy doświadczony zespół mający wieloletni staż pracy i wszelkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty. Stawiamy na jakość. Klimatyzacja w ostatnich latach stała się rzeczą nieodzowną w domu oraz biurze oraz wszelkiego rodzaju miejscu pracy. Poprzez szereg nowoczesnych zastosowań filtrów jonów srebra, polifenolowych klimatyzacja pozwala na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu i utrzymaniu go na odpowiednim poziomie. Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie. Naszą ambicją jest stworzenie przyjaznego i zdrowego klimatu w każdym wnętrzu.
  Dlaczego AC Klimatyzacja?
  • Profesjonalne doradztwo
  • Projektowanie
  • 24h nadzór systemów z niewielkim czasem reakcji
  • Przeglądy
  • Ekspertyzy
  • Realizacje

 • Chłodnictwo Wrocław

  VACUUM Inżynieria Chłodnicza to firma, która jest autoryzowanym monterem systemów chłodniczych. Współpracujemy z dużymi sieciami marketów jak i z mniejszymi sklepami, które troszczą się o jakość sowich produktów spożywczych. Doradzamy w zakresie doboru najlepszych agregatorów, komor chłodniczych czy skraplaczy. Uczymy klienta obsługi tych urządzeń oraz paneli do sterowania. Po instalacji systemów chłodniczych i mroźniczych nasze urządzenia są objęte pełną gwarancją, a nasz serwis szybko i sprawnie będzie usuwał wszelkie usterki. Zapraszamy na naszą stronę www.vacuum.net.pl, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i pozostałymi usługami np. zakładką klimatyzacja Wrocław.

 • Urządzenia klimatyzacyjne lublin

  Każdy chce się czuć w domu komfortowo. Zapewnij sobie odpowiednie warunki nawet w największe upały.

  Do użytku domowego przeznaczone są przede wszystkim klimatyzatory naścienne. Duża gama produktów pozwala na dostosowanie ich do wystroju różnych pomieszczeń.

 • Czyszczenie wentylacji i klimatyzacji Poznań

  Bardzo wiele młodych osób skarży się na zanieczyszczone powietrze w ośrodkach zatrudnienia, dlatego zgłasza się do kierownictwa potrzebę skorzystania z ofert takich przedsiębiorstw, jak koga.pl. Zajmują się bowiem oni kompleksową usługą czyszczenia systemów wentylacyjnych zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że gruntem do zadowolenia pracowników są odpowiednie warunki.

 • Hmi.info.pl

  HMI to grupa specjalistów, która zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem systemów klimatyzacji oraz wentylacji. Współpraca z dostawcami systemów oraz posiadanie własnego biura projektowego to gwarancja odpowiedniego poziomu wykonania. Terminy wykonania również zapewniają odpowiednio szybką reakcję na zapotrzebowanie klienta. HMI posiada najnowsze technologie, które mogą przyczynić się do utrzymania odpowiednich warunków klimatycznych w każdym domu.