Emerytura PZU - informacje o emeryturach 2018

Emerytura PZU - informacje o emeryturach 2018


Emerytura.pzu.pl to serwis, w którym znajdują się najświeższe wiadomości o emeryturach 2018. Informacje o nowej ustawie o emeryturach i rentach, kalkulator emerytury, przewodniki po III filarze emerytalnym (PPK, PPE, IKE, IKZE), poradniki kiedy na emeryturę i wiele więcej - wszystko w jednym miejscu. Zobacz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza o dowiedz się więcej informacji o poszczególnych filarach.



Podobne strony
  • Wcześniejsze emerytury

    Nie osiągnąłeś jeszcze wieku emerytalnego, a uważasz, że należy Ci się wcześniejsza emerytura? Sprawdź czy nie należysz do grupy pracowników z długim stażem lub pracujących w szczególnych warunkach, bądź mających pracę o szczególnym charakterze. Jeśli tak możesz uzyskać prawo do emerytury w wieku niższym od powszechnego obowiązującego.
    Jeśli jesteś:
    - kobietą, która ukończyła 55 lat i ma co najmniej 30-letni okres ubezpieczeniowy, albo co najmniej 20-letni okres ubezpieczenia, jeśli zostałaś uznana (przez lekarza orzecznika lub komisję orzekającą ZUS) za całkowicie niezdolną do pracy, masz duże szanse na wcześniejszą emeryturę,
    - mężczyzną, który ukończył 60 lat, ma co najmniej 25-letni okres ubezpieczeniowy i został uznany za całkowicie niezdolnego do pracy. Na mocy dokonanej 8 maja 2008 r. nowelizacji ustawy emerytalno-rentowej, prawo do emerytury mają też mężczyźni, którzy ukończyli 60 lat i udowodnili co najmniej 35-letni okres ubezpieczeniowy.
    Gdy nie należy Ci się wcześniejsza emerytura nie rezygnuj, są inne świadczenia, na które, być może masz większe szanse. Mowa tu m.in. o świadczeniach czy zasiłkach przedemerytalnych.

  • ZUS emerytury

    Szukasz informacji o emeryturze. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?
    Szybki przyrost liczby emerytów oraz spadek zatrudnienia, a także wzrost realnej wartości emerytur w stosunku do płac rzeczywistych były głównymi przyczynami reformy emerytalnej w Polsce. W jej wyniku powstały trzy główne filary. Dwa obowiązkowe:
    - I zarządzany przez ZUS, pobierane środki przeznaczane są na bieżące finansowanie składek emerytalnych,
    - I związany z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi inwestującymi środki przekazywane co miesiąc przez ZUS,
    - I nieobowiązkowy związany z IKE, czyli wszelkie formy dodatkowego oszczędzania na zakończenie kariery zawodowej.
    Polski systemu zabezpieczenia społecznego jest klasyfikowany jako system o zdefiniowanej składce i niezdefiniowanym świadczeniu. Oznacza to, że:
    - polskie prawo określa, jaką kwotę jesteśmy zobowiązani odprowadzać co miesiąc do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (i w konsekwencji do funduszu emerytalnego),
    - nasze przyszłe świadczenie emerytalne będzie w całości podporządkowany wysokości środków zgromadzonych pod koniec okresu oszczędzania.

  • Polsat OFE

    Na naszej stronie znajdziesz olbrzymią dawkę informacji dotyczących jednego z najpopularniejszych funduszy emerytalnych - OFE Polsat. Możesz zapoznać się u nas z rankingami, porównaniami, notowaniami ofe. Oferujemy również możliwość przystąpienia lub, jeśli ofe w którym jesteś nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań zmiany ofe on-line w sposób szybki, bezpieczny i profesjonalny. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

  • OFE Ranking

    Każdy z pracujących obywateli Polski musi przynależeć do jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Obowiązek ten wynika z ustawy. Jeśli samodzielnie nie wybierzemy ofe to zostanie nam ono przydzielone w nie zawsze dla nas korzystnej drodze losowania. W takim przypadku możemy zostać przydzieleni do funduszu który nie będzie spełniał naszych oczekiwań, dlatego warto wybrać ofe samodzielnie, pomocna może być w tym nasza strona internetowa, znajdziesz na niej wszelkie informacje, które mogą być Ci pomocne przy odpowiedzialnym wyborze otwartego funduszu emerytalnego. Serdecznie zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej.

  • Fundusze emerytalne

    Jeśli jesteś osobą, która niedawno zaczęła swoją pierwszą pracę to czeka Cię wybór otwartego funduszu emerytalnego, lepiej jest to zrobić samodzielnie, w innym przypadku zostanie Ci przydzielony jeden z funkcjonujących na polskim rynku funduszy emerytalnych. Jest to o tyle złe rozwiązanie, że w losowaniu nie biorą udziału trzy fundusze z największą ilością członków. Na naszej stronie masz możliwość zorientować się w sytuacji finansowej otwartych funduszy emerytalnych, poznać ich notowania, rankingi oraz porównania. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin.

  • Ranking OFE

    Każdy z pracujących polaków stoi przed wyborem otwartego funduszu emerytalnego. Obowiązek posiadania ofe wynika z ustawy. Warto dokonać samodzielnej oceny notowań każdego z ofe i dokonać świadomego wyboru najlepszego z nich. Dzięki temu nasza emerytura może być wyższa. Jeśli nie wybierzemy otwartego funduszu emerytalnego samodzielnie to zostanie nam on przydzielony w drodze losowania. Nie jest to dla nas korzystne ponieważ w losowaniu nie biorą udziału trzy największe fundusze. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informację na temat wszystkich ofe funkcjonujących na naszym rynku, masz również możliwość przystąpić lub zmienić ofe on-line. Zapraszamy do odwiedzin.

  • III filar

    Ciekawa strona o finansach pisana prostym językiem. Dowiesz się m.in. jak wybrać III filar, polisę dla dziecka, ubezpieczenie na życie oraz jak bezpiecznie i zyskownie pomnażać pieniądze. Wkrótce uruchomimy dział "Bezpieczne fundusze" gdzie będziemy informować w jaki sposób bezpiecznie inwestować w fundusze inwestycyjne. W dziale "Otwarte Fundusze Emerytalne" zamierzamy przybliżyć internautom temat drugiego - państwowego filaru emerytalnego Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Współpracujemy z wieloma firmami inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi z rynku.

  • Wiekemerytalny.pl - wiek emerytalny kobiet i mężczyzn

    wiekemerytalny.pl - oblicz swój wiek emerytalny, kiedy odejdziesz na emeryturę po zmianach wprowadzonych w 2012r. Sprawdź aktualny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.W dniu 1 czerwca 2012 r. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę emerytalną, której skutkiem jest zrównanie i wydłużeniem do 67 lat wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Aktualnie wiek emerytalny kobiet wynosi 60 lat a mężczyzn 65 lat. Wydłużanie wieku emerytalnego będzie postępować sukcesywnie począwszy od 1 stycznia 2013 roku.