Falowniki częstotliwości

Falowniki częstotliwości


Wyznaczenie współczynnika stratności dokonuje się za pomocą pomiarów. Umożliwiają one sprawdzenie stanu izolacji bez niebezpieczeństwa uszkodzenia, gdy tymczasem zwykła próba przez doprowadzenie wysokiego napięcia przedstawia znaczne ryzyko zniszczenia izolacji. Określenie współczynnika stratności stanowi dogodną kontrolę niektórych procesów fabrykacyjnych, np. suszenia i nasycania papieru. Wilgoć znacznie zwiększa współczynnik strat i materiałów włóknistych. Większe więc wartości współczynnika stratności świadczą o zawilgoceniu izolacji w pracy. Zmiany współczynnika stratności są oznaką starzenia się materiałów organicznych, np. olejów.



Podobne strony
  • Pneumatyka

    Od 1999 roku przedsiębiorstwo świadczy kompleksowe usługi w zakresie pneumatyki i hydrauliki siłowej. Obsługujemy największe zakłady produkcyjne na południu kraju.Oferujemy elementy firm: C.P.P. Prema S.A., Norgren, Festo, Argo-hytos, Ponar i wiele innych. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska prowadzi szeroki zakres usług: remonty, serwis, modernizacje, projektowanie i budowę układów. Wprowadzamy innowacyjne technologie, zapewniamy zaplecze serwisowe oraz wykonujemy elementy specjalne.

  • Najwyższej klasy czujniki temperatury

    Na stronce el-piast.com mieści się oferta firmy produkującej urządzenia automatyki. Wyróżnia nas duża elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta. Proponowane produkty spełniają międzynarodowe standardy jakości. Projektowane przez nas urządzenia charakteryzują się niezwykle wysoką jakością. W ofercie firmy znajdują się szafy sterownicze, panele sterujące, regulatory itd. Posiadamy bogate doświadczenie, gruntowną wiedzę oraz solidne przygotowanie. Gwarantujemy niezwykle atrakcyjne warunki współpracy oraz konkurencyjne ceny.

  • Falowniki

    Proponujemy bogaty wybór produktów mających zastosowanie przy realizacji układów automatyki przemysłowej. Za pomocą naszego sklepu zamówisz falowniki i wiele innych elementów popularnych i cenionych w branży firm. Sprzedawane produkty objęte są gwarancją producenta. Nasi wykwalifikowani pracownicy gwarantują fachowe doradztwo w kwestii doboru rozwiązań odpowiednich do potrzeb klientów. O wysokim poziomie obsługi i niezawodności naszych produktów świadczy ciągle powiększająca się liczba klientów. Zapraszamy!

  • Falowniki LG iC5

    Jeżeli pole elektryczne w powietrzu jest wybitnie nierównomierne ze stosunkowo wielkimi natężeniami w pobliżu elektrod i małymi w pozostałej części pola, to przy łagodnym podnoszeniu napięcia dochodzimy najpierw do wyładowań samoistnych, ale niezupełnych i tylko części o największym natężeniu. Przy napięciu zaczynają się na powierzchni elektrody wyładowania w postaci świecącej niebieskawo warstewki, która pokrywa ostre zakończenia obu lub jednej z elektrod. Towarzyszy im zwykle charakterystyczny syk. Reszta przestrzeni międzyelektrodowej pozostaje ciemna. Ta forma wyładowania nosi nazwę ulotu lub wyładowania świetlącego. Podczas tego wyładowania powietrze zachowuje nadal własności dobrego izolatora. Jest to typowe wyładowanie niezupełne. Przy dalszym podnoszeniu napięcia, jeśli odległość między ostrymi elektrodami jest stosunkowo duża, wyładowanie przechodzi w wyładowanie snopiaste. Charakteryzują je świetlące nitki, które wychodzą z ostrzy elektrod i skierowane są ku elektrodom przeciwległym, jednak do nich nie dochodzą. Słychać przy tym silne trzeszczenie. Ten rodzaj wyładowania również nie pozbawia własności izolacyjnych powietrza. Przy dalszym podnoszeniu napięcia dochodzimy do napięcia przeskoku, przy którym powstaje kanał iskrowy łączący obydwie elektrody. Iskra ta stanowi zapłon wyładowania zupełnego, które w dalszym ciągu ma postać łuku elektrycznego, jeśli źródło jest o dostatecznej mocy.

  • Silniki pradu stałego 12V

    W miejscach wilgotnych, w warunkach szczególnie niebezpiecznych, najlepszą ochroną przed porażeniem są specjalne wyłączniki ochronne, które powodują wyłączanie odbiorników, gdy napięcie między kadłubem silnika a ziemią przekroczy 24 V. Lampy ręczne i odbiorniki o niewielkiej mocy, używane do pracy na konstrukcjach żelaznych w pobliżu dużych mas żeliwa lub w pomieszczeniach bardzo wilgotnych, należy zasilać napięciem obniżonym. Obniżenie napięcia uzyskuje się za pomocą tzw. transformatorów bezpieczeństwa, najczęściej o mocy do 150 VA. Za napięcie bezpieczne w zwykłych warunkach uważa się 42 V.
    Napięcie niższe niż 42 V należy stosować:
    1) do zasilania ręcznych lamp w warunkach niebezpiecznych (prace wewnątrz uziemionych konstrukcji żelaznych, wilgoć itp.),
    2) do zasilania lamp oświetleniowych stałych pracujących w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach dla ludzi, jeżeli są zawieszone niżej niż 2,5 m nad ziemią,
    3) do zasilania ręcznych narzędzi elektrycznych w warunkach wyjątkowo niebezpiecznych.
    Do zasilania ręcznych lamp w warunkach dla ludzi wyjątkowo niebezpiecznych lub do pracy na powietrzu należy stosować dalsze obniżenia napięcia, tj. 24 V.

  • Reduktory serwis

    W najszerszym pojęciu całokształt robót górniczych podzielić można pod względem finansowania tych robót na dwa procesy wytwórcze, a mianowicie:
    — proces wytwórczy wykonawstwa inwestycyjnego,
    — proces wytwórczy kopalni (eksploatacyjny).
    Proces wykonawstwa inwestycyjnego obejmuje górnicze i montażowe roboty udostępniające oraz roboty powierzchniowe (roboty ziemne, zbrojenie terenu, montaż budynków tymczasowych i wznoszenie budynków ostatecznych, montaż wież wyciągowych). Proces wytwórczy kopalni (eksploatacyjny) obejmuje z kolei dwie fazy produkcyjne, a mianowicie wydobywanie węgla surowego oraz wzbogacanie.

  • Motoreduktor NMRV

    Zasada podziału pracy jest jedną z najdawniejszych znanych reguł organizacji. Podzielenie pracy złożonej na proste czynności składowe podnosi jej wydajność, a więc powoduje zwiększenie wyników użytecznych zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. W bardziej precyzyjnym sformułowaniu podanym przez K. Adamieckiego reguła ta brzmi następująco: „jeśli praca jakiejś jednostki lub organu, składająca się z wielokrotnego powtarzania dwóch lub więcej czynności, zostanie podzielona w ten sposób, że każde czynności składowe oddzielimy i wykonywać będziemy oddzielnie, seriami albo też powierzymy organom specjalnie do nich uzdolnionym lub przystosowanym — to zmniejszy się ogólny nakład pracy i środków wytwórczych, a wynik użyteczny zwiększy się. Zasada ta ma szczególne znaczenie w warunkach kopalnianych. W kopalni bowiem praca ma przeważnie charakter pracy zespołowej, w związku z tym zachodzi potrzeba jej podziału pomiędzy poszczególnych członków danego zespołu roboczego. Poszczególni pracownicy zespołu wykonują tylko określone czynności, wchodzące w zakres ich specjalizacji. Ma to tę zaletę, że wykonując stale powtarzające się czynności, dochodzi się z biegiem czasu do bardzo wysokiej wydajności, z czego korzysta tak pracownik, jak i kopalnia. Zasada ta dotyczy nie tylko podziału pracy pomiędzy członków zespołu, ale również i pomiędzy poszczególne zespoły. Są bowiem zespoły wyspecjalizowane w wykonywaniu określonych robót, np. w wyrobiskach ścianowych: zespoły pracujące przy urabianiu, ładowaniu, obudowie, zespoły przekładkarzy, podsadzkarzy czy rabunkarzy.

  • www.solidlink.pl

    Rosnące zapotrzebowanie rynku krajowego na przekaźniki półprzewodnikowe zadecydowało o zaistnieniu w 1996 r. firmy SOLID LINK Sp. z o.o. we Wrocławiu, która dziś zajmuje się dystrybucją tego rodzaju podzespołów i urządzeń automatyki przemysłowej. Naszymi kluczowymi klientami są producenci maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, producenci taboru szynowego, a także służby utrzymania ruchu, hurtownie elektryczne oraz sklepy z częściami elektronicznymi. Z uwagi na szybkość dostaw, sprzedaż staramy się realizować bezpośrednio z naszego magazynu. Zapraszamy do współpracy!

  • www.gmautomatyka.pl

    Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu ofertę firmy GM Automatyka, która swoją siedzibę posiada w Ogrodzieńcu w województwie śląskim. Zajmujemy się projektowaniem linii montażowych, maszyn, urządzeń i wyposażenia. Mamy długoletnie doświadczenie w swojej branży i korzystamy jedynie z nowoczesnych technologii i wysokiej jakości komponentów. Oferujemy maszyny kontrolno-montażowe, testery szczelności, podajniki wibracyjne, przenośniki taśmowe, szafy sterownicze i rozdzielcze a także wiele innych specjalistycznych urządzeń. Gwarantujemy też doradztwo i obsługę serwisową. Więcej na stronie.

  • camat.pl

    Sprzedażą, montażem i serwisowaniem urządzeń automatyki wjazdy zajmuje się firma Came Connect. Oferuje szeroką gamę nowoczesnych, bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań. Można tu zakupić domofony audio i video, automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, uchylnych i garażowych, kompletne zestawy a oprócz tego różnego rodzaju szlabany i kolczatki. Firma gwarantuje szybki i sprawny montaż, możliwość sterowania poprzez urządzenie mobilne a także konkurencyjne ceny usług i doradztwo. Na stronie internetowej znaleźć można więcej wiadomości i dane kontaktowe. Zapraszamy do jej odwiedzenia.