Malta

Malta

Ocena: 9.5/10 (29 głosów)Malta to niewielka wyspa, ale z roku na rok ciesząca się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z Polski. Świadczy nawet o tym fakt, że lokalna informacja turystyczna wydaje mapki i foldery w języku polskim. Na Maltę dostaniemy się popularnymi low costami z kilku portów lotniczych. Na naszej stronie opisujemy miejsca, które udało się nam odwiedzić podczas kilkudniowej podróży po wyspie. Do tego praktyczne porady, wskazówki i informacje. Zachęcamy wszystkich planujących swoje wakacje na niezwykle ciekawej Malcie.Podobne strony
 • Plan Polski

  Dobre mapy naszych miast z dokładnie zaznaczonymi ulicami. Istnieje sposobność pomiaru odległości pośród punktami w ośrodkach miejskich. Wydruk trasy, a oprócz tego całkiem szybkie przełączanie się wśród mapami to główne zalety strony. Mapa Polski jest świetną stroną dla ludzi, które preferują szybko odnaleźć jakieś punkty na mapie. Strona powstała z myślą o ludziach, którzy często czegoś szukają i jeżdżą po kraju. Urządzenia GPS ostatnio stały się bardzo popularne jednak mam nadzieję, że i ta mapa znajdzie swoje zastosowanie w planowaniu drogi.

 • Wyjeżdżasz do tropikalnych krajów? Odwiedź Intermedis.

  Jedziesz do tropikalnych krajów? Masz już przygotowany bilet, paszport, rzeczy do spakowania i myślisz, że to wszystko, czego potrzebujesz? Nie zapomnij, że tam panuje inna flora bakteryjna niż w Europie, co może przyczynić się do wielu chorób tropikalnych.

  Uniknij tego problemu, odwiedź Specjalistyczne Centrum Medyczne Intermedis na ul. Długosza 4 we Wrocławiu i uzyskaj potrzebne informacje oraz leki, które pomogą Ci uniknąć zagrożenia chorób.

  W przygotowaniu do podróży bezwzględnie należy uwzględnić:

  * przygotowanie do samej podróży uwzględniając jej długość i plan, miejsce docelowe, rodzaj transportu, przygotowując podręczną apteczkę podróżną
  * w sytuacji długich lotów – wystąpienie zespołu nagłej zmiany strefy czasowej, chorobę lokomocyjną, ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej
  * przyjęcie cyklu niezbędnych oraz obowiązkowych szczepień ochronnych – tym m.in. przeciwko żółtej gorączce z wpisem potwierdzającym do tzw. „żółtej książeczki”
  * możliwość wystąpienia biegunki podróżnych i innych chorób przenoszonych drogą pokarmową np: wirusowe zapalenie wątroby typu A, cholera, dur brzuszny, pełzakowica, czerwonka, choroby pasożytnicze
  * profilaktykę malarii w krajach jej występowania i innych chorób przenoszonych przez owady np. żółta gorączka, denga, śpiączka afrykańska, leiszmanioza, borelioza
  * ryzyko nabycia chorób przenoszonych drogą płciową, a w tym infekcji HIV, kiły, rzeżączki
  * ryzyko zaostrzenia chorób na które podróżujący choruje przewlekle

  Nasi specjaliści chorób zakaźnych posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i odbyte liczne szkolenia z zakresu medycyny podróży oraz chorób tropikalnych. Tym samym, udzielane w naszym centrum konsultacje i porady całościowo uwzględniają wszelkie aspekty prawidłowego przygotowania do podróży.

  W celu uzyskania większej ilości szczegółów zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową: http://www.intermedis.pl

 • STORK.PL - turystyka i wypoczynek w najlepszym wydaniu

  STORK.PL to turystyka i wypoczynek w najlepszym wydaniu. Oferujemy atrakcyjne wycieczki, wczasy i wypoczynek w Polsce. Proponujemy duży wybór noclegów krajowych, przewozy osób na terenie Polski, transfery z lotniska, polecamy zwiedzanie Krakowa, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Torunia z licencjonowanym przewodnikiem, pilotaż po Polsce. Zapraszamy do wypoczynku w górach, nad morzem, w lasach i nad jeziorami.
  Wycieczki dla grup i turystów indywidualnych. Przedstawiamy gotowe programy lub komponujemy je na indywidualne życzenie klientów.
  Warsztaty dla szkół. Żywe lekcje historii, kultury i obyczajów, zimowiska, zielone szkoły. Polecamy naszą bazę ofert turystycznych, opisy ciekawych miejsc wypoczynku. Planujesz wypoczynek w Polsce - sprawdź naszą ofertę.

 • Wyprawy motocyklowe Maroko

  Przedsiębiorstwo Off-road proponuje motocyklowe wyprawy wraz z instruktażem Enduro. Przedsięwzięcie takie odbywa się w Krainie Wielkich Jezior. Ekwipunek można wynająć lub wziąć swój własny. Trasy są urozmaicone i bogate w najazdy, zjazdy, różne utrudnienia, nawierzchnie oraz tor krosowy. Dla bardziej zaprawionych i odważniejszych przewidziane są ekspedycje po szlakach Maroka. Na wyposażeniu dostępne są tam, oprócz wypożyczalnia motocykli, także auta terenowe, paralotnie czy konie. Dodatkowo, firma zapewnia wyżywienie (2 dania na dzień ze względu na ciągłe spędzanie czasu w plenerze). Propozycja firmy jest również ciekawym pomysłem na wieczór kawalerski, a wyjazdy motocyklowe staną się pięknymi wspomnieniami.

 • Kambodża szczepienia

  Chciałbyś dostać się Angkoru i przeżyć niezapomnianą przygodę? Udzielimy ci wielu cennych wskazówek na tematy, o których nie poczytasz w przewodnikach. Pomożemy ci zaplanować trasę wyprawy, przedstawimy wady i zalety poszczególnych środków transportu oraz polecimy sprawdzone miejsca, gdzie można bezpiecznie się zatrzymać. U nas zapoznasz się także z aktualną pogodą oraz poznasz warunki klimatyczne panujące w poszczególnych miesiącach. Zapraszamy!

 • Floryda hotele

  Floryda - idylla dla amatorów surfowania oraz osób, którzy marzą o wakacjach pośród gorących piasków, wspaniale czystej wody i w cieniu palm kokosowych. Wskazane jest poznać ten rejon i wypróbować hotele na Florydzie, które są najwspanialszymi hotelami w USA. Wypada pamiętać, że oprócz błogiego wypoczynku Floryda oferuje też masowe inne atrakcje: parki krajobrazowe, obfite metropolie, miejsca zabytkowe, sanktuaria Maryjne i mnóstwo innych. Jeżeli myślisz o urlopie na Florydzie to odwiedź nasz portal. Zobaczysz najgorętsze miejsca tego obszaru i przekonasz się na co powinno się szykować wybierając się na wakacje do USA.

 • Moje Wakacje

  Stale gdzieś podróżujemy. Na początku wczasy z rodzicami nad morzem lub w polskie góry, potem kolonie, eskapady na studiach, dalsze i bliższe destynacje samotnie lub z przyjaciółmi.Ta ochota odkrywania ludzi i kultur, ruch, potrzeba ciągłego poruszania się pozostała dla wielu z nas zamiłowaniem i najlepszą drogą zdobywania wiedzy. Stąd pomysł powstania portalu Moje Wakacje – blogi z podróży – dla osób pragnących o podróżach wiedzieć więcej. My nie oferujemy przygotowanych pomysłów, a staramy się dać zobaczyć odmiennie niż w żurnalach. Jak to lubił mówić Henrry Miller że „ważniejsze jest odkrycie kościółka, o którym nikt nie słyszał, niż przyjazd do Rzymu, gdzie trzeba zwiedzać Kaplicę Sykstyńską wraz z dwustoma tysiącami rozwścieczonych turystów. Pójdź do Kaplicy Sykstyńskiej, ale daj sobie też czas, żeby pobłąkać się po uliczkach i zakamarkach, poczuj wolność człowieka poszukującego tego, czego jeszcze nie zna, ale z pewnością znajdzie i co odmieni jego życie. Dzieląc się informacjami, zamieszczając rady, fotoblogi i artykuły będziemy się inspirować, odkrywać nowe ciekawe miejsca, wystrzegać się niepotrzebnego ryzyka i po powrocie przypominać sobie tak wyraźnie aż do następnego ekapady. Znajdziecie tu relacje z kraju takiego jak Gruzja czy też z takiego miejsca jak Teneryfa. Portal Moje Wakacje - blogi z podróży zaprasza kreatywnych ludzi, lubiących poznawać świat, przygody i naturę. Dla tych którzy pragną tematycznie zwiedzać nasz glob. Dla wszystkich ciekawych i nietuzinkowych podróżników.