Rodzinne Wilno - wymarzone podróże

Rodzinne Wilno - wymarzone podróże

Ocena: 4.4/10 (19 głosów)Uwaga! Zbliżają się wakacje! Mam nadzieje, że nie są to znów jakieś orientalne kraje. Wpadło Ci kiedyś do głowy, żeby urlop spędzić w Europie? Nie podoba Ci się Twój własny kontynent? Warto odbywać podróże po Europie. Na początek wypada jednak dowiedzieć się czegoś więcej o wybranym przez nas miejscu. Inni podróżnicy często w swoich relacjach dają cenne rady, których nie znajdziesz w przewodnikach. Poświęć trochę swojego czasu, by dowiedzieć się cennych rzeczy. Lisbona, Mykonos, Wilno do wyboru do koloru. Po co się jeszcze zastanawiać? Na naszej stronie znajdziesz relacje z podróży wielu przepięknych miejsc z całej Europy! Zakochaj się w Europie!Podobne strony
 • Klub Podróżnika

  Można kupić wczasy w śródziemnomorskim hotelu i wypoczywać na leżaku nad brzegiem basenu popijając drinki all inclusive. Wielu osobom traka forma wypoczynku nie odpowiada. Wolą podróżować indywidualnie i zwiedzać to co chcą i w swoim tempie. Takie osoby przygotowują się swoich podróży aby jak najmniej mogło ich zaskoczyć. Klub-podróżnika pomaga przygotować wyjazd, gromadzi przydatne informacje, podpowiada niczego nie narzucając.

 • Świat do zobaczenia

  Witryna Świat do zobaczenia została stworzona z myślą o osobach, które chcą poznać otaczający nas świat. Krajobrazów przyrody, jak i rozwiązań architektonicznych- każdy znajdzie tu niemało. Na stronie znajdziesz ciekawie opisane propozycje miejsc w których możesz spędzić urlop. Przyrodnicy znajdą dla siebie propozycje miejsc gdzie można znaleźć niezapomniane zdjęcia krajobrazu w dziale miejsca i widoki. Architekci też będą mogli ujrzeć propozycje mało znanych perełek architektonicznych w zakładce miasta i budowle.

 • Gdzie na wakacje

  Eprzewodnik.com to praktyczny serwis podróżniczy, który pomaga czytelnikom zdecydować się na idealne miejsce wakacyjnego odpoczynku. Od lat najbardziej atrakcyjne dla turystów są miejsca, które mają w swojej ofercie słoneczne i piaszczyste plaże, gwarantowaną, idealną pogodę podczas całego urlopu, krajobrazy, które na długo zapadają w pamięci, a po zachowaniu ich wyglądu na pamiątkowym zdjęciu cieszą jeszcze wiele lat po zakończeniu wyjazdu. Eprzewodnik.com to sprawdzony turystyczny serwis, który szczegółowo opisuje wakacyjne miejsca, chętnie odwiedzane przez turystów i gwarantujące udany wypoczynek, takie jak Majorka i wiele innych. Eprzewodnik.com to również porady i informacje dotyczące połączenia lotniczego, rezerwacji miejsca hotelowego, wynajmu samochodu, komunikacji miejskiej i innych. Eprzewodnik.com to także zestawienie i opis zabytków, atrakcji i innych ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Odpowiada również na często zadawane pytania jak dolecieć na Majorkę, co zobaczyć na Majorce, gdzie zamieszkać na wyspie, Majorka ciekawe miejsca?

 • PARYŻ-DAKAR - Twoja przygoda klasycznym samochodem

  Proponujemy przejechanie tradycyjnej trasy rajdowej z Paryża do Dakaru. Impreza przeznaczona jest dla użytkowników zabytkowych samochodów, aut sportowych oraz motocykli. Trasę pokonujemy w jedną stronę, tylko na odcinku z Paryża do Dakaru. Z Warszawy do Paryża oraz z Dakaru do Warszawy pojazdy są przewożone na lorze. Odcinek do pokonania za kierownicą to ponad pięć tysięcy w czasie trzech tygodni czyli impreza przeznaczona jest raczej dla osób, które czerpią radość z prowadzenia. Biorąc pod uwagę wiek części pojazdów, większość odcinków została zaplanowana tak, by ich trasa biegła po dobrych drogach oraz długość nie przekraczała 300km.

 • Kraków Travel

  Kraków Travel jest turystyczną wizualizacją Krakowa - miasta królów polskich - zarządzaną przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Strona ta jest idealna dla każdego, kto chciałby zwiedzić i odkryć to niesamowite miasto. Wskaże zabytki warte obejrzenia, miejsca, których nie sposób nie odwiedzić będąc w Krakowie, ale też liczne atrakcje, zarówno dla trochę starszych jak i dla najmłodszych. Portal Kraków Travel wystartował w lipcu 2009 roku i od początku funkcjonowania było wiadomo, że to strzał w dziesiątkę. Świadczy o tym choćby liczba stu tysięcy odsłon w ciągu miesięcznie! Strona ta zadbała o to, by także obcokrajowcy poczuli się ważni. Dostępna jest bowiem w aż czterech językach obcych, a konkretnie: angielskim, francuskim, czeskim i niemieckim. To naprawdę ogromny jej atut. Zawiera stale aktualizowaną bazę praktycznych informacji dla turystów, z której dowiedzą się m.in. gdzie warto zjeść posiłek, jakie ciekawe miejsca rozważyć. Kraków nowa huta to miejsce z własnym unikalnym klimatem, a i rynek Kraków ma jeden z najpiękniejszych w Polsce. Grzechem byłoby też pominąć Wawel - najpopularniejszą wizytówkę Krakowa Jeśli chodzi o koncerty Kraków absolutnie nie ustępuje innym miastom, a jakie odbywają się aktualnie, tego właśnie dowiedzie się ze na stronie Kraków Travel. To i dużo więcej informacji, dzięki którym wasz pobyt w Krakowie będzie niezapomniany znajdziesz u nas. Serwis ten to także doskonały sposób na wcześniejsze skrupulatne poznanie Krakowa m.in. dzięki umieszczonej tam jego kompletnej historii, legend, ciekawostek. Po prostu jest to kompendium wiedzy o Krakowie w jednym miejscu.

 • Park Miniatur - Ogrodzieniec

  Park Miniatur Ogrodzieniec, to jedyna taka atrakcja w Polsce. Każdy kto odwiedzi Ogrodzieniec zobaczy legendarny zamek, jeden z największych w Polsce.

  Jednak prawdziwą gratką dla miłośników krajowej turystyki stał się otwarty w 2010 roku Park Miniatur. Goście odwiedzający Park zobaczą w nim jak wyglądały zamki i warownie jurajskie w czasach swej największej chwały i świetności. Dziś są to już niestety tylko ruiny, które poległy w 17 wieku podczas naporu wojsk szwedzkich, jednak teraz można zobaczyć je na nowo. Przygotowania do otwarcia Parku trwały blisko 2 lata. W tym czasie sprawdzono archiwa, przeprowadzono też badania na podstawie, których odtworzono zamki jurajskie. Różnią się one od prawdziwych zamków właściwie tylko jednym. Te w Parku są aż o 25 razy mniejsze!

  Wszystkich miłośników Jury, Modeli i Zamków zapraszamy do Ogrodzieńca!

 • Tramping

  Szukasz wyjątkowego pomysłu na wakacyjną przygodę? Zamiast jechać do zamkniętego hotelu, poznaj prawdziwy smak kraju, który odwiedzasz p- wybierz się na tramping z Om Tramping Club. Jesteśmy profesjonalnym biurem podróży prowadzonym przez pasjonatów wyjazdów budżetowych – między innymi do Indii, na Daleki Wschód, jak również do krajów Ameryki Południowej, Afryki i wielu innych. Nasze wyprawy organizujemy dla małych grup, zajmujemy się ich organizacją oraz pilotażem. Z nami możesz odkrywać prawdziwe oblicze świata.

 • Podróżowanie - Wycieczki - WorldTrue

  Podróżowanie towarzyszy człowiekowi od samego początku istnienia. Każdy z nas jest podróżnikiem, wszyscy chcemy zwiedzić cały świat. Pierwsze kroki stawiamy na prostych wycieczkach, z czasem podróżujemy na najbardziej odległe miejsca Europy, Azji, Ameryki czy też Australii. Poznajemy historię i kulturę krajów o których uczyliśmy się w szkole lub oglądaliśmy w programach podróżniczych prowadzących przez światowej sławy podróżników. Na własnej skórze dowiadujemy się jak działa świat, jak wygląda deszczowy las Amazonki, niezwykłe koloseum, ogromne wieżowce w Dubaju, rozległe lasy Kanady, kolorowe rafy u wybrzeży Australii, potężny mur chiński, wielki kanion w Stanach Zjednoczonych, tajemnicze głowy na wyspach Wielkanocnych, lodowa Antarktyda czy średniowieczny zamek w Europie. Każda wyprawa to nowy punkt na mapie, nowe wspomnienia, nowe doświadczenie - dobre i złe. Zawsze staramy się aby nasz wypad był jak najbardziej idealny. Podróżując zbieramy doświadczenie, ale najlepiej uczyć się jest na błędach innych, brać sprawdzone porady by nasza wycieczka była idealna. Dlatego powstał serwis WorldTrue - skierowany dla wszystkich podróżników. Znajdziesz u nas wszystko czego potrzebujesz wiedzieć o wycieczkach. Relacje z krótkich wypadów, długich wycieczek czy też podróży na koniec świata. Dowiesz się co warto zwiedzić, czego unikać w danym kraju, co jest zakazane, a co całkowicie normalne. Piszemy prawdziwe recenzje hoteli, z nami każdy dzień twojej podróży będzie imponujący. Nie stracisz pieniędzy na pieniędzy na marne posiłki - czytając naszego bloga podróżniczego dowiesz się co warto zjeść w danym miejscu. Służymy wszelką pomocą, blog dla prawdziwych podróżników, prawdziwe informacje, obszerne fotorelacje. Zawsze skłonni do pomocy! Z nami zwiedzisz cały świat. Dzisiaj pojedziemy do krakowskiego zamku, a z Krakowa polecimy prosto do Paryża, gdzie zrobimy zdjęcie pod słynną wieżą i polecimy w inne Europejskie miasta jak Madryt, Barcelona, Londyn, Berlin, Praga, Oslo, Amsterdam, Rzym, Ateny, Porto, Kijów, Moskwa i stamtąd dalej do Azji zwiedzić Tajlandię, Singapur, Chiny, Japonię, Korea Południowa bo Północna może być nieco mniej bezpieczna. Wielka Rosja i Mongolia, tajemniczy Tybet i Nepal i wielkie Himalaje. Stamtąd do Australii i Nowej Zelandii po drodze Indie i Indonezja, zapomnieliśmy o Afryce gdzie wrócimy na pustynie Saharę i do dżungli w środkowej Afryce. Stamtąd już blisko do Ameryk. Przed nami Brazylia, Argentyna, Peru, Urugwaj, Paragwaj i Meksyk. A potem Stany Zjednoczone i Kanada. Mało to z powrotem do Europy, Azji, Ameryki Południowej, Afryki i Ameryki Północnej. A na końcu staniemy przed Antarktydą i wrócimy do Polski.