Choroby

Choroby

Ocena: 3.2/10 (13 głosów)Diagnozy wystawiane przez lekarzy bywają niezrozumiałe dla wielu laików. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nasz internetowy słownik medyczny, dzięki któremu żadne pojęcie związane z tą dziedziną nie będzie już brzmiało nieznajomo i przerażająco. Staramy się regularnie rozbudowywać naszą bazę haseł oraz kierować się sugestiami użytkowników, aby stale udoskonalać nasz słownik i czynić go jeszcze bardziej przyjaznym.Podobne strony
 • Polpasiec.com - wszystko o półpaścu

  Zarażenie półpaścem to problem, który często dotyka osoby starsze. Ostre wirusowe zakażenie jest to w szczególności zmiany na skórze w postaci pęcherzyków osadzonych na rumianym podłożu skórnym. Choroba trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie. Problemem może być wystąpienie tego zakażenia u ludzi starszych, ponieważ wtedy powikłania mogą trwać nawet kilka miesięcy. Tego typu choroba niesie ze sobą konsekwencje, jakimi mogą być na przykład: zapalenie rogówki, porażenie nerwów twarzy, neuralgii. Wszystko to i wiele innych ważnych informacji na temat półpaśca ukaże nasz portal internetowy.

 • ADHD u dziecka - moje doświadczenia

  Mój syn zachowywał się prawie tak, jak inne dzieci. Wiemy, że prawie robi dużą różnicę.

  Był normalnym dzieckiem, tylko robił wszystko 100 razy mocniej. Tak, jakby pracował na turbodoładowaniu. Miał wzmożoną drażliwość. Szybciej zaczynał płakać i płakał dużo dłużej. Właściwie nie płakał, tylko krzyczał jakby go ktoś obdzierał ze skóry.

  Żadne dziecko nie chce tak od razu się wszystkim dzielić i ustępować innym dzieciom, ale on nie chciał 100 razy bardziej, niż dzieci, które spotykaliśmy na spacerach, w salach zabaw dla dzieci itp.

  Dużo więcej biegał i masakrycznie długo jadł. Wściekał się, kiedy sadzałam go do jedzenia w wysokim krzesełku, ale gdy w nim nie siedział, to jadł biegając. Był na okrągło w ruchu. Nawet bajki oglądał biegając lub zmieniając wciąż miejsce i pozycje.

 • Próchnica zębów

  Warto sprawdzić ten portal www.prochnica.medserwis.pl, ponieważ jest to najlepsze źródło informacji na temat próchnicy zębów. Musisz się o tym koniecznie przekonać! Dlatego nie zwlekaj dłużej i sprawdź nasz portal już teraz! Zapraszamy! Próchnica - choroba zębów. Próchnica zębów spowodowana niewłaściwą higieną jamy ustnej. Próchnica zębów rozwija się głównie na powierzchniach, na których zalegają resztki pokarmów.

 • Mastopatia

  Zapraszamy na portal, w którym dowiesz się co oznacza mastopatia. U nas znajdziesz informacje na temat przyczyn mastopatii, jej objawów oraz sposób leczenia mastopatii. Dlatego warto sprawdź nas portal! Zapraszamy! Mastopatia to zamiany tkanki gruczołowej i tłuszczowej w piersi i sutku na tle hormonalnym. Masopatia objawia się nieregularnymi stwardnieniami, torbielami, powiększaniem się piersi i ich bolesnością w okresie przed miesiączką.

 • Nowotwór piersi

  Mamy nadzieje, że ten portal www.nowotworpiersi.medserwis.pl wyszedł naprzeciw Państwa potrzebom związanym z tematem nowotworu piersi. U nas znajdziesz odpowiedzi na wszytskie nurtujące Cię pytania dotyczące nowotworu piersi. Zapraszamy! Nowotwór piersi - najczęściej spotykane są dwa typy tej choroby: rak zrazikowy i przewodowy. Rak piersi rozwija się w formie małego guza. Niektóre guzy są łagodne, inne złośliwe.

 • Sepsa

  Jeżeli potrzebujesz infromacji na temat schorzenia jakim jest sepsa, musisz koniecznie sprawdzić nasz portal www.sepsa.medserwis.pl. U nas odpowiemy na każde Twoje pytanie w sposób fachowy, ale zrozumiały. Mamy nadzieję, że strona sprosta Państwa wymaganiom. Serdecznie zapraszamy! Na nas się nie zawiedziesz! Sepsa jest to zakażenie ogólnoustrojowe wywołane przez działanie bakterii lub ich produktów np. toksyn.

 • Otyłość

  Otyłość jest przewlekłą chorobą, otyłość spowodowana jest nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu, otyłość to skutek magazynowania jego nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.Portal www.otylosc.medserwis.pl posiada duże zasoby informacyjne podane w przystępnej formie. Serwis www.otylosc.medserwis.pl przeznaczony jest dla internautów poszukujących merytorycznej informacji z dziedziny medycyny.

 • Prostata

  Na witrynie internetowej przedstawiono funkcje, rozmiary, profilaktykę stercza i trzy najpowszechniejsze choroby gruczołu krokowego: Łagodny przerost prostaty Jest pospolitą niedyspozycją u panów po pięćdziesiątce. W wyniku zmian hormonalnych prostata rozrasta się i zaczyna uciskać na cewkę moczową, utrudniając oddawanie moczu. Częstym symptomem jest trudność w rozpoczęciu mikcji. Nowotwór gruczołu krokowego Jest często spotykanym nowotworem u panów. Choroba występuje w większości u mężczyzn po 50 roku życia. W większości rak rośnie wolno i przez dłuższy okres bezobjawowo. Wcześnie zdiagnozowany daje niemałe szanse na wyzdrowienie. Zapalenie prostaty Częściej dotyka młodszych mężczyzn. Zapalenie gruczołu krokowego w wielu przypadkach powodowane jest przez bakterie. Dolegliwość jest zwalczana antybiotykami.

 • Bulimia objawy

  Strona o istotnej chorobie którą stanowi bulimia. Bulimia staje się ogromnym problemem szczególnie pośród kobiet. Cierpiący na bulimię chowają przed innymi swoją chorobę, zatem trudno wyleczyć bulimię. Konieczna może być konsultacja u lekarza. Kuracja nie jest wydajna. Czasem skuteczniejsza bywa pomoc najbliższych. Dolegliwość może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Następstwa dotyczą niewyłącznie zdrowia fizycznego, ale również umysłu.

 • Ból - przyczyny, objawy, leki i sposoby na ból

  Czujesz ból i nie wiesz co on oznacza? Koniecznie zajrzyj na naszą witrynę. Z niej dowiesz się z czego bierze się ból, jakie są jego przyczyny, a także jakie są metody walki z nim. Każdy z artykułów dotyczy tylko jednego typu bólu takiego jak np. ból nerek lub ból kolana. Jeśli pragniesz pokonać każdy rodzaj bólu zobacz naszą stronę. Znajdziesz na niej najlepsze leki i sposoby na najpopularniejsze rodzaje bólu.