Choroby

Choroby

Ocena: 3.3/10 (12 głosów)Diagnozy wystawiane przez lekarzy bywają niezrozumiałe dla wielu laików. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nasz internetowy słownik medyczny, dzięki któremu żadne pojęcie związane z tą dziedziną nie będzie już brzmiało nieznajomo i przerażająco. Staramy się regularnie rozbudowywać naszą bazę haseł oraz kierować się sugestiami użytkowników, aby stale udoskonalać nasz słownik i czynić go jeszcze bardziej przyjaznym.Podobne strony
 • Trądzik

  Na naszym forum, znajdziesz wszystkie informacje związane z trądzikiem. Jeśli chorujesz na tę chorobę, koniecznie odwiedź tradzik.info.pl. Tylko u nas wymienisz poglądy i opinie związane z leczeniem trądziku jak i jego paskudnych skutków ubocznych które pozostawił na twojej skórze w postaci blizn i przebarwień potrądzikowych. Forum jest codziennie moderowane, dzięi czemu merytoryczność wypowiedzi jest na wysokim poziomie.

 • Zaparcia

  Masz problemy z przemianą materii, zaparciami i pragniesz temu zapobiec? Dzięki materiałom zawartym na stronie dowiesz się jakie są przejawy zaparć, jak można je zwalczać, przeczytasz artykuły o zaparciach opisujące m.in: czym są zaparcia, jakie są ich objawy i przyczyny, przedstawiające sposoby leczenia zaparć, zestawiające dietę i zaparcia, wyjaśniające metody leczenia zaparć. Dowiesz się, że problem ten częściej dotyka kobiet niż mężczyzn i można go porównać do skali masowej. Zrozumiesz, że znaczące jest by nie ignorować tej przypadłości. Chcesz dowiedzieć się więcej o zaparciach? Zapraszam życzliwie na stronę.

 • Angina

  Twój czas na naszym serwisie www.angina.medserwis.pl na pewno nie zostanie zmarnowany, ponieważ tworzony był przez samych specjalistów, którzy wiedzą co dla Państwa jest najważniejsze w temacie anginy. Zatem nie zwlekajcie i już dziś zacznijcie korzystać z portalu! Zapraszamy! Angina to ostry stan zapalny migdałków podniebiennych i gardła. Angina wywoływana jest przez bakterie lub wirusy. Angina zaczyna się podwyższoną temperaturą.

 • Tętniak

  Mamy nadzieję, że treść tego portalu www.tetniak.medserwis.pl zaspokoi Państwa aktualne potrzeby związane z tematem tętniaka. U nas znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania: czym jest tętniak, jak objawia się tętniak i jak można leczyć tętniaka. Serdecznie zapraszamy! Tętniak to poszerzenie tętnicy w kształcie worka lub wrzeciona, tętniak powstaje zwykle w pobliżu odgałęzienia lub rozwidlenia, tętniak spowodowany jest miejscowym osłabieniem lub uszkodzeniem ściany tętnicy.

 • Nadczynność tarczycy

  www.nadczynnosctarczycy.medserwis.pl to bogate źródło informacji w dziedzinie medycyny, zdrowia i urody. Na stronie www.nadczynnosctarczycy.medserwis.pl znajdziesz informacje związane z tematem, który Cię interesuje. Serwis www.nadczynnosctarczycy.medserwis.pl został tak stworzony, abyście mogli Państwo szybko znaleźć konkretne informacje, artykuły i placówki. www.nadczynnosctarczycy.medserwis.pl to serwis godny polecenia.

 • Rwa kulszowa - leczenie

  Specjalistyczny gabinet Fizjoterapia Kalisz ma w swej ofercie fizjoterapię oraz fizykoterapie. Robimy specjalistyczne badania z obszaru leczenia rwy kulszowej. Rwa leczenie to schorzenie bezpośrednio powiązane ze wykrzywieniem kręgosłupa. Specjalistyczny zespół działający w ośrodku zadba o twój kręgosłup. Realizujemy badania pomagające nam na należyte ustalenie i wypatrzenie danego schorzenia i łączymy do tego pasujący zestaw ćwiczeń jak i masaży. Rozporządzamy najróżniejszymi Aparatami do ćwiczeń, masaży, fizykoterapii, fizjoterapii. Prądy, wyciągi itp. rzeczy stosujemy do terapii rożnych partii ciała a w szczególności kręgosłupa jaki jest taki znaczący dla całego kształtu ciała człowieka. Dopomagamy w zwalczaniu bólów kręgosłupa, dyskopatii kręgosłupa i wielu innych schorzeń. Funkcjonujemy w oparciu o techniki leczenia przy użyciu specjalistycznego instrumentu Browna który zezwala na uniknięcie operacji przez dzieci i młodzież, bo właśnie najmłodsi są bardziej narażeni. Więcej informacji na stronie firmowej.

 • Dieta na zgagę

  Przypadłość nazywana zgagą jest zazwyczaj wywoływana przez wsteczny przepływ zawartości żołądka do gardła, a jej specyficzne oznaki to przykładowo: odbijanie się, uczucie palenia w brzuchu, ból brzucha, pieczenie w górnej części klatki piersiowej. Zgaga jest w stanie dokuczyć każdemu i zostać spowodowana przez wiele czynników. Zazwyczaj aczkolwiek z przedstawianą dolegliwością jesteśmy w stanie uporać się po prostu sposobami domowymi.

 • Czym jest miażdżyca?

  Znajdziesz tutaj bezcenne porady na temat choroby cywilizacyjnej XXI wieku - miażdżycy. Miażdżyca w I fazie rozwoju nie wykazuje w zasadzie objawów, aż do momentu kiedy pierwsze objawy dają o sobie znać. Przez lata choroba powoduje zwężenie się naczyń krwionośnych w naszym organizmie przez co składniki krwi osiadają na ścinkach. Miażdżyca jest główną przyczyną większości zgonów na atak mięśnia sercowego. W przypadku, jeśli nasza tętnica ma drożność powyżej 25% wówczas chory na ta chorobę nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości miażdżycowych. Objawy miażdżycy pokazują się, kiedy choroba wkracza na zaawansowane stadium.

 • Leczenie chrapania

  O tym jak ważny jest sen, nie trzeba nikogo przekonywać. Pozwala nie tylko wypocząć, ale również nabrać sił przed kolejnym dniem szkoły bądź pracy. Brak snu jest zatem poważnym problemem społecznym. Przyczyn bezsenności jest oczywiście wiele. Do najpopularniejszych należą: chrapanie współmałżonka, hałas w sąsiedztwie oraz upał. O ile hałas i upał są czynnikami tymczasowymi, o tyle chrapanie jest już zjawiskiem stałym. Konieczne jest zatem jego leczenie. W pierwszej kolejności jednak należy poznać oraz wyeliminować czynniki nasilające chrapanie. Do najpopularniejszych należą: nadwaga, alkohol, leki nasenne, pozycja na wznak oraz czynniki dziedziczne. O ile jeszcze niektóre z nich można łatwo wyeliminować, o tyle na genetykę nie ma żadnego sposobu. Jeśli, mimo redukcji czynników nasilających chrapanie, natężenie dźwięku jest na tyle duże, że przeszkadza partnerowi, wówczas pozostaje już tylko leczenie chrapania. Istnieje tutaj kilka różnych metod jak: aparaty ortodontyczne, chirurgia podniebienia miękkiego oraz chirurgia szczękowa.

  Jeśli jednak partner nie zgadza się na leczenie, bądź nie przynosi ono wymiernych efektów, można wówczas wypróbować sprawdzone sposoby jak: wykorzystanie zatyczek do uszu bądź, jeśli jest taka możliwość, przeniesienia się do drugiego pokoju. Należy bowiem wspólnie wypracować rozwiązanie, które będzie idealne dla obu stron.