Choroby

 • Rozszczep podniebienia - cleft palate

  Rozszczep podniebienia - cleft palate

  Rozszczep wargi i/lub podniebienia jest to wrodzona wada genetyczna polegająca na przerwaniu części anatomicznej tkanek jamy ustnej i nosa.

  Leczenie tej wady polega na przywróceniu ciągłości anatomicznej rozszczepionych struktur i rehabilitację mięśni twarzy do dalszego harmonijnego rozwoju.

  Data dodania: 24 01 2017 szczegóły wpisu
 • Nadcisnienie.org.pl

  Nadcisnienie.org.pl

  Serwis www o nadciśnieniu - choroba cywilizacyjna XXI wieku wywoływana przez stres, przemęczenie, niezdrowy tryb życia. Objawy nadciśnienia, przyczyny występowania tej choroby, opis i informacje na czym polega, jak je diagnozować i jak leczyć. Polecane wskazówki jak walczyć z nadciśnieniem oraz jaki tryb życia prowadzić by go unikać, co wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Informacje o nadciśnieniu tętniczym.

  Data dodania: 09 11 2015 szczegóły wpisu
 • Paradontoza objawy - Periodent

  Paradontoza objawy - Periodent

  Paradontoza? Objawy tej choroby to cofnięte dziąsła, odsłonięte szyjki zębowe, dyskomfort podczas jedzenia ciepłych posiłków, a także podczas picia zimnych napojów czy jedzenia lodów. Jednakże ta choroba to nie tylko te nieprzyjemne objawy. Parodontoza to o wiele poważniejsze konsekwencje, takie jak na przykład wypadanie zębów: cofnięte dziąsła przestają stanowić dla zębów odpowiednią podporę, przez co zęby mogą się chwiać, a w konsekwencji wypaść. Jeżeli pojawią się pierwsze objawy paradontozy, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza i rozpocząć leczenie.

  Data dodania: 19 08 2015 szczegóły wpisu
 • ŁZS - Pellevita

  ŁZS - Pellevita

  ŁZS to choroba, o której współcześnie wiemy już bardzo dużo. Postęp technologiczny i rozwój nauki, jaki nierozerwalnie się z nim wiąże, pozwoliły na dokładne opisanie wszystkich objawów choroby, prześledzenie jej etiologii oraz, co najważniejsze dla osób, których dotyczy ta przypadłość, stworzenie nowoczesnych, bardzo skutecznych i łatwych w aplikacji leków, które znacznie ograniczają rozwój ŁZS i pomagają radzić sobie z jej objawami. ŁZS nie należy się bać, warto natomiast w przypadku pojawienia się jakichkolwiek jej objawów szybko udać się do lekarza.

  Data dodania: 11 08 2015 szczegóły wpisu
 • Endometrioza leczenie

  Endometrioza leczenie

  Zagadkowa choroba o podłożu hormonalno-immunologicznym, zwana endometrioza atakuje dziewczynki i kobiety w wieku rozrodczym. Nazwa oznacza śluzówkę macicy (łac. endometrium). Centrum Leczenia Endometriozy zajmuje się kompleksowym leczeniem tego schorzenia począwszy od diagnostyki, po leczenie endometriozy, chirurgię ginekologiczną oraz interdyscyplinarną pomoc specjalistów z zakresu ginekologii, chirurgii, a także przy współpracy z dietetykiem i psychologiem. Endometrioza objawy to ból w okolicach miednicy odczuwany przed / w trakcie / po menstruacji. Zazwyczaj odczuwany jest w trakcie owulacji i w jelitach podczas menstruacji.

  Data dodania: 25 04 2015 szczegóły wpisu
 • Leczymy dzieciaki - strona o chorobach dziecięcych

  Leczymy dzieciaki - strona o chorobach dziecięcych

  Dzieci z racji swojego nierozwiniętego jeszcze w pełni układu odpornościowego są bardzo podatne na działanie wszelkich bakterii oraz wirusów. Niestety najbardziej przeżywają to chyba rodzice. Nie jest to w żaden sposób dziwne zachowanie, ponieważ każda choroba pociechy może wiązać się z dużym ryzykiem. Na całe szczęście żyjemy w kraju, gdzie opieka medyczna jest rozwinięta, oraz stoi na dobrym poziomie. Przy chorobie dziecka obowiązkowo należy odwiedzić lekarza, ale dodatkowo można znaleźć wiele domowych sposobów leczenia na własną rękę. To właśnie proponuje strona leczymydzieciaki.pl Znajdziesz tu informacje dotyczące chorób oraz innych problemów (na przykład alergie u dzieci, ząbkowanie, rotawirusy) oraz sposobów leczenia.

  Data dodania: 10 04 2015 szczegóły wpisu
 • LeczymyPrzepukline.pl

  LeczymyPrzepukline.pl

  W tym serwisie internetowym znajdziemy informacje dotyczące przepukliny. Znajdziesz również wszystkie przydatne informacje o jej rodzajach oraz objawy przepukliny. Nie wiesz czy jesteś w grupie ryzyka - tutaj na pewno sprawdzisz szczegóły na ten temat i rozwiejesz wszelkie wątpliwości. Jesteś w grupie ryzyka – odnajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Jeśli jest już za późno i masz przepuklinę, dowiesz się wszystkiego o operacji przepukliny, gdzie się zgłosić i jaki jest przebieg choroby oraz dalsze leczenie lub operacja. Zapraszamy na profesjonalny portal medyczny.

  Data dodania: 03 04 2015 szczegóły wpisu
 • Chore migdałki

  Chore migdałki

  Powtarzające się choroby górnych dróg oddechowych, jak angina czy zapalenie migdałków, mogą być sygnałem, że migdałki trzeba wyciąć. Oczywiście najważniejsza jest konsultacja z dobrym laryngologiem, ale warto też zgłębić wiedzę na temat tego, jak wygląda tonsillektomia czyli wycięcie migdałków. U nas znajdziesz szczegółowy opis całego procesu – od diagnozy, przez to jak wygląda sam zabieg wycięcia migdałków, po porady specjalistów (lekarzy i dietetyków), którzy doradzają co i kiedy jeść po zabiegu, by uśmierzyć ból po usunięciu migdałków.

  Data dodania: 24 09 2014 szczegóły wpisu
 • Luszczyca-skory.info

  Luszczyca-skory.info

  Luszczyca-skory.info – serwis informacyjny na temat łuszczycy skóry – przeczytasz tutaj wszelkie przydatne informacje na temat najczęstszych objawów tej choroby. Dowiesz się o licznych metodach jej leczenia a także poznasz jej najczęstsze przyczyny. Przeczytasz jak choroba przebiega u dzieci i jak można leczyć ją domowymi sposobami. Wszystkie artykuły które przygotowaliśmy dla ciebie są dostępne na naszej stronie całkowicie za darmo – wystarczy nas odwiedzić.

  Data dodania: 23 09 2014 szczegóły wpisu
 • Informacje na temat łysienia

  Informacje na temat łysienia

  Ciekawy pOrtal w którym znajdują się ważne informacje na temat łysienia - kliknij link do strony i zobacz więcej. Na stronie informacje na temat jakie są przyczyny i rodzaje łysienia. Przeczytaj co to jest łysienie po chemioterapii, łysienie całkowite, neurotyczne, bliznowaciejące, androgenowe, dziedziczne, plackowate, rozlane, anagenowe i telogenowe. Także opisany problem jaki jest łysienie poporodowe, wężykowate, pospolite, dyfuzyjne, okresowe i trichotillomania. Kto czyta nie błądzi - zapraszamy do czytania naszego serwisu.

  Data dodania: 19 09 2014 szczegóły wpisu
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · następna strona »

Choroby - nowa strona:

Adres: