Rozszczep podniebienia - cleft palate

Rozszczep podniebienia - cleft palate

Ocena: 1.9/10 (12 głosów)Rozszczep wargi i/lub podniebienia jest to wrodzona wada genetyczna polegająca na przerwaniu części anatomicznej tkanek jamy ustnej i nosa.

Leczenie tej wady polega na przywróceniu ciągłości anatomicznej rozszczepionych struktur i rehabilitację mięśni twarzy do dalszego harmonijnego rozwoju.Podobne strony
 • ADHD u dziecka - moje doświadczenia

  Mój syn zachowywał się prawie tak, jak inne dzieci. Wiemy, że prawie robi dużą różnicę.

  Był normalnym dzieckiem, tylko robił wszystko 100 razy mocniej. Tak, jakby pracował na turbodoładowaniu. Miał wzmożoną drażliwość. Szybciej zaczynał płakać i płakał dużo dłużej. Właściwie nie płakał, tylko krzyczał jakby go ktoś obdzierał ze skóry.

  Żadne dziecko nie chce tak od razu się wszystkim dzielić i ustępować innym dzieciom, ale on nie chciał 100 razy bardziej, niż dzieci, które spotykaliśmy na spacerach, w salach zabaw dla dzieci itp.

  Dużo więcej biegał i masakrycznie długo jadł. Wściekał się, kiedy sadzałam go do jedzenia w wysokim krzesełku, ale gdy w nim nie siedział, to jadł biegając. Był na okrągło w ruchu. Nawet bajki oglądał biegając lub zmieniając wciąż miejsce i pozycje.

 • Vulvodynia

  Jeżeli nie wiesz co to jest vulvodynia, zapraszamy na www.vulvodynia.medserwis.pl. Na tej stornie nie tylko dowiesz się co to jest vuvlodynia, ale także jakie ma objawy, jak może być leczona. Znajdziesz także informacje na temat tego jakie są przyczyny vulvodynii. Serdecznie zapraszamy!
  Vulvodynia- choroba kobieca. Vulvodynia to przeszywający ból w pochwie i sromie. Vulvodynia może być odczuwana stale.

 • Alergia

  Alergia - uczulenie, alergia nadwrażliwość organizmu na kontakt z obcą substancją (alergenem), zwłaszcza trawą, pyłkami kwiatowymi, pokarmem, kurzem, roztoczami czy niektórymi metalami np. niklem.erwis www.alergia.medserwis.pl posiada działy przeznaczone zarówno dla laików jak i profesjonalistów. Autorom serwisu www.alergia.medserwis.pl możesz przekazać swoje zapytania i sugestie, myślę że wezmą je pod uwagę. Poleć znajomym serwis www.alergia.medserwis.pl na pewno będzie im się podobał.

 • Mononukleoza

  Chcesz poznać więcej informacji na temat choroby pocałunków? Jeśli często się całujesz również jesteś w grupie ryzyka osób, które mogą zostać zarażone mononukleozą. Niestety objawy mononukleozy są pierwszych stadiach podobne do zwykłej grypy. Zarażony ma bóle głowy, złe samopoczucie, jest apatyczny. Na pewno będzie interesować cię leczenie tej infekcji. Wszelkie wiadomości na ten temat zamieściliśmy w poszczególnych podkategoriach naszego serwisu. Przeczytaj dokładnie, jakie mogą pojawić się powikłania w przypadku zaniechania leczenia lub też jego niepodjęcia. Mononukleoza na pewno nie jest aż tak straszną chorobą, wystarczy tylko dokładnie ją poznać. My ci to umożliwimy.

 • Grzybica pochwy

  Swoją ofertę i porady prezentuje fachowy portal internetowy. Znane są różne typy przypadłości, wywoływanych przez grzyby, w tym m.in. grzybica pochwy, oskrzeli czy stóp. Można u nas również zapoznać się z informacjami o diecie przeciwgrzybicznej. Poruszono tam także temat chorób, których przyczyną są toksyny. Preparaty CaliVita, którymi handlujemy wytwarzane są w USA, pod ścisłym nadzorem FDA. Realizujemy zarówno zamówienia w kraju, jak i zagraniczne. Zainteresowanych naszą kuracją zapraszamy na stronę internetową.

 • Łuszczyca głowy

  Marzysz o pięknej, jędrnej i sprężystej skórze? Nie wiesz, jakie kroki podjąć, żeby dobrze i ze znakomitym skutkiem pielęgnować cerę? Nic prostego. Wejdź na prezentowaną stronę, żeby śpiesznie i bez zbędnych niedomówień przeczytać bezpłatne komentarze i artykuły publikowane poprzez specjalistów od dermatologii. Cenne rady, wskazówki, rekomendacje najlepszych na rynku preparatów albo domowe sposoby na to, ażeby chronić i dbać o skórę. Wystarczy wprowadzić w życie wiele zdrowych przyzwyczajeń, które zadziałają nie tylko na skórę, niemniej jednak też na inne narządy wewnętrzne. Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu używając się do naszych porad.

 • Zapalenie pęcherza

  Czujesz ból pęcherza? Strasznie potrzebujesz się wysikać, jednak niestety licho Tobie to się udaje? Niestety, możliwe więc, że masz zapalenie pęcherza. Jest to bardzo bolesne schorzenie, które mógłbyś jak najprędzej zacząć leczyć. W przeciwnym razie może się ono przeobrazić w niebezpieczniejszą przypadłość. Jeżeli natomiast zapalenie pęcherza jeszcze Ci się nie przytrafiło, to musiałbyś postarać się o to, ażeby wcale nie popaść w tę chorobę. Mógłbyś zadbać o zdrowie swojego pęcherza przyswajając wyciągi organiczne o właściwościach bakteriobójczych i oczyszczających.

 • Hemoroidy odbytu

  Masz problem z zaparciami i ostatnio coraz częściej zauważasz jasnoczerwoną krew na papierze toaletowym podczas wizyt w ubikacji? Być może jest to oznaka postępującej choroby hemoroidalnej, której przyczyną mogą być właśnie zaparcie. Te z kolei mogą być spowodowane niewłaściwym trybem życia: złą dietą oraz brakiem aktywności fizycznej. Dowiedz się więcej na temat zaparć i problemów z hemoroidami i zwalcz swe dolegliwości już dziś - nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli stwierdzisz u siebie kilka objawów choroby hemoroidalnej, to niezwłocznie powinieneś się udać do proktologa.

 • Bóle reumatyczne

  Masz dość zażywania kosztownych tabletek przeciwbólowych, które nie zawsze są skuteczne? Szukasz alternatywnych rozwiązań, które pozwolą Tobie choć na chwilę zapomnieć o towarzyszącym Ci każdego dnia bólu? Na łamach tego serwisu internetowego odszukasz prezentację urządzenia, które niewątpliwie spotka się z Twoim zainteresowaniem. Za jego pomocą szybko pozbędziesz się bólu i co ważne niemało zaoszczędzisz na tabletkach przeciwbólowych. Zapoznaj się z charakterystyką urządzenia jak najszybciej, a następnie przetestuj, gdzie wolno je zakupić w Twojej okolicy. Z zakupu tego będziesz bez wątpienia niezmiernie zadowolony.

 • Paradontoza objawy - Periodent

  Paradontoza? Objawy tej choroby to cofnięte dziąsła, odsłonięte szyjki zębowe, dyskomfort podczas jedzenia ciepłych posiłków, a także podczas picia zimnych napojów czy jedzenia lodów. Jednakże ta choroba to nie tylko te nieprzyjemne objawy. Parodontoza to o wiele poważniejsze konsekwencje, takie jak na przykład wypadanie zębów: cofnięte dziąsła przestają stanowić dla zębów odpowiednią podporę, przez co zęby mogą się chwiać, a w konsekwencji wypaść. Jeżeli pojawią się pierwsze objawy paradontozy, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza i rozpocząć leczenie.