Rozszczep podniebienia - cleft palate

Rozszczep podniebienia - cleft palate

Ocena: 2.0/10 (9 głosów)Rozszczep wargi i/lub podniebienia jest to wrodzona wada genetyczna polegająca na przerwaniu części anatomicznej tkanek jamy ustnej i nosa.

Leczenie tej wady polega na przywróceniu ciągłości anatomicznej rozszczepionych struktur i rehabilitację mięśni twarzy do dalszego harmonijnego rozwoju.Podobne strony
 • Angina

  Twój czas na naszym serwisie www.angina.medserwis.pl na pewno nie zostanie zmarnowany, ponieważ tworzony był przez samych specjalistów, którzy wiedzą co dla Państwa jest najważniejsze w temacie anginy. Zatem nie zwlekajcie i już dziś zacznijcie korzystać z portalu! Zapraszamy! Angina to ostry stan zapalny migdałków podniebiennych i gardła. Angina wywoływana jest przez bakterie lub wirusy. Angina zaczyna się podwyższoną temperaturą.

 • Aerofagia

  Jeżeli ważne dla Ciebie są informacje sprawdzone i pozyteczne nie możesz pominąć naszej strony www.aerofagia.medserwis.pl. Sprawdź nas, a na pewno się nie zawiedziesz. Mamy dla Ciebie wiele treści, na które warto zwrócić uwagę. Zapraszamy! Aerofagia to nawykowe połykanie powietrza, aerofagia skutkuje głośnym i częstym odbijaniem oraz wzdęciem brzucha. Aerofagia wiąże się z niestrawnością, wrzodem kamiennym oraz kamicą żółciową.

 • Toksoplazmoza

  Masz w domu kota? Koniecznie dowiedz się wszystkiego na temat toksoplazmozy z naszego portalu. Niestety koty są żywicielem ostatecznym pierwotniaka, który jest główną przyczyną zarażenia tą chorobą. Nasi domowi przyjaciele mogą się zarazić tą chorobą przede wszystkim w przypadku, gdy polują na gryzonie. Pierwotniaki tej choroby występują właśnie w tym mięsie. Jeśli chcesz uchronić twojego zwierzaka przed tą dolegliwością, ogranicz mu możliwość opuszczania domu. Pamiętaj również, że toksoplazmoza jest wyjątkowo niebezpieczna dla kobiet spodziewających się dziecka. Choroba ta może uszkodzić płód i doprowadzić nawet do śmierci.

 • Zawroty głowy

  Zawroty głowy - objaw ten może być spowodowany różnymi przyczynami. Zawroty głowy nie zawsze muszą się wiązać z konkretną chorobą, ale może być ostrzeżeniem o tym, że w organizmie dzieje się coś nie tak.Informacje zawarte w serwisie www.zawrotyglowy.medserwis.pl są wyczerpujące i mogą zadowolić nawet wybrednych internautów.
  Strona www.zawrotyglowy.medserwis.pl w pełni zaspokoi wyrafinowane gusta tych, którzy szukają informacji medycznej.
  Serwis www.zawrotyglowy.medserwis.pl jest na bieżąco aktualizowany i ciągle się rozwija z korzyścią dla użytkowników.

 • Egzema

  Egzema objawia się świądem i stanem zapalnym, suchą skóra i łuszczeniem. Egzema atakuje najczęściej twarz, kolana i łokcie. Egzema ma przebieg długotrwały. Informacje zawarte w serwisie www.egzema.medserwis.pl są wyczerpujące i mogą zadowolić nawet wybrednych internautów. Strona www.egzema.medserwis.pl w pełni zaspokoi wyrafinowane gusta tych, którzy szukają informacji medycznej.
  Serwis www.egzema.medserwis.pl jest na bieżąco aktualizowany i ciągle się rozwija z korzyścią dla użytkowników.

 • Rak jelita grubego

  Internet pełen jest różnego typu stron o tematyce onkologii. Da się dowiedzieć z nich o raku nerki, raku jelita grubego bądź o chemioterapii. W wielu przypadkach są to jednakże wiadomości niefachowe, które nie przedstawiają faktycznej wiedzy onkologicznej. Mając to na uwadze, eksperci z onkologii stworzyli portal Eonkologia.pl. Co da się znaleźć na jego stronach? W główniej mierze sporą liczbę fachowych tekstów na tematy onkologiczne. Dostępne są tam artykuły o raku piersi, raku płuc, czerniaku czy też raku gruczołu krokowego. Są to zarówno teksty opisujące dane dolegliwości onkologiczne jak i aktualności z onkologii. Na ludzi odwiedzających serwis czeka także duża ilość materiałów video. Prezentowane są na nich wypowiedzi różnorakich specjalistów z tak ważnej dziedziny medycyny jaką jest onkologia. Eonkologia.pl służy także pomocą osobom, które chciałyby uczestniczyć w różnego rodzaju konferencjach medycznych. W serwisie dostępne są bowiem wiadomości o urządzanych konferencjach onkologicznych.

 • Informacje o zgadze

  Na stronie znajdziesz informacje o chorobie jaką jest zgaga. Przedstawione zostały na niej informacje o przyczynach, objawach oraz leczeniu zgagi. Ponadto znajdziesz również informacje o domowych sposobach na pozbycie się zgagi. Należy pamiętać, że nie można lekceważyć tej dolegliwości. Bardzo możliwe, że jeśli często objawia się zgaga to możemy mieć problemy z przełykiem, np. chorobą zwaną refluks żołądkowo-przełykowy.

 • Aescin żel

  Potrzebna Ci pomoc przy pozbyciu się uczucia ciężkich nóg, zwalczaniu problemów z żylakami, obrzękami stóp i ciągłym uczuciem zmęczenia? Sprawdź, co może dla Ciebie zrobić Aescin – kompleksowy lek w trzech wariantach, który stosowany jest w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, niezależnie od stadium choroby. Przyjrzyj się oferowanym przez nas lekom i wybierz dla siebie najlepszy, a na pewno poczujesz się znacznie lepiej.

 • Rzeżączka w E-wenerolog.pl

  W naszej bazie oferujemy bardzo szeroki zakres informacji dotyczących chorób wenerycznych oraz ich leczenia. Dla zainteresowanych klientów mamy również testy specjalistyczne, pozwalające w domowym zaciszu sprawdzić i zdiagnozować potencjalną nieprzyjemność. Dzięki naszej stronie swoje obawy rozwiejesz w dyskretny sposób. Jeśli masz ten wstydliwy problem z którym ciężko jest ci udać się do lekarza możesz najpierw dowiedzieć się na temat twojej choroby a następnie bardziej do informowany wybrać się do lekarza.