Cukrzyca

Cukrzyca

Ocena: 3.0/10 (13 głosów)Magazyn Cukrzyca a Zdrowie to bezpłatny kwartalnik poświęcony w całości chorobie cukrzycy. Piszemy o rzeczach ważnych dla diabetyka. To tutaj znajdziesz odpowiedź na wszystkie dręczące Cię pytania związane z chorobą cukrzycy. Nie wiesz jakie są objawy, przyczyny, metody leczenia choroby? Tutaj znajdziesz na to odpowiedź. Możesz także wziąć udział w comiesięcznych spotkaniach organizowanych w całej Polsce dla osób chorych, a także narażonych na chorobę cukrzycy.Podobne strony
 • Biegunka

  Serwis informacyjny na temat niezbyt przyjemnego schorzenia, jakim niewątpliwie jest Biegunka. Biegunka jest to reakcja organizmu na podrażnienie lub stan zapalny śluzówki jelit. Jest to dolegliwość bardzo uciążliwa, najczęściej dotyka ludzi w sytuacjach stresujących lub jest objawem infekcji układu pokarmowego. W naszym serwisie dowiesz się więcej informacji na temat zapobiegania profilaktyki i leczenia - serdecznie zapraszamy.

 • Żylaki

  Chcesz sprawdzić objawy i przebieg danej choroby? To tylko u nas! Na www.zylaki.medserwis.pl znajdziesz nawet placówkę i lekarza, do jakiego powinieneś się udać. Serdecznie zapraszamy do korzystania z zasobów naszego portalu! Żylaki - skutek przewlekłej niewydolności żylnej, żylaki to rozdęte, przypominające powrózki żyły na kończynach. Żylaki - leczenie: skleroterapia, operacja. Żylaki - zapobieganie: kompresoterapia.

 • Alloplastyka stawu kolanowego

  Czekamy na Twoja opinię o portalu www.alloplastykastawukolanowego.medserwis.pl, która pomoże nam wyjść na przeciw potrzebom związanym z tematem alloplastyki stawu kolanowego. U nas znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje dotyczące tematu alloplastyki stawu kolanowego. Musisz koniecznie sprawdzić! Zapraszamy! Alloplastyka stawu kolanowego jest to wszczepianie sztucznych stawów. Alloplastyka stawu kolanowego może być częściowa lub całkowita.

 • Toksoplazmoza

  Masz w domu kota? Koniecznie dowiedz się wszystkiego na temat toksoplazmozy z naszego portalu. Niestety koty są żywicielem ostatecznym pierwotniaka, który jest główną przyczyną zarażenia tą chorobą. Nasi domowi przyjaciele mogą się zarazić tą chorobą przede wszystkim w przypadku, gdy polują na gryzonie. Pierwotniaki tej choroby występują właśnie w tym mięsie. Jeśli chcesz uchronić twojego zwierzaka przed tą dolegliwością, ogranicz mu możliwość opuszczania domu. Pamiętaj również, że toksoplazmoza jest wyjątkowo niebezpieczna dla kobiet spodziewających się dziecka. Choroba ta może uszkodzić płód i doprowadzić nawet do śmierci.

 • Endometrioza.info.pl - wszystko co chciałabyś wiedzieć o chorobie

  Endometrioza to dolegliwość, która pojawia się u dużej liczby kobiet, dbających o to, by wyszukać najodpowiedniejsze metody na leczenie endometriozy. Lekarze dbający o dobro Pań zaznaczają, że endometriozy nie można całkowicie wyleczyć, jednak można w dużym stopniu złagodzić nasilenie tych nieznośnych dolegliwości bólowych. Dzięki ciągłym kontrolom u specjalisty Panie mogą nauczyć się funkcjonować z tą chorobą. Dlatego warto reagować na pierwsze sygnały, umawiając się na badania do lekarza objaśniającego na czym polega leczenie endometriozy.

 • Leczenie zatok

  Informacje na temat domowych oraz profesjonalnych metod leczenia chorób zatok. Jeśli męczą Cię ostre, przewlekłe lub nawracające zapalenia zatok, odwiedź koniecznie nasz praktyczny informator medyczny. Znajdziesz w nim informacje o roli, którą pełnią zatoki w organizmie człowieka oraz o najpopularniejszych sposobach leczenia chorób tej części ciała. Piszemy w zwięzły i przystępny sposób - z myślą o pacjentach, a nie lekarzach.

 • Choroba hashimoto - przyczyny, objawy, leczenie

  Choroba Hashimoto znana jest lekarzom już od ponad stu lat, choć jednak może zmagać się z nią nawet dwa procent ludności świata, nadal otwiera przed medycyną wiele pytań. Tajemnicą pozostają zarówno jej przyczyny, jak i sposób ich eliminowania, lekarzom trudno jest przy tym odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego liczba zachorowań systematycznie wzrasta. Do niedawna problem stanowiło również to, że w polskim Internecie brakowało strony poświęconej schorzeniu i opowiadającej o nim w sposób profesjonalny, dziś jednak można już mówić o tym, że wspomniana niedogodność nie istnieje. Informacyjna strona www poświęcona chorobie Hashimoto charakteryzuje się nie tylko tym, że jest przyjemna dla oka, ale również tym, że imponuje z uwagi na swój wysoki poziom merytoryczny. Mamy zatem w jej przypadku do czynienia z prawdziwą kopalnią wiedzy o schorzeniu mającym zgubny wpływ na pracę tarczycy.

 • Endometrioza leczenie

  Zagadkowa choroba o podłożu hormonalno-immunologicznym, zwana endometrioza atakuje dziewczynki i kobiety w wieku rozrodczym. Nazwa oznacza śluzówkę macicy (łac. endometrium). Centrum Leczenia Endometriozy zajmuje się kompleksowym leczeniem tego schorzenia począwszy od diagnostyki, po leczenie endometriozy, chirurgię ginekologiczną oraz interdyscyplinarną pomoc specjalistów z zakresu ginekologii, chirurgii, a także przy współpracy z dietetykiem i psychologiem. Endometrioza objawy to ból w okolicach miednicy odczuwany przed / w trakcie / po menstruacji. Zazwyczaj odczuwany jest w trakcie owulacji i w jelitach podczas menstruacji.