Ortopeda - klinika ortopedyczna

Ortopeda - klinika ortopedyczna

Ocena: 4.5/10 (2 głosów)Centrum Ortopedii i Rehabilitacji ORTHOS - Wrocław, Komorowice. Posiadamy wykwalifikowanych specjalistów lekarzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży ortopedii. Nasza klinika jest bogato wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oraz technologiczne. Jeśli masz problem ze stawem biodrowym – zajrzyj to naszych specjalistów, którzy skierują Cie do nas. Zapraszamy. Endoprotezoplastyka stawu biodrowego.


podobne strony:
 • In vitro

  Klinika leczenia niepłodności INVICTA zapewnia różne metody leczenia niepłodności, między innymi sztuczne zapłodnienie in vitro. Klinika leczenia bezpłodności INVICTA wdrożyła własny program zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, zwanego w skrócie IVF, "In vitro do skutku", który zapewnia najlepszą skuteczność tej metody leczenia bezpłodności. Prócz tego centrum leczenia niepłodności INVICTA oferuje szereg badań związanych z problematyką płodności takich jak badanie nasienia, diagnostyka niepłodności męskiej, żeńskiej i partnerskiej oraz szeroki wybór usług ginekologicznych. Klinika in vitro INVICTA z pewnością ci pomoże jeżeli nie możesz zajść w ciążę. Lekarze udzielą ci odpowiedzi na wszelkie pytania związane z in vitro takie jak przykładowo, jak wygląda ciąża po in vitro, jaka jest cena in vitro i jak wygląda cała procedura sztucznego zapłodnienia.

 • Leczenie bezpłodności

  Nasza klinika już od przeszło 8 lat pomaga pacjentom w diagnozowaniu oraz leczeniu bezpłodności. Jesteśmy z przyszłymi rodzicami od samego początku do szczęśliwego rozwiązania. Nowoczesne wyposażenie kliniki oraz wysokie kwalifikacje naszych lekarzy wpływają na znaczny wskaźnik ciąż u naszych pacjentek. Odwiedź naszą stronę i zobacz jak możemy pomóc właśnie Tobie. Skorzystaj z naszej oferty już dziś.

 • Hipertermia ogólnoustrojowa Warszawa

  Hipertermia ogólnoustrojowa - terapia leczenia nowotworów.
  Terapia hipertermii ogólnoustrojowej to innowacyjna metoda leczenia onkologicznego kojarzona z leczeniem farmakologicznym, chemioterapią i radioterapią.
  Sztucznie indukowany wzrost temperatury ciała stymuluje zahamowane siły gojenia, uruchamiając odpowiedź systemu immunologicznego, szczególnie w przypadkach przewlekłych lub złośliwych procesów.

  Podmiot medyczny NZOZ Polskie Centrum Hipertermii Onkologicznej, funkcjonuje w kompleksie leczniczym przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie, w pobliżu Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Curie - Skłodowskiej przy ul. Wawelskiej 15. Przychodnia skupia się na Pacjentach onkologicznych i ginekologicznych. Leczenie Pacjentów onkologicznych przeprowadzane jest za pomocą metody hipertermii ogólnoustrojowej.

  Hipertermia ma na celu poprawę wyników konwencjonalnych metod leczenia w ramach koncepcji multimodalnej terapii. W ocenie skuteczności metod klasycznych takich jak chemio i radioterapia w połączeniu z hipertermią stosuje się współczynnik wzmocnienia cieplnego (TER). Wskazuje on ile razy dołączenie hipertermii do chemio lub radioterapii zwiększa efekt biologicznego działania. W przypadku radioterapii z hipertermią wynosi on od 1,2 do 9,0 a w przypadku chemioterapii w połączeniu z hipertermią od 1,2 do 10,0.

  Jednym z głównych argumentów za wykorzystaniem hipertermii w onkologii są wyniki badań klinicznych III fazy u Pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym. Wskazują one w wielu przypadkach na poprawę wyników leczenia przeciwnowotworowego. Dostępne dane dotyczące hipertermii całego ciała (WBH) w połączeniu z chemioterapią pokazują korzyści z jej stosowania w terapii układowej szczególnie u Pacjentów z chorobą przerzutową.

  Niebagatelnym efektem hipertermii jest działanie przeciwbólowe, znacząco poprawiające jakość życia chorych. Najnowsze publikacje dotyczą wpływu hipertermii na szlaki przekazywania sygnałów komórkowych w szczególności tak zwanego „szoku cieplnego”, regulacji cyklu komórkowego i zjawiska apoptozy.

  Hipertermia całego ciała w zakresie temperatur 38,5°C do 40,0°C znalazła również zastosowanie jako metoda pobudzająca układ immunologiczny chorych po leczeniu przeciwnowotworowym, jako działanie podtrzymujące efekty leczenia radio i chemioterapią, zapobiegające powstawaniu wznów, oraz poprawiające jakość życia Pacjentów. W zbiorze artykułów naukowych z całego świata MEDLINE jest ponad 11000 cytatów dotyczących hipertermii.

  Dotychczasowe wyniki badań klinicznych z zastosowaniem hipertermii wykazały, że w zależności od rodzaju choroby nowotworowej, stopnia zaawansowania oraz zastosowanej terapii, można ograniczyć liczbę wznów lokalnych, przerzutów, spowolnić lub zahamować wzrost guza, uzyskać poprawę leczenia przeciwbólowego, a co za tym idzie poprawę jakości życia.

  Hipertermia Warszawa.