Zapalenie oskrzeli - kompleksowe informacje o chorobie

Zapalenie oskrzeli - kompleksowe informacje o chorobie

Ocena: 3.9/10 (16 głosów)Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o zapaleniu oskrzeli.Opis, objawy zapalenia oskrzeli, przyczyny, powikłania, leczenie zapalenia oskrzeli, domowe sposoby, zapalenie oskrzeli u dzieci.
Podczas zapalenia oskrzeli w bardzo niewielu przypadkach podaje się antybiotyki. Najczęściej, gdy zapalenie oskrzeli jest bakteryjne. W innych wypadkach, podaje się choremu leki wykrztuśne, rozrzedzające wydzielinę. Niekiedy podaje się także niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jednak zapalenie oskrzeli, mimo, że tak mało leków się podaje podczas leczenia, jest chorobą wyjątkowo uciążliwą. Wszystko to za sprawą przede wszystkim kaszlu. Jest on na początku suchy, aby po chwili wykrztusić wydzielinę ropno śluzową. Występuje on napadowo, a każdy napad trwa dłuższą chwilę. Jest to bardzo męczące dla każdego chorego, a już w szczególności dla małego dziecka. I żeby mu właśnie pomóc w usuwaniu tej wydzieliny, powinniśmy oklepywać jego plecki, aby odklejała się ona i była wykrztuszana. W końcu małe dziecko nie umie sobie samodzielnie poradzić z wyksztuszeniem wydzieliny ropno śluzowej.Podobne strony
 • Ból głowy i karku

  Ból głowy i karku zazwyczaj swoje podłoże mają w nadmiernie obciążonym kręgosłupie. Często zdarza się, że zbyt niskie ciśnienie krwi powoduje niemiłe dolegliwości, takie jak migrenowe bóle głowy, osłabienie lub ospałość. Ból głowy, nudności, zawroty oraz omdlenia mają mnóstwo rozmaitych przyczyn i prawie zawsze wymagają dokładnej diagnostyki lekarskiej. Klasterowy ból głowy to są powtarzające się w określonych odstępach czasu napady samoistnego i jednostronnego bólu głowy o dużym natężeniu. Migrenowe bóle głowy, jeżeli nie pojawiały się przed ciążą, mogą być spowodowane mikroobrzękami miejsc okalających centralny układ nerwowy, wywołującymi ucisk zakończeń nerwowych.

 • Kelo-cote Blizny - nie muszą być pamiątką na całe życie

  Kelo-cote® - Jedyny w swoim rodzaju, plaster silikonowy do leczenia blizn nowopowstałych oraz "starych" w postaci żelu i sprayu. Kelo-cote® innowacyjny żel i spray silikonowy do leczenia blizn:
  - Łagodzi swędzenie i uczucie dyskomfortu
  - Zmiękcza i spłaszcza powierzchnię blizny
  - Zmniejsza odbarwienie

  bliznyKelo-cote® jest to żel silikonowy o opatentowanej formule, unikalnej technologi przylegania do skóry "SILICLEAR COMPLEX" przeznaczony do leczenia blizn przerosłych i zapobiegania nieprawidłowemu bliznowaceniu. Silikon jest klinicznie potwierdzonym, złotym środkiem do leczenia blizn. Jego skuteczność w porównaniu do innych form leczenia nieinwazyjnego blizn została udowodniona poprzez wiele badań naukowych. Silikon jest najbardziej polecaną formą leczenia blizn rekomendowaną przez Międzynarodowy Doradczy Zespół Ekspertów do spraw Leczenia Blizn. Kelo-cote® jest również bardzo efektywną metodą leczenia blizn pooparzeniowych, pourazowych, po-trądzikowych i pooperacyjnych. Bez względu na pochodzenie blizny, Kelo-cote® okazuje się wyjątkowo skuteczny, na co wskazują opinie wielu lekarzy i pacjentów. Firma Advanced Bio-Technologies, Inc. wynalazła ten innowacyjny, opatentowany produkt, który zachowując pozytywne działanie plastrów silikonowych eliminuje braki i problemy związane ze stosowaniem plastrów.Zalety stosowania Kelo-cote®:
  • Przezroczysty, bezzapachowy żel
  • Można zakładać makijaż i kosmetyki po wyschnięciu Kelo-cote®
  • Łagodny dla skóry
  • Może być używany na blizny u dzieci
  • Szybko i samo-wysychający, tworzy błonę w ciągu 4–5 minut.
  • Może być stosowany na blizny stare jak i nowopowstałe
  • Zapewnia elastyczną ochronę
  • Idealny do blizn o nieregularnej powierzchni, oraz położonych w miejscach o wzmożonej ruchomości
  • Niewymagane golenie miejsca przed aplikacją
  • Ciągły kontakt ze skórą zapewnia lepsze efekty leczenia
  • Nie powoduje maceracji

 • Zapalenie wyrostka robaczkowego

  Czas internauty spędzony na stronie www.zapaleniewyrostkarobaczkowego.medserwis.pl będzie zależał oczywiście od tego, czy znajdzie na niej informacje, jakich poszukiwał oraz jak bardzo znaleziona treść będzie dla niego interesująca. Zapraszamy do sparwdzenia naszego portalu! Zapalenie wyrostka robaczkowego - stan zapalny końcowego odcinka jelita cienkiego. Objawem jest ostry ból w podbrzuszu i wysoka gorączka.

 • Delirium

  Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat delirium, zapraszamy na nasz portal internetowy. U nas dowiesz się co to jest delirium, jak się objawia delirium oraz jakie są jego metody leczenia. Na stronie znajdziesz również informacje na temat przyczyn delirium. Serdecznie zapraszamy! Wybierając nas na pewno nie popełnisz błędu! Delirium objawia się majaczeniem. Delirium to zaburzenia świadomości. Delirium to stan niepokoju ruchowego, lęki i omamy.

 • Choroba refluksowa przełyku

  Jesteśmy autorami serwisu refluks.eu. Został on poświęcony dokładnemu zaprezentowaniu dolegliwości, jaką jest refluks żołądka. Każdy, kto szuka informacji na ten temat z pewnością powinien odwiedzić nasz portal. W dobie ciągłego rozwoju internetu coraz więcej osób opiera swą wiedzę o tego typu serwisy. Postaraliśmy się o to by jak najlepiej przedstawić kwestie refluksu przełyku. Dzięki informacjom zawartym w naszym portalu dowiesz się jak powstaje ta dolegliwość, a także jak obecnie jest ona leczona. Wielu twierdzi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, to też napisaliśmy o tym jak postępować by się nie nabawić zgagi. Zapraszamy do refluks.eu.

 • Obrzęk plamki

  Znakomite efekty w leczeniu AMD daje specjalistyczna terapia o nazwie anty -VEGF. Dzięki lekom wdrażanym w tej terapii takim jak Lucentin i Awastin możemy zapobiec powstawaniu zupełnie nowych ognisk chorobowych, a tym samym zminimalizować rozwój AMD. Jedną z najczęściej spotykanych chorób oczu, przede wszystkim u osób starszych jest zwyrodnienie plamki żółtej. Pierwszymi symptomem są zazwyczaj zakłócenia w widzeniu linii prostych a także kłopoty w czytaniu. Rozmazane widzenie powinno skłaniać do wizyty u okulisty.

 • Choroby stawu kolanowego

  Każdy ból ma swoją przyczynę. Aby ją zdiagnozować, należy się udać do specjalisty. W kwestii dolegliwości stawów kolanowych bardzo dobrym źródłem wiedzy może stać się odpowiednia strona internetowa. Portal ten to właśnie takie miejsce. Znajdziemy tam informacje na temat wielu schorzeń, w tym te najbardziej skomplikowane. Oczywiście odwiedzenie tylko sieci internetowej nie wystarczy, aby wyeliminować problem, ale na pewno w znacznym stopniu może nam pomóc pozbyć się tego problemu i nakreślić przyczyny bólu.