Pracownicze Programy Emerytalne

Pracownicze Programy Emerytalne


Celem rekomendowanego serwisu jest przedstawienie propozycji przygotowanej przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych S. A., które utworzono w 2003 roku z inicjatywy Kasy Krajowej. Zakres funkcjonowania zawiera coraz modniejsze za roku na rok fundusze inwestycyjne i Pracowniczy Program Emerytalny. Produkt ten to rodzaj oszczędzania, odbywający się w obrębie III filaru systemu emerytalnego. Chciałbyś wiedzieć, jak działa PPE? Wejdź na witrynę online.



Podobne strony
  • Emerytura z 2-iego filaru - jaka będzie emerytura z ofe

    Losowanie do otwartych funduszy emerytalnych dotyczy osób, które w ciągu minionych 6 miesięcy rozpoczęły pracę i nie wybrały dotychczas funduszu emerytalnego. Na wybór otwartego funduszu emerytalnego pozostało już mało czasu, gdyż tylko do 10 lipca można zapisać się do wskazanego otwartego funduszu emerytalnego. Możemy wybierać spośród 14 istniejących funduszy emerytalnych. Osoby, które tego nie zrobią wezmą udział w losowaniu przeprowadzonym przez zus pod koniec lipca 2010. Warto jednak zmierzyć się samemu z rozstrzygnięciem, do którego towarzystwa przelewane będą nasze środki na emeryturę. Należy pamiętać, że w losowaniu nie biorą udziału największe otwarte fundusze emerytalne. Podejmując decyzję o przystąpieniu do danego ofe należy uwzględnić stopy zwrotu poszczególnych ofe, najlepiej w długim okresie oraz powtarzalność wyników inwestycyjnych. Aby przystąpić do wskazanego funduszu należy wypełnić deklarację przystąpienia po raz pierwszy do drugiego filaru. Podaje tam się podstawowe dane osobowe oraz można wskazać osoby uposażone. Warto o tym pamiętać, gdyż środki z otwartych funduszy emerytalnych podlegają dziedziczeniu, w przypadku śmierci beneficjenta przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Jest to jedna z podstawowych cech drugiego filaru. Pieniądze w OFE są również inwestowane zgodnie z przyjętą przez dane towarzystwo strategią inwestowania.

  • Wcześniejsze emerytury

    Emerytura pomostowa (pomostówka) to świadczenie pieniężne przysługujące niektórym pracownikom wykonującym pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, spełniającym dodatkowo określone wymagania, ustające w momencie nabycia przez uprawnionego prawa do emerytury osiągnięcia określonego wieku lub jego śmierci. Zastanawiasz się, czy masz prawo do emerytury pomostowej? Czy Ci się należy? Sprawdź to! Podajemy Ci listę zawodów i prac, a także w jakich warunkach ma się prawo do pomostówki. U nas znajdziesz informacje o tym jak obliczyć emeryturę pomostową, czy można do niej dorabiać oraz kiedy mogą Ci ją zabrać. Poznasz warunki jakie należy spełniać, by otrzymać emeryturę pomostową i ile wynosi obecna składka na pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, którą każdy pracodawca będzie musiał opłacać na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP).

  • Ustawa emerytalna

    Obecny system emerytalny dla wielu jest "niesprawiedliwy społecznie”. Osoby, które przepracowały 40 lat, płaciły składkę ZUS, przeżywają "wypalenie zawodowe", nie mają prawa skorzystania z wcześniejszego przejścia na emeryturę. Projekt nowej ustawy zakładał, że możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę miałyby kobiety po 35 latach pracy, a mężczyźni po 40 latach pracy.
    Nie będzie jednak ustawowego wydłużenia wieku emerytalnego w Polsce. Proponowane rozwiązanie jest dla emerytów gwarancją wyższej emerytury oraz mniejszym ryzykiem, że podczas kolejnego kryzysu oszczędności z II filaru znów stopnieją i szansą na ograniczenie deficytu budżetowego. Zmniejszona składka do OFE (3,5%) nie będzie generować już tak gigantycznych długów państwa wobec funduszy emerytalnych, tak jak się to dzieje obecnie.

  • Emerytury mundurowe

    Jesteś mundurowym i nie wiesz co Cię czeka na emeryturze? Czy w najbliższym czasie nastąpią jakieś zmiany, czy należy Ci się wcześniejsza emerytura? Kogo zmiany będą dotyczyć, czy w takim samym stopniu tych, którzy wstąpili do służby przed laty, jak i tych, którzy zrobili to dzisiaj. Obecnie zapewniono, że warunki przechodzenia na emeryturę, związane z tym odprawy i wysokość świadczeń dla zatrudnionych już żołnierzy, policjantów czy funkcjonariuszy innych służb mundurowych, nie ulegną zmianie.

  • ZUS emerytury

    Szukasz informacji o emeryturze. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?
    Szybki przyrost liczby emerytów oraz spadek zatrudnienia, a także wzrost realnej wartości emerytur w stosunku do płac rzeczywistych były głównymi przyczynami reformy emerytalnej w Polsce. W jej wyniku powstały trzy główne filary. Dwa obowiązkowe:
    - I zarządzany przez ZUS, pobierane środki przeznaczane są na bieżące finansowanie składek emerytalnych,
    - I związany z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi inwestującymi środki przekazywane co miesiąc przez ZUS,
    - I nieobowiązkowy związany z IKE, czyli wszelkie formy dodatkowego oszczędzania na zakończenie kariery zawodowej.
    Polski systemu zabezpieczenia społecznego jest klasyfikowany jako system o zdefiniowanej składce i niezdefiniowanym świadczeniu. Oznacza to, że:
    - polskie prawo określa, jaką kwotę jesteśmy zobowiązani odprowadzać co miesiąc do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (i w konsekwencji do funduszu emerytalnego),
    - nasze przyszłe świadczenie emerytalne będzie w całości podporządkowany wysokości środków zgromadzonych pod koniec okresu oszczędzania.

  • Otwarte Fundusze Emerytalne

    Modyfikacja OFE jest ewentualna za darmo po upływie dwóch lat. Jeżeli klient ma zamierzenie aby dokonać zmiany funduszu emerytalnego powinien to zrobić nie wcześniej niż po tym okresie, w przeciwnym wypadku może być obarczony dodatkowymi kosztami w wysokości od osiemdziesięciu do 160 złotych. Na niniejszej stronie przedstawiliśmy listę OFE, deklaracje aktualizacji danych osobowych oraz opis krok po kroku jak zmienić OFE. Warto odwiedzić opisywaną stronę przed dokonaniem transferu do innego OFE.

  • III filar

    Ciekawa strona o finansach pisana prostym językiem. Dowiesz się m.in. jak wybrać III filar, polisę dla dziecka, ubezpieczenie na życie oraz jak bezpiecznie i zyskownie pomnażać pieniądze. Wkrótce uruchomimy dział "Bezpieczne fundusze" gdzie będziemy informować w jaki sposób bezpiecznie inwestować w fundusze inwestycyjne. W dziale "Otwarte Fundusze Emerytalne" zamierzamy przybliżyć internautom temat drugiego - państwowego filaru emerytalnego Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Współpracujemy z wieloma firmami inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi z rynku.