Silniki pradu stałego 12V

Silniki pradu stałego 12V


W miejscach wilgotnych, w warunkach szczególnie niebezpiecznych, najlepszą ochroną przed porażeniem są specjalne wyłączniki ochronne, które powodują wyłączanie odbiorników, gdy napięcie między kadłubem silnika a ziemią przekroczy 24 V. Lampy ręczne i odbiorniki o niewielkiej mocy, używane do pracy na konstrukcjach żelaznych w pobliżu dużych mas żeliwa lub w pomieszczeniach bardzo wilgotnych, należy zasilać napięciem obniżonym. Obniżenie napięcia uzyskuje się za pomocą tzw. transformatorów bezpieczeństwa, najczęściej o mocy do 150 VA. Za napięcie bezpieczne w zwykłych warunkach uważa się 42 V.
Napięcie niższe niż 42 V należy stosować:
1) do zasilania ręcznych lamp w warunkach niebezpiecznych (prace wewnątrz uziemionych konstrukcji żelaznych, wilgoć itp.),
2) do zasilania lamp oświetleniowych stałych pracujących w wyjątkowo niebezpiecznych warunkach dla ludzi, jeżeli są zawieszone niżej niż 2,5 m nad ziemią,
3) do zasilania ręcznych narzędzi elektrycznych w warunkach wyjątkowo niebezpiecznych.
Do zasilania ręcznych lamp w warunkach dla ludzi wyjątkowo niebezpiecznych lub do pracy na powietrzu należy stosować dalsze obniżenia napięcia, tj. 24 V.



Podobne strony
  • Automatyka Bramowa, montaż, zamki cyfrowe

    Firma Lenar oferuje sprzedaż, serwis, montaż automatyki domowej i przemysłowej, konkurencyjne ceny - wysoki profesjonalizm usług. W sprzedaży posiadamy wiele artykułów począwszy od automatów bramowych po domofony, sztachety i akcesoria ogrodzeniowe. Wystawiamy faktury VAT na każdy sprzedany produkt. U nas każda cena podlega negocjacji. Za ile wynegocjujesz, za tyle kupujesz! Zlecenia na montaż oraz serwis podejmujemy w odległości do 100 km od Warszawy.

  • Przemysłowy czujnik temperatury - guenther

    Od ponad 40 lat wytwarzamy termoelektryczne i rezystancyjne czujniki temperatury. W początkowym etapie produkcja skierowana była dla branży pieców przemysłowych, lecz w niedługim czasie rozpoczęliśmy współpracę z prawie każdą gałęzią przemysłu. Obecnie jesteśmy jednym z głównych niemieckich wytwórców czujników i technologii pomiarowej temperatury - termopary. Jeśli szukasz dedykowanych rozwiązań o rewelacyjnym stosunku jakość / cena jesteśmy idealnym partnerem dla Twojego biznesu. Gama produktów proponowanych przez nas sięga od podstawowych czujników temperatury, wszelkich akcesorii i przewodów przyłączeniowych, do wykonywanych na zlecenie produktów spełniających specyficzne wymogi technologiczne odbiorców.

  • Manometry różnicowe

    Zakład Automatyki „Rotametr” para się produkcją aparatury kontrolno – pomiarowej na potrzeby rozlicznych sektorów przemysłu, ochrony środowiska, farmacji itp. Firma Rotametr proponuje np. sygnalizatory poziomu, bioreaktory, manometry różnicowe i rotametry. Firma wyposaża rozmaite pomiarowe stanowiska laboratoryjne. Jednocześnie stosuje profesjonalny sprzęt i kadrę, zapewniając specjalistyczne usługi, jak na przykład lakierowanie proszkowe i obróbka metali.

  • Falownik Siemens

    Jak wynika z poprzednich wyjaśnień, w polu elektrycznym gromadzi się energia. Występuje ona zarówno wokół przewodów wiodących prąd elektryczny, jak i wokół ciał metalowych, na których nagromadzono ładunki statyczne. Nasuwa się myśl, czy nie można by zbudować takiego urządzenia, które gromadziłoby energię zawartą w polu elektrycznym, a następnie oddawało ją w miarę potrzeby, podobnie jak to się dzieje w akumulatorach przy współudziale energii chemicznej. Kondensatory, podobnie jak źródła i odbiorniki prądu, możemy łączyć szeregowo, równolegle i sposobem mieszanym. Jeżeli łączymy w jednym punkcie po jednej okładzinie każdego kondensatora, a pozostałe wszystkie okładziny — w drugim punkcie, to takie połączenie nazywamy połączeniem równoległym . Jeżeli natomiast kondensatory łączymy tak, że okładzina któregokolwiek kondensatora może być połączona tylko z jedną okładziną innego kondensatora, zaś dwie okładziny nie są połączone z okładzinami innymi, to takie połączenie nazywamy szeregowym .

  • Motoreduktor kątowy

    Bardzo ściśle z zasadą oszczędnego działania wiążą się dwie drugorzędne zasady, które można uważać za jej uzupełnienie. Pierwsza z nich to zasada minimalnej interwencji osobistej, czyli oszczędzanie wysiłku ludzkiego. T. Kotarbiński ujmuje tę zasadę następująco: należy tak ułożyć postępowanie, aby jak najmniej wtrącać się w tok zdarzeń, osiągać swoje cele przy możliwym minimum własnego zaangażowania, a w optymalnym przypadku po prostu bez interwencji własnej. Oznacza to, że należy wykorzystywać wszelkie możliwości zastępowania interwencji własnej samoczynnym rozwojem zdarzeń, co można osiągnąć np., przez zastosowanie maszyn i urządzeń, a ograniczyć się jedynie do ich kontroli. Drugą zasadą uzupełniającą jest zasada zapobiegania lub inaczej działania zapobiegawczego. Jest ona szczególnie ważna w produkcji zmechanizowanych przodków wybierkowych z potokową organizacją robót. Zasada ta została omówiona obszernie przez T. Kotarbińskiego i można sformułować ją następująco: czynności konserwatorskie i zapobiegawcze kosztują na ogół mniej niż naprawienie szkody wskutek zaniechania tych czynności. Opłaca się zatem przewidzieć możliwość powstania uszkodzeń-i wystąpienie zakłóceń, aby dzięki przeglądom zabezpieczyć się zawczasu przed ujemnymi skutkami wadliwego działania urządzeń.

  • Optidrive ODV-2

    Zwiększając w określonych warunkach zużycie środków lub wysiłek otrzymuje się w pewnym punkcie optymalny (najkorzystniejszy) wynik użyteczny. Dalsze zwiększenie nakładów (środków lub wysiłku) dokonane po przekroczeniu tego punktu nie zapewnia możliwości poprawienia wyniku użytecznego, bowiem stosunek pomiędzy rezultatem a nakładem nie będzie już tak korzystny. Zasada ta została właściwie zrozumiana przy projektowaniu nowych i rozbudowie istniejących kopalń, gdzie wskaźnik optymalnej wielkości produkcji jest podstawowym kryterium projektowania tego rodzaju przedsięwzięć. Zasada optymalnego wyniku działania jest ściśle związana z zasadą koncentracji. Dlatego też przy organizowaniu oddziałów wydobywczych o wysokiej koncentracji trzeba mieć ciągle na uwadze, że istnieje również zasada optymalnego wyniku działania, która powinna być regulatorem dla podejmowanej decyzji, ponieważ w przeciwnym razie mimo usilnych starań można nie doczekać się spodziewanych efektów.

  • www.lubnar.pl

    Pasy ścierne bezkońcowe, bogatą ofertę pneumatyki, elektronarzędzi marki Festool i Milwaukee oraz narzędzi ręcznych znajdziemy na stronie firmy LUBNAR s.c. w Lublinie. Jesteśmy autoryzowanym partnerem szwedzkiej firmy Luna oraz Parker. Możemy Państwu zaoferować bardzo konkurencyjne ceny. W swojej działalności skupiamy się na sprzedaży elementów automatyki przemysłowej, oferując siłowniki pneumatyczne, zawory pneumatyczne, złącza wtykowe i wiele innych. Zapraszamy do zaznajomienia z ofertą.

  • redhawk.tech

    Jeśli szukasz fachowców w zakresie automatyki, chcesz podwyższyć jakość swoich procesów lub potrzebujesz nowego robota, zapraszamy do kontaktu z zespołem Redhawk w Poznaniu. Dostosujemy urządzenia do Twoich potrzeb. Przeprojektujemy funkcjonujące instalacje i/lub zintegrujemy nowe. Jeżeli masz pomysł na maszynę, ale nie masz kompetencji do jej wykonania, to zgłoś się do nas. Zapewniamy też całkowitą integracją urządzeń. Dzięki dużym kompetencjom w branży przemysłowej, możesz skorzystać z naszego doradztwa - zapraszamy!

  • camat.pl

    Sprzedażą, montażem i serwisowaniem urządzeń automatyki wjazdy zajmuje się firma Came Connect. Oferuje szeroką gamę nowoczesnych, bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań. Można tu zakupić domofony audio i video, automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, uchylnych i garażowych, kompletne zestawy a oprócz tego różnego rodzaju szlabany i kolczatki. Firma gwarantuje szybki i sprawny montaż, możliwość sterowania poprzez urządzenie mobilne a także konkurencyjne ceny usług i doradztwo. Na stronie internetowej znaleźć można więcej wiadomości i dane kontaktowe. Zapraszamy do jej odwiedzenia.