Aktywna Mama - ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Aktywna Mama - ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ocena: 4.5/10 (13 głosów)Jakie są najlepsze ćwiczenia dla ciężarnych?
Aktywność fizyczna w ciąży pozwala czuć się lepiej, a do tego kilogramy w ciąży nie przybywają w dużym tempie, bez szkody dla dziecka w łonie matki. Oczywiście trzeba wybierać takie ćwiczenia, które są bezpieczne i nie będą np. wywoływać przedwczesnych skurczy.
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży są polecane, ze względu na to, że mogą dobrze przygotować mięśnie do porodu. Oczywiście wszystko musi być skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę, który stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń.
Najlepsze ćwiczenia dla ciężarnych to te wzmacniające mięśnie dna miednicy oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Ćwiczenia mięśni Kegla polegają na ich naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu. Ich zlokalizowanie możliwe jest podczas oddawania moczu, poprzez jego chwilowe wstrzymanie. Dzięki temu potem można już ćwiczyć wiedząc, które mięśnie napinać i rozluźniać. Wciskanie łokci w podłogę podczas leżenia, przy ugiętych kolanach pozwoli wyczuć napinające się mięśnie grzbietu, można także podnosić na przemian, podczas leżenia, nogi ugięte w kolanach. Więcej ćwiczeń można poznać podczas organizowanych ćwiczeń dla ciężarnych w szkole rodzenia Aktywna Mama w Lublinie.Podobne strony
 • 4 tydzień ciąży

  Mamy nadzieję, ze www.4tydzienciazy.medserwis.pl zaspokoi Państwa potrzeby i zajrzycie do nas nie raz w poszukiwaniu nowych, wartościowych i pożytecznych informacji na temat: 4 tydzień ciąży. Zapraszamy do portalu! W czwartym tygodniu dziecko jest embrionem, który składa się z 3 odrębnych warstw tzw. listków zarodkowych: - Warstwa wewnętrzna (endoderma) - rozwinie się w płuca, wątrobę i układ pokarmowy.

 • 27 tydzień ciąży

  Nasza witryna www.27tydzienciazy.medserwis.pl to same informacje interesujące i zawsze aktualne. U nas znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące tego tematu. Jakbyś przyłożyła latarkę do swojego brzucha to dziecko na pewno obróciłoby się w stronę jaśniejszego punktu. Na główce ma już włoski, które jednak są słabe i w kilka tygodni po porodzie wypadną a na ich miejsce pojawią się mocniejsze.

 • 33 tydzień ciąży

  Nasz serwis to kompleksowe źródło informacji z dzieciny zdrowia i urody. Tylko na portalu www.33tydzienciazy.medserwis.pl zawsze znajdziesz odpowiednie informacje. Twoje dziecko nie tylko czuje ale także już myśli. Jego temperament także w znacznej mierze kształtuje się zanim przyjdzie na świat. Ciało dziecka jest już uformowane w odpowiedni sposób, ale nadal trwa doskonalenie się systemu odpornościowego.

 • Poronienie

  Poronienie jest bolesnym przeżyciem. Poronienie może być samoistne lub sztuczne. Poronienie, jak radzić sobie z problemem. Poronienie porady.Serwis www.poronienie.medserwis.pl posiada działy przeznaczone zarówno dla laików jak i profesjonalistów. Autorom serwisu www.poronienie.medserwis.pl możesz przekazać swoje zapytania i sugestie, myślę że wezmą je pod uwagę.Możemy z czystym sumieniem polecić serwis www.poronienie.medserwis.pl bo zawiera wiele pożytecznych informacji.

 • Rodzicielstwo - pytania i odpowiedzi

  Serwis z pytaniami młodych matek i odpowiedzi bardziej doświadczonych macierzyńsko mam na temat wychowywania dzieci, ich zdrowia i odżywiania. Strona poświęcona jest również wielu tematom pochodnym: dotyczącym rodzicielstwa i okresu przed narodzinami dziecka, czyli ciąży oraz samego porodu. Szanujemy młode mamy, dlatego w trosce o ich spokój i wygodę zapewniamy, że serwis nie będzie nigdy zawierał migających (flashowych) reklam, ani banerów wyskakujących przed tekstem i podążający za przewijaną stroną. Prosimy, podziel się swoimi problemami, pomóż i innym młodym rodzicom.

 • Profertil - leczenie niepłodności męskiej

  Profertil został pomyślany z myślą o leczeniu niepłodności męskiej. Na naszej stronie www.profertil.pl znajdziesz wiele cennych informacji na temat tego preparatu, jego dawkowania, jak i efektów, które pozwala osiągnąć. Już po trzech miesiącach suplementacji preparatem Profertil znacząco poprawiają się wyniki testu wiązania spermy z hialuronianem w porównaniu do wyników testów grupy kontrolnej. Wejdź na nasza stronę, poznaj opinie ekspertów, dowiedz się gdzie kupić Profertil. Zapraszamy!

 • Chcę mieć dziecko

  Niektórzy bardzo się starają uniknąć spłodzenia potomka, ale los staje im na przekór i zostają rodzicami. Inni, pomimo wielokrotnych i usilnych prób mają z tym problemy. Szczególnie jeśli kobieta przekroczy 30 lat i nie ma dzieci, to zaczyna się zastanawiać jak szybko zajść w ciążę. Warto może coś poczytać na temat jak szybko zajść w ciążę, zanim zacznie się wpadać w panikę i biegać od lekarza do lekarza. Na naszej stronie znajdziesz potrzebne informacje.

 • Urlop wychowawczy

  W naszym serwisie bardzo dokładnie wyjaśniamy na czym polega urlop wychowawczy, jaki jest jego zakres i komu on przysługuje. Znajdziecie u nas pełnię aktualnych informacji, które precyzyjnie wyjaśniają zasady korzystania z wychowawczego w Polsce i konkretnie precyzują jak się o niego ubiegać. Masz wątpliwości? Zapraszamy do pozostawiania pytań - żadne z nich na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi.