Polpasiec.com - wszystko o półpaścu

Polpasiec.com - wszystko o półpaścu

Ocena: 3.1/10 (15 głosów)Zarażenie półpaścem to problem, który często dotyka osoby starsze. Ostre wirusowe zakażenie jest to w szczególności zmiany na skórze w postaci pęcherzyków osadzonych na rumianym podłożu skórnym. Choroba trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie. Problemem może być wystąpienie tego zakażenia u ludzi starszych, ponieważ wtedy powikłania mogą trwać nawet kilka miesięcy. Tego typu choroba niesie ze sobą konsekwencje, jakimi mogą być na przykład: zapalenie rogówki, porażenie nerwów twarzy, neuralgii. Wszystko to i wiele innych ważnych informacji na temat półpaśca ukaże nasz portal internetowy.Podobne strony
 • Biegunka

  Serwis informacyjny na temat niezbyt przyjemnego schorzenia, jakim niewątpliwie jest Biegunka. Biegunka jest to reakcja organizmu na podrażnienie lub stan zapalny śluzówki jelit. Jest to dolegliwość bardzo uciążliwa, najczęściej dotyka ludzi w sytuacjach stresujących lub jest objawem infekcji układu pokarmowego. W naszym serwisie dowiesz się więcej informacji na temat zapobiegania profilaktyki i leczenia - serdecznie zapraszamy.

 • Tarczyca

  Strona www.tarczyca.medserwis.pl posiada bazę wielu konkretnych, wartościowych i bardzo interesujących infromacji na temat tarczycy. U nas znajdziesz dużo opisów oraz tematycznych artykułów dotyczących tarczycy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym serwisem www.tarczyca.medserwis.pl. Tarczyca to niewielki gruczoł. Tarczyca znajduje się pod tchawicą. Tarczyca waży ok 25 g. Tarczyca wydziela hormony, których obecność dla życia człowieka jest niezbędna.

 • Zespół Aspergera

  Zespół Aspergera jest całościowym zaburzeniem rozwoju. Zespół Aspergera upośledza umiejętności aspołeczne, hamuje elastyczność myślenia. Przyczyny tej choroby nie są znane. Symptomy tej choroby to trudności z nawiązywaniem interakcji międzyludzkich podobnie jak w sferze werbalnej, jak i niewerbalnej. Osoby mające zespół Aspergera podczas rozmowy mają inny głos, trudno przychodzi nawiązywanie rozmowy i podtrzymywanie jej. Przyczyny zespołu Aspergera nie są znane, jest kilka hipotez. Najprawdopodobniejszą przyczyną jest defekt centralnego układu nerwowego.

 • Czerniak - złośliwy nowotwór skóry

  Czerniak złośliwy rak, który obejmuje zwłaszcza naszą skórę. Rozwija się z reguły w obrębie zmian barwnikowych. Jego rozwijanie się pobudza promieniowanie UV, dlatego też zaleca się chronić naszą cerę przed nadmiernym opalaniem. Pierwszym niepokojącym objawem jest znamię, z zaczyna się zmieniać lub nowe znamię, które nagle narasta. Im prędzej podejmiemy terapie tym większe prawdopodobieństwo na całkowite na wyleczenie. Czerniak ma wyjątkowe skłonności do szybkich przerzutów jak również przejawia dużą odporność na leczenie. Jednym z najlepszych sposobów zwalczania czerniaka jest wycięcie podejrzanego znamienia wraz z marginesem zdrowej skóry. Zapobiegniemy w ten sposób pozostawienia komórek czerniaka w ciele oraz nawrót choroby. W bardziej zaawansowanych przypadkach złośliwego nowotwory skóry usuwane są także węzły chłonne co pozwala na zapobiegnięcie dokonania przerzutów do innych do głębszych obszarów naszego organizmu. Jedną z najlepszych procedur leczenia jest profilaktyka, czyli wczesne wykrywanie. Im szybciej rak skóry zostanie wykryty tym większa szansa na skuteczne leczenie. Serwis ten zawiera kompleksowe informacje na temat: co to jest czerniak, w jaki sposób go leczyć, na czym polega diagnostyka czerniaka, gdzie się zgłosić i dużo innych cennych informacji mogących nam pomóc w walce z nim.

 • Chore migdałki

  Powtarzające się choroby górnych dróg oddechowych, jak angina czy zapalenie migdałków, mogą być sygnałem, że migdałki trzeba wyciąć. Oczywiście najważniejsza jest konsultacja z dobrym laryngologiem, ale warto też zgłębić wiedzę na temat tego, jak wygląda tonsillektomia czyli wycięcie migdałków. U nas znajdziesz szczegółowy opis całego procesu – od diagnozy, przez to jak wygląda sam zabieg wycięcia migdałków, po porady specjalistów (lekarzy i dietetyków), którzy doradzają co i kiedy jeść po zabiegu, by uśmierzyć ból po usunięciu migdałków.