Jak obliczyć BMI

Jak obliczyć BMI

Ocena: 3.9/10 (11 głosów)Jeśli nie masz pewności czy masz niedowagę, nadwagę, czy już otyłość to możesz sobie obliczyć swoje BMI, czyli wskaźnik masy ciała. Oblicza się go używając prostego wzoru. Trzeba podaną w kilogramach masę ciała podzielić przez kwadrat wysokości wyrażony w metrach. Analizując wyniki można określić czy dana osoba ma niedowagę, nadwagę, czy cierpi na otyłość. Należy jednak pamiętać, że BMI, to co prawda wygodne i szybkie narzędzie, aczkolwiek jest obarczone dużym współczynnikiem błędu, o którym powinno się pamiętać. Indywidualne wyniki dla kobiet i mężczyzn mogą się od siebie różnić, choć skala jest jedna.Podobne strony
 • Kak się zdrowo odżywiać

  Portal o zdrowym odżywianiu. Prezentuje różne informacje na temat nowych, interesujących produktów na Polskim rynku, opisuje ciekawe sposoby odżywiania, które są aktualnie na topie. W wielu artykułach można dowiedzieć się jak się zdrowo odżywiać bądź co się aktualnie dzieje na rynku żywności ekologicznej w Polsce i na świecie. Portal jest stale aktualizowany. Pojawiają się nowe artykuły pisane przez coraz to więcej redaktorów zainteresowanych zdrowym odżywianiem.

 • Dieta dukana, dieta wątrobowa - Na Temat

  Serwis Na Temat stanowi bazę wiedzy o zdrowiu i dietach. Opisujemy wszystkie popularne diety. Jeśli interesuje Cię zdrowe odżywianie to trafiłeś w znakomite miejsce. U nas dieta białkowa, dieta wątrobowa oraz dieta proteinowa pozostają bez tajemnic. Teraz każdy może osiągnąć ładną sylwetkę. Z naszej strony dowiesz się, jak stronić od niebezpiecznego cholesterolu i jak wygląda jadłospis przy cholesterolu. Z nami odchudzanie będzie efektywne. Opisujemy diety odchudzające uczciwie i z detalami. Jeśli walczysz z męczącą chorobą, to znajdziesz tu wskazówki, dzięki którym szybciej uporasz się ze swoim problemem, a nawet kalendarz szczepień. Wiemy, że dobra dieta jest podstawą zdrowia i dobrej kondycji, dlatego na naszej stronie znajdziecie swoiste i różnorakie rozwiązania. Zdrowie i radość życia jest najważniejsze - to nasza maksyma.

 • Wczasy odchudzające

  Jeżeli pragniesz spędzić niezapomniany urlop nad morzem, bezzwłocznie zapoznaj się z naszą ofertą. Ośrodek Jastrzębia Fitness, Relax & Spa oferuje komfortowe warunki do wypoczynku. Organizujemy efektywne wczasy odchudzające. Wykonujemy szereg zabiegów wyszczuplających, w tym masaż podciśnieniowy i elektrostymulację. Zatrudniamy wykwalifikowanych instruktorów rekreacji ruchowej i masażystów, którzy opracują dla Państwa odpowiedni program zajęć. Nasz pięknie umiejscowiony ośrodek to pewność udanego wypoczynku.

 • Dietetyk Gdynia

  Wypadające włosy, nadwaga, zmęczenie w ciągu dnia i wiele innych przypadłości jest rezultatem złego żywienia. Profesjonalna kuracja dietetyczna wspomagająca odchudzanie zrobiona specjalnie dla Ciebie ulepszy stan twego życia. Zapraszamy wszystkich na poradę oraz analizę składu ciała za pośrednictwem przyrządu TANITA. Dokonaj zmiany nawyków żywieniowych. Spotkania na terenie Gdyni, Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Wypróbuj też dział Dietetyk Online.

 • Co zrobić żeby schudnąć

  Niemal każdej osobie mającej problem z nadwagą bardzo dobrze jest znany efekt jojo. Nikt o tym nigdzie nie mówi, ale pojawia się wskutek stosowania niewłaściwych metod odchudzania które są niezgodne z fizjologią naszego ciała. Strona ta porusza właśnie tego typu tematu tabu, tak aby uświadomić osoby odchudzające się w wybraniu właściwej strategii odchudzania. Jeśli chcesz poznać naturalne metody odchudzania które działają w zgodzie z Twoim ciałem i w końcu schudnąć to serdecznie zapraszam.

 • Odchudzanie zielona kawa

  W ramach naszego serwisu internetowego prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące sposobu stosowania, rezultatów stosowania, dostępności zielonej kawy. Zapewniamy rzetelne informacje dla wszystkich osób, które zainteresowane są wykorzystaniem zielonej kawy w celu przyśpieszenia procesu odchudzania się. Na naszej stronie prezentujemy również niebezpieczeństwa stosowania pewnych diet odchudzających, zasady zdrowego odżywiania się, ćwiczenia odchudzające. Zapraszamy!

 • www.schudnij10kilo.pl

  Schudnij10kilo.pl to portal, który proponuje Państwu zieloną kawę jako metodę na spalenie tłuszczu. Jest to skuteczna metoda, która pomaga stracić kilogramy umożliwiając ekspresowy efekt. Zielona kawa jest niegroźna w użyciu, gdyż zawiera w 100% bezpieczne elementy. Do wybranych zestawów oferujemy klientom bezpłatną wysyłkę. Na naszej stronie mogą Państwo zapoznać się z ocenami osób, które zakupiły zieloną kawę i poprzez to pozbyły się nadmiaru kilogramów. Nasz dietetyk stwierdza, że zielona kawa zatrzymuje głód, dodaje siły i spala tłuszcz.

 • Dietetyczny program dietmap

  W ostatnich miesiącach w Polsce zaobserwować możemy bardzo duży wzrost zainteresowania zdrowym odżywianiem oraz dietami odchudzającymi. Ludzie coraz częściej starają się zmienić swoje kuchenne nawyki, aby poprawić nie tylko wygląd ale również zdrowie.

  W odpowiedzi na zauważalny trend, dietetycy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, postanowili stworzyć innowacyjny program który ułatwiłby wyrobienie poprawnych nawyków żywieniowych oraz pomóg w zarządzaniu naszą dietą. Tak powstał DietMap!

  Program pozwala na pełną kontrolę posiłków naszej diety. Sam liczy kalorie i naprawia błędy popełnione podczas naszego odchudzania. Dzięki temu mamy o wiele większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

  Dodatkowo, poza planem diety otrzymujemy wiele ciekawych i przydatnych funkcjonalności, takich jak kontroler naszej wagi czy automatycznie generowana lista zakupów.

  Program Dietmap dostępny jest zarówno w wersji na portalu internetowym, jak również w wersji mobilnej na urządzenia z systemem operacyjnym iOS oraz Android.

 • Obóz odchudzający dla dorosłych bodycamp.pl

  Obozy BodyCamp, wzorowane na amerykańskich obozach typu BOOTCAMP, podczas których uczestnicy spędzają kilka godzin dziennie na ćwiczeniach na świeżym górskim powietrzu oraz otrzymują pięć dietetycznych posiłków. To dobry sposób żeby stracić dodatkowe kilogramy.
  Po zakończeniu obozu, każdy uczestnik otrzymuje plan żywieniowo-treningowy do stosowania w domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową!