Jak obliczyć BMI

Jak obliczyć BMI

Ocena: 3.9/10 (11 głosów)Jeśli nie masz pewności czy masz niedowagę, nadwagę, czy już otyłość to możesz sobie obliczyć swoje BMI, czyli wskaźnik masy ciała. Oblicza się go używając prostego wzoru. Trzeba podaną w kilogramach masę ciała podzielić przez kwadrat wysokości wyrażony w metrach. Analizując wyniki można określić czy dana osoba ma niedowagę, nadwagę, czy cierpi na otyłość. Należy jednak pamiętać, że BMI, to co prawda wygodne i szybkie narzędzie, aczkolwiek jest obarczone dużym współczynnikiem błędu, o którym powinno się pamiętać. Indywidualne wyniki dla kobiet i mężczyzn mogą się od siebie różnić, choć skala jest jedna.Podobne strony
 • Herbalife

  Herbalife to pewne i sprawdzoen sposoby na odchudzanie dzięki wykorzystaniu ziołowych suplementów diety. Z produktami Herbalife dożywisz jakościowo organizm, przestaniesz głodować, wyregulujesz apetyt i zapobiegniesz napadom wilczego głodu. Dodatkowo suplementy Herbalife pozwolą Ci oszczędzić w ciągu dnia mnóstwo kalorii bez straty jakości odzywiania. Herbalife to świetna inwestycja w szczupłą sylwetkę i zdrową wagę ciała.

 • Diet coaching, odchudzanie

  Diet coaching to nowa usługa dla klientów prywatnych, poznaniaków i pracowników poznańskich firm. To profesjonalnie prowadzony cykl rozmów, w którym klient stopniowo rozwija swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania, diety i stylu życia. Trener diet coachingu pomaga zrozumieć potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania czy odchudzania, który będzie odpowiadał indywidualnemu stylowi życia. Istotą diet coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania, postępowania i zachowania oraz praktycznego wykorzystania wiadomości z dietetyki. Trener motywacyjny jest przewodnikiem, przyjacielem dopingującym na przykład w odchudzaniu, ale przede wszystkim specjalistą dietetykiem i posiada niezbędną profesjonalną wiedzę na ten temat.
  Proponuję wszystkim zainteresowanym z Poznania i Wielkopolski indywidualne sesje i warsztaty z diet coachingu. Wspólnie wytyczymy cele, które pomogą przetrwać kryzysowe etapy diety i przy procesie odchudzania. Przekonamy się, że sposób odżywiania, nowe spojrzenie na jedzenie odmieni dotychczasowe życie i podejście do konsumpcji pokarmów. Klienci nauczą się jak interpretować emocje negatywne ale także pozytywne związane ze spożywaniem posiłków, dietą, odchudzaniem lub przybieraniem na wadze. Klient uczy się słuchać swojego ciała, a intuicja wzmocniona konkretnymi zadaniami w trakcie sesji i między nimi, przyniesie widoczne rezultaty w trakcie stosowania diet i odchudzaniu. Bo zanim zaczniemy chudnąć warto uporządkować samego siebie. Wraz ze stosowaniem diety powinniśmy zmienić świadomość na swój temat. Jeżeli zatem szukasz takiej pomocy w Poznaniu i żaden z poznańskich specjalistów nie mógł Ci, ja - twój osobisty coach, trener motywacyjny z bogatym doświadczeniem i wiedzą psychologiczną i dietetyczną, skutecznie Ci pomogę.

 • Odchudzanie zdrowe

  Serwis o tematyce zdrowego odchudzania. Portal zaleca stosowanie zbilansowanych diet odchudzających oraz aktywność fizyczną. Opisane jest na nim także zagrożenia na jakie narażone są osoby stosujące diety, odchudzające się. Zachęcamy państwa do zapoznania się z tymi informacjami i komentowania ich. Dowiesz się między innymi o sposobach na radzenie sobie z problemem otyłości. Jak zastosować dietę i od czego zacząć odchudzanie.

 • Dieta białkowa

  Dzisiaj niemal każdy, kto pragnie zrzucić parę niechcianych kilogramów masy ciała ma świadomość, że to nie jest takie łatwe. Odchudzamy się w kontrolowany sposób - dzisiaj żaden człowiek nie uwierzy już, że może schudnąć łykając tabletki. Rozwiązaniem dla osób świadomych, że odchudzanie wymaga czasu i rozsądku może okazać się dieta proteinowa doktora Dukana. W ciągu pierwszego tygodnia zrzucimy kilka, a może nawet kilkanaście kilogramów - bez preparatów przyspieszających odchudzanie, ćwiczeń czy głodówek, za to z dozą rozsądku. Na stronie możemy dowiedzieć się, jak stosować dietę Dukana, obliczymy swój wskaźnik BMI, a także odkryjemy, jakim sposobem możemy utrzymać satysfakcjonującą nas wagę.

 • Szybkie odchudzanie

  Uznany w branży farmaceutycznej producent VITADIRECT oferuje efektywne preparaty odchudzające: koktajle, kawę, zieloną herbatę. W ofercie zarówno ożywcze napoje do picia na zimno, jak i napoje na gorąco. Tym, którzy nie mogą wytrzymać bez rytuału kubka kawy, polecamy różne rodzaje kawy odchudzającej: pachnący napój waniliowy, ice Slim coffee, espresso, Happy coffee. Poręczne i skuteczne odchudzanie.

 • Suplementy diety - Neways

  Witamy w Neways Polska - nasz sklep internetowy działa pod adresem neways.pl. Zajmujemy się sprzedażą najwyższej jakości suplementów diety dla całej rodziny będących uzupełnieniem codziennej diety. W naszej ofercie znajdują się antyoksydanty, bomby witaminowe, preparaty rewitalizujące a także suplementy wspierające układ pokarmowy, sercowo-naczyniowy, hormonalny oraz wiele innych. Nasze preparaty są w pełni naturalne i przede wszystkim bezpieczne - mogą być stosowane przez całą rodzinę. Najbardziej cenionymi przez naszych klientów produktami są: bee pollen, cardiol, glucosamine plus, lecytyna, noni, pau d'arco i wild yam. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu internetowego - www.neways.pl - zatroszcz się o zdrowie swoje i swoich bliskich.

 • Bioorganic.com.pl

  Każdy chce smukło wyglądać, ale nie każdy może osiągnąć ten efekt nie stosując diet. Dlatego z myślą o osobach, które odmawiają sobie smakołyków powstał suplement diety o nazwie Makkadi STH. Jest to suplement który jest nie szkodliwy dla zdrowia, firma Bioorganic wytwarza go tylko z naturalnych produktów. Tak samo pozostałe produkty, które ma do zaoferowania przedsiębiorstwo są skuteczne i całkowicie bezpieczne. Produkty, które oferuje firma zdobyły duże uznanie w Wielkiej Brytanii, są bardzo często wybierane i stosowane przez Brytyjczyków.

 • Blog-Odchudzanie.pl

  Blog-Odchudzanie.pl prezentuje wiele cennych informacji, które pomagają unikać wielu błędów podczas odchudzania. Dodatkowo, zawiera pokaźną listę popularnych diet czy opisy suplementów diety. Opisujemy wiele diet - od najbardziej łagodnych po mocno restrykcyjne. Odchudzanie nie jest łatwą czynnością i lepiej nie robić tego samemu. Warto też szukać motywacji, a tego typu blog jest świetnym rozwiązaniem.